Benny i Omar - Eoin Colfer | okładka
W.A.B.

Benny i Omar Eoin Colfer

Oprawa miękka
EAN: 9788374143790
Tytuł oryginalny: Bennny and Omar
Liczba stron: 270
Wydawnictwo: W.A.B.
Format: 125x195mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

34,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Eoin Colfer, autor m.in. bestsellerowego cyklu powieści o Artemisie Fowl – bohaterze nieco baśniowym, tym razem pisze o całkiem realnych postaciach w powieści Benny i Omar.

Benny Shaw jest nieco niechlujnym irlandzkim dwunastolatkiem, wielkim miłośnikiem hokeja na trawie, nad życie wielbiącym lokalną drużynę z Wexford. Jego świat zostaje wywrócony do góry nogami, kiedy wraz z rodziną przeprowadza się do Afryki. Zdruzgotany odkrywa, że w Tunezji nikt nie ma pojęcia o jego ukochanym sporcie. Co gorsza, w szkole uczy para zdziecinniałych hippisów, nowi koledzy najwyraźniej uwielbiają wkuwanie i nikogo nie śmieszy jego sarkastyczny humor. Na szczęście Benny poznaje Omara – Tunezyjczyka, który będąc sierotą, utrzymuje się wyłącznie dzięki własnemu sprytowi. Angielski, którym się posługuje, to zlepek reklamowych sloganów, tytułów piosenek i zwrotów z amerykańskich seriali. To jednak wystarcza, by między chłopcami narodziła się przyjaźń. Niestety, już wkrótce zostanie ona wystawiona na próbę, gdy bohaterowie wpadną w tarapaty...

Benny i Omar to pełna wartkiej akcji, niezwykle śmieszna opowieść o dwóch różnych kulturach. Historia ukazuje jak wiele, pomimo barier językowych i kulturowych, można się od siebie nawzajem nauczyć i... świetnie się przy tym bawić. Powieść, wydana w Irlandii w 1998 roku, natychmiast znalazła się na liście bestsellerów. Została przetłumaczona m.in. na język niemiecki, duński, francuski, włoski i hiszpański i obecnie, wreszcie, trafia do rąk polskiego czytelnika!

Przezabawna książka – trudno nie trafić na stronę, która nie wywoływałaby głośnego śmiechu.
„The Irish Times”

Colfer z lekkością łączy elementy przygody z chwilami wzruszenia i subtelnymi aluzjami społecznymi, a jego wyczucie komizmu jest na najwyższym poziomie.
„Publishers Weekly”

Cudowna, niezwykle zabawna książka.
Robert Dunbar, „The Gay Byrne Show”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.