Kwestionariusz Prousta Vanity Fair 101 Wyznań gwiazd o życiu, śmierci, szczęściu i sensie życia - Graydon Carter | okładka
Kurhaus Publishing

Kwestionariusz Prousta Vanity Fair 101 Wyznań gwiazd o życiu, śmierci, szczęściu i sensie życia Graydon Carter

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-935-7809-2
EAN: 9788393578092
Tytuł oryginalny: Vanity Fair's Proust Questionnaire. 101 Luminaries Ponder Love, Death, Happiness, and the Meaning of
Liczba stron: 224
Format: 185x232mm
Cena katalogowa: 89,90 zł
Tłumaczenie: Siara Olga, Gąsiorowska Katarzyna

89,90 zł 59,71 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kwestionariusz Prousta to album kultowy. Zawiera 101 filozoficznych deklaracji najpopularniejszych ludzi minionego półwiecza. Ci, którzy znają Kwestionariusz, wiedzą, że nie jest on nudnym formularzem. Każdy z jego bohaterów odpowiada na kilkadziesiąt pytań. Treści odpowiedzi, ale i konwencja, w jakiej gwiazdy czynią swe wyznania, składają się na interesujący i żywy obraz naszej epoki.
Graydon Carter, redaktor naczelny Vanity Fair, bon vivant i człowiek instytucja zarazem, rozsławił paryską grę salonową z XIX wieku, włączając ją na stałe do szpigla swego magazynu. Od 19 lat najbardziej luksusowy na świecie miesięcznik o modzie i stylu zadaje tuzom show-biznesu, polityki i dziennikarstwa podstawowe pytania: "Czego się boisz?", "Co jest twoją ekstrawagancją?", "Jak brzmi twoje motto?", "Którą z żyjących postaci najbardziej podziwiasz?" itd. Wyznania gwiazd zaskakują, bawią, intrygują, oburzają, ale też zmuszają do głębszej refleksji. Dlatego Carter postanowił zebrać je i wydać w formie tego pięknego albumu. Choć zagadnienia na kolejnych kartach są wciąż te same, zabawa się nie nudzi. Estetycznych wrażeń dostarczają unikalne karykatury autorstwa genialnego amerykańskiego rysownika - Risko.
Agenci gwiazd walczą dziś o to, by ich podopieczni zostali przetestowani przez Vanity Fair za pomocą kwestionariusz Prousta. Bo tak jak w XIX-wiecznym Paryżu pakiet odpowiedzi na filozoficzne pytania był legitymacją przynależności do wyższych sfer, tak dziś stanowi paszport do życia w świecie Vanity Fair. Do bycia jedną z osób, których stan umysłu określić można jako "Nowy Jork".

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.