Dracula: Nieumarły - Dacre Stoker, Ian Holt  | okładka
Znak

Dracula: Nieumarły Dacre Stoker, Ian Holt

Zintegrowana
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-10-19

ISBN: 978-83-240-1264-0
EAN: 9788324012640
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Tytuł oryginalny: Dracula. The Un-dead
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: Znak
Format: 140x205
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Monika Bukowska

39,90 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Mroczny Książę powraca. Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze, znane historii istoty - śmiertelnie niebezpieczna i olśniewająco piękna hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg. Dracula.          Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze, znane historii istoty - śmiertelnie niebezpieczna i olśniewająco piękna hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg. Dracula.
Drogi uczestników walecznej wyprawy, którzy już raz stawili czoła najgroźniejszemu z wampirów przetną się raz jeszcze. Do walki staną Jonathan Harker, jego piękna żona Mina, ich zbuntowany syn Quincey, doktor Seward, lord Holmwood oraz sprytny profesor Abraham van Helsing. Dawni sojusznicy będą musieli wybierać między lojalnością a dumą. Pomiędzy śmiercią a mrocznym życiem istoty potępionej. Jednak zanim dawna więź się odrodzi, bestia odbierze życie dwóm bohaterom. Kto naprawdę stoi za krwawą zemstą, a kto jest zaledwie pionkiem w rozgrywce między potężnymi wampirami?
Tymczasem londyńska policja podejrzewa, że do miasta powrócił Kuba Rozpruwacz. Sprawa trafia na pierwsze strony gazet, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne prostytutki. Tylko Mina domyśla się okrutnej prawdy. Budzi się w niej długo skrywana moc, która uczyni ją równą mrocznym przeciwnikom. Musi działać zanim bestia dotrze do jej syna. Zanim długo skrywany sekret wyjdzie na jaw.
Zanim dowie się Dracula.
Dracula: Nieumarły to pierwsza oficjalna kontynuacja kultowej powieści Brama Stokera Dracula. Dacre Stoker, krewny słynnego pisarza, oraz Ian Holt, doświadczony autor i scenarzysta, sięgnęli do niepublikowanych wcześniej notatek twórcy, by z rozproszonych zapisków odtworzyć dalsze losy rumuńskiego księcia. W ten sposób do rąk czytelnika trafia niezwykła opowieść o walce, miłości i przetrwaniu. Mroczny Dracula powraca - wciąż tak samo pociągający i poruszający - dręczony wyborem między miłością do kobiety, a naturą, która zmusza go do okrucieństwa. Jednak zanim odzyska miłość ukochanej, przyjdzie mu stanąć do walki z groźnym przeciwnikiem - krwawą hrabiną Elżbietą Batory, której mordercze dokonania zapewniły stałe miejsce na kartach historii. Piękna, demoniczna i bezwzględna zrobi wszystko, by zniszczyć swego wroga i to, co jest dla niego najcenniejsze.
Z tą książką powraca Dracula.
Jedyny.
Prawdziwy.
Wampir.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dla fanów rumuńskiego księca

2009-11-30
Walka, miłość, przetrwanie, a jednocześnie okrucieństwo, groza i strach to elementy, które na pewno spotkamy sięgając po książkę „Dracula. Nieumarły", najnowszą pozycję traktującą o hrabim Draculi. Powstała ona na podstawie pozostawionych i niewykorzystanych notatek Brama Stokera, autora pierwszej części przygód okrutnego i nieustępliwego wampira.

Pojedynek wampirów

2009-11-30
"Dracula. Nieumarły" zabiera czytelnika w odległy, tajemniczy, spowity mgłą świat rodem z powieści A. Conan Doyle'a czy E. Poe'go - do Londynu roku 1912, miasta, które dopiero co otrząsnęło się z lęku przed Kubą Rozpruwaczem, miasta pełnego ciemnych, niebezpiecznych zaułków i podejrzanych uliczek. Niesamowita atmosfera grozy i tajemnicy udziela się czytelnikowi już od pierwszych stron powieści. Doskonale buduje nastrój i przygotowuje do kolejnej dawki strachu.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.