Ja jestem Halderd. Północna Droga - Elżbieta Cherezińska | okładka
Zysk i S-ka

Ja jestem Halderd. Północna Droga Elżbieta Cherezińska

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-04-20

ISBN: 978-83-750-6465-0
EAN: 9788375064650
Liczba stron: 484
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Format: 145x205mm
Cena katalogowa: 29,90 zł

29,90 zł 20,06 zł

Produkt niedostępny

Opis

Wielowątkowa i arcyciekawa opowieść o życiu wikingów na przełomie pierwszego tysiąclecia.

Uległem fascynacji historią Halderd, doceniając urodę narracji i zdolności Autorki w rekonstrukcji ducha tamtych czasów.
Szczególna wartość książki Elżbiety Cherezińskiej polega na tym, że uczyniła ona bohaterami nie bezwzględnych wojowników, miesiącami przebywających na łupieżczych wyprawach z dala od domów, lecz dzielne i dumne kobiety. Ja jestem Halderd to tryumf kobiecego pierwiastka, który wbrew stereotypom niesie w sobie prawdziwą siłę, a historia to jedynie kostium, pod którym kryje się na wskroś współczesna opowieść

Andrzej RostockiElżbieta Cherezińska (ur. w 1972 r.), teatrolog. Mieszka w Kołobrzegu. W 2005 roku napisała wspólnie z Szewachem Weissem jego literacką biografię Z jednej strony, z drugiej strony. W 2008 roku nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa ukazała się książka Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum – historia łódzkiego getta opowiadana od kulis. Stypendystka Akademii Teatralnej w Warszawie. Pierwszy tom „Północnej Drogi” - Sagę Sigrun - opublikowała w 2009 r., zyskując nowe rzesze czytelników i uznanie w oczach krytyki.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Niezwykły świat wikingów

2016-12-19
Cykl powieści „Północna droga" autorstwa Elżbiety Cherezińskiej to bardzie ciekawa i wciągająca saga historyczna, którą warto przeczytać, jeśli ktoś lubi opowieści o wikingach. Jednak zacznijmy od początku.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.