Lato nad morzem - Katie Fforde | okładka
Sonia Draga

Lato nad morzem Katie Fforde

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-811-0318-3
EAN: 9788381103183
Tytuł oryginalny: A Summer At Sea
Liczba stron: 368
Format: 12.5x19.5
Cena katalogowa: 37,00 zł
Tłumaczenie: Katarzyna Różycka

37,00 zł 22,51 zł

Produkt niedostępny

Opis

Emily jest zadowolona ze swojego życia.
Pracuje jako położną i kocha swój zawód. Jest singielką i lubi mieszkać sama. Jednocześnie czuje, że nadszedł czas na zmianę i powiew świeżego, morskiego powietrza.
Kiedy więc przyjaciółka Rebeka proponuje jej wakacyjną pracę kuka na parowcu pływającym po szkockim wybrzeżu, Emily wykorzystuje okazję.
Ledwie udaje jej się odnaleźć w kambuzie, kiedy orientuje się, że ma o wiele więcej spraw na głowie.
Rebeka jest w zaawansowanej ciąży i cieszy się, że ma na pokładzie przyjaciółkę, która wykonuje za nią większość pracy. Do załogi należy też ambitna i zazdrosna asystentka Emily, pewna, że to ona powinna być szefową kuchni.
Jest też Alasdair, przystojny miejscowy lekarz, którego Emily za wszelką cenę stara się nie dostrzegać.
Jeśli się w nim zakocha, tak jak on zakochuje się w niej, czy zechce jeszcze wrócić do swego dawnego życia?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wakacyjna powieść

2019-01-26
"Lato nad morzem" to powieść idealna na wakacyjne wieczory. Katie Fforde opowiada nam historię pełną wzruszeń, smutku ale i przepełnioną wydarzeniami z prawdziwego życia.
W tej książce poznajemy Emily, jest położną, która uważa, że porody domowe to najlepsze co można zrobić dla rodzącego się dziecka, ale i dla przyszłej mamy. Głosi swoje teorie z ogromnym przekonaniem i wiarą w swoje czyny. Jednak spotyka na swojej drodze sceptycznie nastawionych lekarzy, którzy uważają, że naraża ona życie i zdrowie dzieci i ich rodzicielek. Po mocnej wymianie zdań z jednym z lekarzy, ma ochotę odpocząć od swojego życia. Marzą jej się wakacje, na których oczyściłaby swój umysł oraz naładowała baterie na przyszłe miesiące. Dlatego, kiedy jak grom z jasnego nieba otrzymuje propozycję pracy na kuchni w parowcu turystycznym swojej przyjaciółki Rebecci, bez wahania postanawia przyjąć propozycję. To właśnie ten wyjazd zmieni życie naszej bohaterki o sto osiemdziesiąt stopni. Alasdair, to właśnie ten mężczyzna wywróci jej życie do góry nogami. Książka idealnie pokazuje, że na miłość nie można czekać, przychodzi ona niespodziewana i zdecydowanie nieoczekiwana. Wtedy, kiedy jej najbardziej nie chcemy, okazuje się, że czeka tuż za rogiem. Autorka w cudowny sposób wykreowała swoje postacie, które pomimo tego, że wydawać by się mogły zbytnio monotematyczne (większość to lekarze lub położnicy), to jednak każdy z nich ma w sobie coś co dodaje charakteru tej powieści. Cud narodzin, zbudowany klimat i rodząca się miłość pomiędzy dwojgiem ludzi, to coś co dotyczy praktycznie każdego z nas. To sprawia, że książka ta jest tak mocno realistyczna oraz poruszająca bliskie nam tematy. Myślę, że każdy z Was odnajdzie w tej książce cząstkę siebie. Pomimo tego, że w pierwszych stronach powieść nie wciąga tak jakbym tego oczekiwała, całość oceniam bardzo pozytywnie. Jest to ciepła opowieść o życiu, o odwadze do wprowadzania zmian i wyjściu z rutyny życia codziennego ale i o zdecydowanym dążeniu do tego czego się pragnie. Autorka daje nam również do myślenia nad tym, że nie powinniśmy się łatwo poddawać wtedy, kiedy walczymy o czyjeś uczucia. Alasdair walczył do ostatniej chwili, co wyszło mu na dobre!
Jeśli masz ochotę na dobrą powieść obyczajową, która przeniesie Cię w całkiem oryginalny świat to ta książka jest dla Ciebie. Ta lektura sprawi, że inaczej spojrzysz na niektóre aspekty życia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.