Moja ostatnia księżna - Daisy Goodwin | okładka
Marginesy

Moja ostatnia księżna Daisy Goodwin

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-06-19

EAN: 9788366140967
Tytuł oryginalny: My Last Duchess
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Marginesy
Format: 14.5x22 cm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 23,86 zł

Oszczędzasz 16,04 zł
-40 %
Zamówienie wyślemy 2020-08-13

 

Co druga książka -45%

 

 

Opis

Koniec XIX, początek XX wieku, Stany Zjednoczone.
Cora Cash to najbogatsza panna na wydaniu, oszałamiająco piękna dziedziczka fortuny. Dorastała w luksusowych warunkach, przypominających pałac w Wersalu. By jak najlepiej zaprezentować córkę, matka zorganizowała jej bal debiutantki, w którym uczestniczyło osiemset osób.
Teraz najważniejszych celem na najbliższą przyszłość jest znalezienie najodpowiedniejszego kandydata na męża, dlatego też wyjeżdżają do Anglii.
Wyjazd okazuje się być świetnym pomysłem, Cora związuje się z Ivem, księciem Warehamu. Jednak idylla nie trwa długo. Angielski dwór przepełniony jest plotkami, intrygami oraz dystansem. Arystokracja traktuje młodą kobietę jako obcą im osobę. Cora zrobi jednak wszystko by odnaleźć się we wrogim jej środowisku.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Autorka przedstawia książkę

Profil autorki na portalu Facebook

Profil autorki na portalu Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Moja ostatnia księżna

2019-06-07

Piękna okładka! Już dla niej samej kupiłabym książkę.
Romanse historyczne to jedne z moich ulubionych gatunków literackich. Suknie, bale...... to świat, w którym z pewnością bym się odnalazła! Swoje dziecięce marzenie by zostać księżną spełniam właśnie czytając książki o takiej tematyce. Także nie mogę się już doczekać daty premiery.
Daisy Goodwin to autorka także książki Wiktoria. Jednak ta już oparta jest na faktach historycznych i autentycznych postaciach. Początkowo czytając dłużyła mi się jednak jak tylko przebrnęłam przez pierwsze 100 stron reszta mnie zachwyciła. Aż może nawet skuszę się na serial. To opowieść o dziewczynie, która z dnia na dzień stała się królową Anglii, a z racji wychowania w Niemczech, nie przywykła do nowych realiów. Beznadziejnie zakochana, finalnie odnajduje bezpieczną przystań. Piękna historia.

Ostatnia księżna

2019-06-07
Tej autorki czytałam już Wiktorię. Bodajże na podstawie tej książki nakręcony został serial o tym samym tytule. Nie mogę się doczekać tej książki.

Księżna

2019-06-07
Błyskotliwa oraz zabawna historia amerykańskiej milionerki. Angielska arystokracja to bardzo zamknięta klika, do której dostęp ma niewielu. Za podstawę uważa się pochodzenie oraz rodzinę, a także maniery. Amerykańska dziewczyna Cora to energiczna, pełna życia osoba. Stoi przed trudnym zadaniem jak wkupić się w ich łaski. Jest to jednak niezbędne by ułożyć sobie życie z ukochanym.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.