Feblik - Małgorzata Musierowicz | okładka
Oprawa miękka
ISBN: 978-83-62199-75-4
EAN: 9788362199754
Liczba stron: 276
Wydawnictwo: Akapit Press
Format: 145x205mm
Cena katalogowa: 34,00 zł
Rok wydania: 2015

34,00 zł 24,38 zł

Oszczędzasz 9,62 zł
-28 %
Zamówienie wyślemy 2021-08-04
Darmowa dostawa!
Darmowa dostawa!

Opis

Ciąg dalszy bestsellerowej "Wnuczki do orzechów".

Feblik – najnowsza książka Małgorzaty Musierowicz.
Akcja przebiega w czasie tych samych kilku upalnych dni sierpniowych, a dotyczy przełomu w życiu Ignacego Grzegorza. Humor, dobra energia, radość życia i ciepło – znajome postacie i zaskakujące wydarzenia! – jednym słowem: Jeżycjada! – Tom 21!

Wywiad z Małgorzatą Musierowicz

”Zadaję Musierowicz za pokutę” ojciec Paweł Kozacki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Magazyn z książkami" zapowiada

2015-11-05
Książki Musierowicz towarzyszyły i do dziś towarzyszą wielu młodym czytelnikom. Dają poczucie szczęścia, wiele humoru, energię, radość i ciepło. „Feblik" jest tego kolejnym przykładem.

Długo wyczekiwany gość

2015-11-18

Czytanie najnowszego „Feblika” Małgorzaty Musierowicz przypomina odwiedziny u dobrych znajomych. Mimo że znamy ich od podszewki i niczym nas już nie zaskoczą, wciąż dobrze jest razem posiedzieć, dowiedzieć się, co u nich słychać i powspominać dawne czasy.

Książki Małogorzaty Musierowicz podbiły serca wielu, ale także wielu zdążyły już rozczarować (zwłaszcza ostatnie tomy). Dla fanów Jeżycjady, najnowsza książka Musierowicz to jednak pozycja, którą trzeba przeczytać. Warto przed lekturą „Feblika” odświeżyć sobie jednak „Wnuczkę do orzechów”, której echa bardzo mocno wybrzmiewają w najnowszym tomie. Akcja przebiega w czasie tych samych czterech sierpniowych, bardzo upalnych dni i dotyczy przełomu w życiu Ignacego Grzegorza.

Otóż nasz Ignacy przypadkowo spotka swoją koleżankę z gimnazjum – Agnieszkę Żyrę – studentkę pierwszego roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych. To właśnie wokół Agnieszki toczyć się będzie fabuła, a dokładniej wokół zadania, jakie powierzyła Agnieszce jej siostra – Tekla. Dziewczyna ma bowiem dostarczyć pewnemu małżeństwu ceramiczny dzban. Jak się okaże, to polecenie zapoczątkuje cały szereg  dziwnych przypadków i wydarzeń, które w mgnieniu oka doprowadzą nas do intrygującego zakończenia powieści.

„Feblik”, Małgorzata Musierowicz

2015-11-25

„Feblik” jest dwudziestą drugą książką dla młodzieży, z cyklu „Jeżycjada”, autorstwa Małgorzaty Musierowicz. „Feblik” stanowi kontynuację poprzedniej książki „Wnuczki do orzechów”. 

Małgorzata Musierowicz jest autorką książek dla dzieci i młodzieży, a także ilustratorką. Najlepiej znana jest z kilku cyklu: „Jeżycjada”, „Poczytaj mi mamo”, „Bambolandia”,  „Gawędy kulinarne”. Poza tym napisała równie kilka książek dla dzieci niezwiązanych z żadną serią, „Kluseczki”, „Małomówny i rodzina” (dwie wersje), oraz „Tempusek”. Jest autorką zbiorów felietonów „Frywolitki, czyli ostatnio przeczytałam książkę!!!”, których pierwsza część pojawiła się w 1997 roku, potem druga w 2000 roku i trzecia 2005 roku. Małgorzata Musierowicz napisała również w 1994 roku, autobiografię, „Tym razem na serio. Opowieści prawdziwe”. W tam samym roku została odznaczona Orderem Uśmiechu (przyznawany za działania przynoszące radość dzieciom). Przemysł filmowy zainteresował się niektórymi dziełami pisarki. Najpierw na ekrany trafiła „Kłamczucha” (1981), a potem powstał film ESD (1986) na podstawie „Kwiatu kalafiora” oraz „Idy sierpniowej”.   

Małgorzata Musierowicz, „Feblik

2015-10-30
O cyklu opowieści pod tytułem „Jeżycjada” słyszał chyba każdy. To zbiór historii, których główny trzon stanowi poznańska rodzina Borejków. Pierwszy tom cyklu ukazał się pod koniec lat siedemdziesiątych; w roku 1979 miała swoją premierę „Kłamczucha”, jeden z najbardziej popularnych odcinków tej barwnej opowieści, wpisany na listę lektur i zekranizowany. Tym, co czyni zbiór powieści Musierowicz tak wyjątkowym, jest bez wątpienia fakt, że pisarka wciąż z sukcesem wydaje kolejne tomy – najnowszym będzie „Feblik”.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.