Legendy i Latte - Travis Baldree | okładka
Oprawa miękka
ISBN: 978-83-673-2385-7
EAN: 9788367323857
Tytuł oryginalny: Legends & Lattes: A Novel of High Fantasy and Low Stakes
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Insignis
Format: 140x209mm
Cena detaliczna: 44,99 zł
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Rok wydania: 2023

31,05 zł

31,05 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

44,99 zł - cena detaliczna

Zamówienie wyślemy 2024-06-17
Darmowa dostawa!
Darmowa dostawa!

Opis

Legendy i Latte



Travis Baldree




Tiktokowy fenomen i bestseller wykraczający poza ramy gatunku!

Wysoka fantasy, niskie stawki. Z podwójną porcją kawy!



Znużona dziesięcioleciami walk, krwawymi wyprawami i nieustannymi awanturami orczyca Viv uznaje, że nadeszła pora zawiesić miecz na kołku. Chce zrealizować swoje marzenie – zamierza otworzyć pierwszą kawiarnię w mieście Thune. Mimo że nikt tam nie ma bladego pojęcia, czym jest kawa…

Jednak na tym zupełnie nowym, nieznanym szlaku nawet najdzielniejsza z wojowniczek nie poradzi sobie sama. Na drodze do sukcesu Viv stają jej rywale – dawni i nowi. Mroczne podziemie Thune może sprawić, że orczycy łatwo będzie znów chwycić za miecz, a przecież obiecała sobie, że więcej tego nie zrobi.

Dlatego właśnie, jak mawia stare porzekadło, przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. A jej członkowie mogą nadejść z najmniej oczekiwanych kierunków. Nieważne, czy ściągnie ich pradawna magia, smakowite słodkości czy też świeżo zaparzona kawa – staną się dla Viv bardziej nieodzowni, niż sobie wyobrażała. Bo prawdziwą nagrodą w wędrówce są ci, których spotykamy po drodze.

„Legendy i Latte” Travisa Baldree to ciepła, napawająca optymizmem, życiowa fantasy o nowych początkach i o rodzinie, którą wybieramy sobie sami. Idealna dla fanów TJ Klune’a, Katherine Addison i T. Kingfisher.




Absolutnie pokochałam tę książkę. To podnosząca na duchu opowieść o tym, jak praca, intencje i kawa potrafią wspólnie zmienić świat na lepsze. Zaspokaja mój głód szczęśliwych zakończeń.

– Genevieve Cogman



„Legendy i Latte” to definicja ciepłej fantasy poprawiającej nastrój… Prześliczna.

– Olivia Atwater



Ta książka jest jak ciepły uścisk, miejsce, by na chwilę wycofać się ze świata, napić kawy i powrócić trochę lepszą…

– T. Kingfisher

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Kup ebook

Inni klienci sprawdzali również

Wrobiony w dożywocie - Ewa Ornacka | mała okładka
-43 %

Wrobiony w dożywocie

Ewa Ornacka

7.3 / 10 (29 ocen)

22,74 zł 24,70 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Ośmioro kuzynów - Louisa May Alcott | mała okładka
-40 %

Ośmioro kuzynów

Louisa May Alcott

7.5 / 10 (148 ocen)

26,80 zł 26,80 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna

34,44 zł 34,44 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna

34,56 zł 34,67 zł - najniższa cena 54,90 zł - cena detaliczna

Inne książki z tej kategorii

Uroczysko Imperium - Colin Meloy | mała okładka
-31 %

Uroczysko Imperium

Colin Meloy

7.7 / 10 (67 ocen)

34,49 zł 34,49 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

World of Warcraft. Illidan - William King | mała okładka
-31 %

World of Warcraft. Illidan

William King

7.0 / 10 (472 ocen)

27,59 zł 27,59 zł - najniższa cena 40,00 zł - cena detaliczna

Korona śniegu i krwi. Odrodzone Królestwo. Tom 1 - Elżbieta Cherezińska | mała okładka
-28 %

Korona śniegu i krwi. Odrodzone Królestwo. Tom 1

Elżbieta Cherezińska

7.7 / 10 (4113 ocen)

43,40 zł 40,32 zł - najniższa cena 59,90 zł - cena detaliczna

Dech zimy. Tom 9 - Robert Jordan | mała okładka
-28 %

Dech zimy. Tom 9

Robert Jordan

7.0 / 10 (262 ocen)

35,50 zł 32,98 zł - najniższa cena 49,00 zł - cena detaliczna

Korona mieczy. Tom 7 - Robert Jordan | mała okładka
-28 %

Korona mieczy. Tom 7

Robert Jordan

7.4 / 10 (354 ocen)

35,50 zł 32,98 zł - najniższa cena 49,00 zł - cena detaliczna

Fionavarski gobelin - Kay Guy Gavriel | mała okładka
-28 %

Fionavarski gobelin

Kay Guy Gavriel

7.3 / 10 (271 ocen)

42,75 zł 39,70 zł - najniższa cena 59,00 zł - cena detaliczna

Uczta dla wron. Tom 2. Sieć spisków - George R.R.  Martin | mała okładka
-28 %

Uczta dla wron. Tom 2. Sieć spisków

George R.R. Martin

7.8 / 10 (9221 ocen)

31,08 zł 28,88 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

Wielkie polowanie - Robert Jordan | mała okładka
-28 %

Wielkie polowanie

Robert Jordan

28,12 zł 28,12 zł - najniższa cena 39,00 zł - cena detaliczna

Krew elfów. Saga o Wiedźminie. Tom 1 - Andrzej  Sapkowski | mała okładka
-30 %

Krew elfów. Saga o Wiedźminie. Tom 1

Andrzej Sapkowski

8.3 / 10 (103 ocen)

55,95 zł 52,33 zł - najniższa cena 79,89 zł - cena detaliczna

Maladie i inne opowiadania - Andrzej  Sapkowski | mała okładka
-34 %

Maladie i inne opowiadania

Andrzej Sapkowski

7.1 / 10 (1541 ocen)

25,31 zł 25,31 zł - najniższa cena 38,20 zł - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Legendy i Latte

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2023-09-21
A gdyby tak powieść ciepłą, prostą, zwyczajną, o przyjaźni i stawaniu na własne nogi, typowo podbudowującą, obyczajową, połączyć z fantastyką, demonami i orkami? Wtedy wyszłyby właśnie takie "Legendy latte".

Ogólnie oceniam powieść na plus, ale większych zachwytów nie będzie. Rozumiem wszystkie pozytywne recenzje, ja jednak chyba liczyłam na coś więcej. Czasem miałam wrażenie, że bohaterowie są po prostu "przebrani" i gdyby pomijać wzrokiem ich określenia gatunkowe, to otoczka fantastyczna całkiem by zbladła.

Jeśli ktoś ma ochotę na spokojną lekturę, ma ochotę (jak główna bohaterka) odwiesić miecz i zrelaksować się przy filiżance ciepłej kawy, to polecam mu tę książkę. Ja w trakcie już trochę przebierałam nóżkami i chciałam ruszyć dalej, na przygodę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem