Felix Austria - Sofija Andruchowycz | okładka
Czarne

Felix Austria Sofija Andruchowycz

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-07-15

ISBN: 978-83-8049-328-5
EAN: 9788380493285
Wydawnictwo: Czarne
Format: 125×205mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Katarzyna Kotyńska
Rok wydania: 2016

34,90 zł 21,88 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ciepła, dowcipna i znakomicie napisana historia dnia codziennego na austro-węgierskiej prowincji z wątkiem miłosnym w tle.

„Jestem żylasta, smagła i bystra, mocna jak chłop, zupełnie nieładna” – tak pisze o sobie Stefania Czorneńko, zaradna i rezolutna Rusinka, która gotuje lepiej niż na dworze Najjaśniejszego Cesarza Franciszka Ferdynanda.
Sensem jej istnienia jest wiernie i z oddaniem służyć Adeli, córce doktora, który przygarnął ją do siebie po pożarze rodzinnego domu, oszczędzając tym samym tragicznego losu sieroty.

Felix Austria to osobiste zapiski Stefci, kochającej jak nikt inny w całym Stanisławowie. Dziewczyna po ciężkiej i nieodpłatnej pracy służącej pieczołowicie odmalowuje nie tylko perypetie swoje i ukochanej pani, ale także rodzinne sprzeczki i miejskie ploteczki, występy iluzjonisty Thorna i budzące niepokój znikanie religijnych kosztowności.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kim jest Felix Austria?

2016-06-30
"Felix Austria" autorstwa ukraińskiej pisarki Sofiji Andruchowycz to bardzo przyjemna, zabawna i doskonale napisana opowieść o pozornie szarej codzienności na austro-węgierskiej prowincji z wątkiem miłosnym w tle.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.