Bóg. Życie i twórczość - Szymon Hołownia  | okładka
Znak

Bóg. Życie i twórczość Szymon Hołownia

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-11-08

ISBN: 978-83-240-1496-5
EAN: 9788324014965
Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny
Liczba stron: 332
Wydawnictwo: Znak
Format: 144x205
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Hołownia pokusił się o biografię... Boga!

Czym różni się Bóg od UFO?
Dlaczego Jezus zdemolował kantor?
Czy Bóg lubi krew?
Odpowiedź na te i inne pytania w książce Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy?

Relacja Boga i czasu to jeden z poruszanych przez Hołownię fascynujących tematów. Znany dziennikarz opisuje nasze wyobrażenia dotyczące Stwórcy, próbując odpowiedzieć na najczęściej nurtujące nas pytania: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać, czemu nie daje się zobaczyć, dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta?

Najważniejsze teologiczne koncepcje, charakterystyczny styl Hołowni i liczne osobiste refleksje autora na temat jego stosunku do Stwórcy to wybuchowa mieszanka!

Zwiastun książki ”Bóg - życie i twórczość”

Szymon Hołownia o swojej książce

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bóg po ludzku

2013-09-16
Jak zrozumieć Niepojętego? Czy da się opisać Nieogarniętego? I czy można szczerze zaufać Niewidzialnemu? Trudne pytanie rodzą jeszcze trudniejsze odpowiedzi. A raczej ich próby. Bo chyba nikt do końca nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedź, czy Bóg istnieje. To zasadniczy spór: wierzyć a wiedzieć...

Poszukiwanie i refleksja

2011-05-10
Kiedy pierwszy raz usłyszałam o książce „Bóg Życie i twórczość" Szymona Hołowni tytuł wydał mi się prowokacją. Kto śmie infantylnie opisywać istnienie Najwyższego i to jeszcze jako „biografię"?! I ten konwencjonalny do bólu tytuł. Miałam ochotę powiedzieć": „Panie Hołownia żeby być biografem należy bohatera biografii znać, bo inaczej to tylko chała i chałtura!"

Tłumaczenie niewytłumaczalnego

2011-02-02
Długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki, obawiałam się, że będzie to nieudolna próba okiełznania pojęć trudnych przez kompletnego laika. Niesamowite było moje zaskoczenie. Pan Hołownia w bardzo zręczny sposób "tłumaczy niewytłumaczalne".

Historia, którą ludzkość zna od tysiącleci - współczesnym językiem

2011-02-01
Co za bezczelność? Taki TEMAT! Taki BOHATER! I kto ośmiela się GO opisać? Kto ma na tyle tupetu i samouwielbienia, by napisać „biografię" Pana Boga? Podjął się tego zadania bywalec salonów, prezenter zerżniętego z Berlusconiego programu „Mam talent", gość pustego jak studnia programu niejakiego Kuby W. - Szymon Hołownia... I bardzo dobrze, że tak uczynił, bo Hołownia próbuje stworzyć nowy sposób mówienia o religii.

Pytania i odpowiedzi

2011-01-31
Szymon Hołownia większości kojarzy się jako „ten mniej zabawny" z duetu prowadzących „Mam talent". Czytając jego książki byłam wolna od tego rodzaju skojarzeń, bo gdy sięgałam po pierwszą książkę „Kościół dla średnio zaawansowanych" był dla mnie totalnie obcy. Nie oglądałam MT, nie czytałam jego felietonów (teraz obie rzeczy czynię). Oczekiwałam tej biografii Boga.

Zaproszenie do odkrywania Boga

2011-01-31
Do lektury ostatniej książki Szymona Hołowni podchodziłem długo i z pewną ostrożnością. Wcześniej przeglądałem jedną czy dwie z jego poprzednich książek i prawdę mówiąc nie paliło mi się do kupienia tej książki. Tym bardziej, że zarówno przednia okładka jak i szczególnie teksty na ostatniej typu „Czym różni się Bóg od UFO?" czy „Dlaczego Jezus zdemolował kantor?" zapowiadały kolejny tekst z rodzaju wyjaśniających wszystko jasno i prosto, i bez trudu, w stylu amerykańskich poradników/instrukcji od wszystkiego.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.