Gniew Furii. Kryminalne powieści z czasów rzymskich - Steven Saylor | okładka
Rebis

Gniew Furii. Kryminalne powieści z czasów rzymskich Steven Saylor

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-781-8846-9
EAN: 9788378188469
Tytuł oryginalny: Wrath of the Furies
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Rebis
Format: 150x225mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Tomasz Chwałek

34,90 zł 23,71 zł

Produkt niedostępny

Opis

Najnowsza powieść z cyklu "Roma sub rosa", której akcja toczy się w starożytnym Rzymie u schyłku republiki, a jej bohaterem jest Gordianus Poszukiwacz.
Rok 88 p.n.e. Nad rzymskim światem kłębią się czarne chmury. Na zachodzie buntują się italscy sprzymierzeńcy, Mitrydates wydziera republice kolejne prowincje w Azji. Nawet stosunkowo spokojną Aleksandrię przewrót pogrążył w chaosie. To tam młody Gordianus wraz z Bethesdą przeczekuje zamęt, gdy otrzymuje sekretną wiadomość od Antypatra. Dawny mentor i towarzysz podróży do siedmiu cudów świata, teraz członek dworu Mitrydatesa w Efezie, boi się, że jego dni są policzone.
Gordianus rusza mu na ratunek, za oręż mając jedynie brawurowy plan przedostania się za linie wroga i wydostania Antypatra z jaskini lwa. Nie wie jednak, że w grze są siły dalece potężniejsze, które napisały już dlań rolę w scenariuszu. Niepewny, kto tu jest graczem, a kto pionkiem, Gordianus musi rozwikłać zagadkę stojącą za tajemniczą wiadomością, by ocalić siebie i tych, którzy są tak bliscy jego sercu.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.