MiOs. Nowy system opowiadań - Rafał Sempik | okładka
Novae Res

MiOs. Nowy system opowiadań Rafał Sempik

Broszurowa ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-814-7343-9
EAN: 9788381473439
Liczba stron: 140
Format: 120x195mm
Cena katalogowa: 25,99 zł

25,99 zł 18,83 zł

Produkt niedostępny

Opis

Czasami los po swojemu plącze nasze ścieżki, stawia nam na drodze starannie dobranych ludzi i usiłuje zamknąć nas w sztywnych ramach swojego, niezrozumiałego dla nas, planu. Przeznaczenie, fortuna, nieszczęśliwy splot okoliczności, pech...

A gdyby tak wziąć los w swoje ręce i zmienić bieg historii? Poszerzyć stan
świadomości, oszukać czas, stać się nieśmiertelnym, przejąć kontrolę nad ludzkim życiem, móc dowolnie kształtować otaczającą rzeczywistość? Czy bylibyśmy szczęśliwi, mogąc zażyć specjalny zestaw tabletek przenoszący nas w dowolny moment życia lub chociaż będąc w stanie przewidzieć przyszłość?

W Nowym systemie opowadań zzaleństwo miesza się z normalnością, magia z realizmem, przyziemność z duchowością. A wszystko to doprawione gorzkim humorem, refleksją nad przemijaniem i przeczuciem, że mimo pędzącej naprzód technologii, nasze pragnienia, dążenia i nadzieje pozostają cały czas takie same.

– Czy uważa pan, że jeśli mielibyśmy przeżyć nasze życie jeszcze raz, ale nie wiedząc o tym, to dokonywalibyśmy tych samych wyborów? No wie pan: te same szkoły, ten sam zawód, ta sama rodzina? – zaczepiłam go podczas jednej z podróży do supermarketu.
– Myślę, że tak – odburknął mi zza kierownicy.
– Pozwoli pan, że zapytam jak córka Beigbedera: myśli pan, uważa czy sądzi? – Chciałam sprawdzić, ile w nim filozofa.
– A kto to ten Beibebber?
– Taki francuski pisarz. No więc?
– Raczej uważam. Generalnie zawsze uważam, jak prowadzę.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

MIOS

2019-07-22
Podczas lektury najbardziej podobało mi się, że absolutnie każda strona zmusza do chwili refleksji. Dlatego uważam iż funkcja poznawcza i wychowawcza literatury została całkowicie spełniona. Myśle, ze pan Rafał dołączy do grona moich ulubonych autorów!

Polecam :)

2019-07-22
Wartościowa pozycja, szczególnie dla wszystkich myślicieli oraz tych, którzy lubią się zastanawiać, jakby to było gdyby... Zachęcił mnie ciekawy opis i niespotykana tamtyka, jaką podjął autor. Nie zawiodłam się i czekam na kolejne pozycje pana Rafała :)

MiOs. Nowy system opowadań

2019-07-22
„MiOs" to wspaniały zbiór rozważań na temat życia i człowieka. Wiele trafnych i mądrych pytań, które nadają tej pozycji niezwykle refleksyjny charakter. Przeznaczenie, fortuna, nieszczęśliwy splot okoliczności, pech. Wszystko to, co owiane jest swego rodzaju tajemnicą. Kto z nas nie zastanawiał się, czy przeznaczenie istnieje? A jesli tak, kto to przeznaczenie nam wybiera? Czy nasza przyszłość jest zaplanowana gdzieś poza nami? MiOs to pozycja warta uwagi, przede wszystkim ze wzgldu na rzadko podejmowana tematykę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.