Narzeczona oficera  - Charles Todd | okładka
Znak literanova

Narzeczona oficera Charles Todd

Wydanie kieszonkowe
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-05-20

ISBN: 978-83-240-2391-2
EAN: 9788324023912
Tytuł oryginalny: The Walnut Tree
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 118x168
Cena katalogowa: 14,90 zł
Tłumaczenie: Grażyna Smosna

14,90 zł 6,71 zł

Produkt niedostępny

Opis

Sprzeciwiła się zasadom. Rzuciła wyzwanie wojnie. Wszystko w imię miłości

Rok 1914. Młodziutka Lady Elspeth Douglas właśnie zaręczyła się z przystojnym bratem przyjaciółki. Szczęście nie trwa jednak długo: wybucha wojna, a Alain zostaje powołany do wojska i wyrusza na front.

Odważna dziewczyna nie zamierza jednak czekać na ukochanego z założonymi rękami. Wbrew woli rodziny zostaje sanitariuszką. Na froncie los styka ją z dawnym przyjacielem jej brata, kapitanem Peterem Gillchristem. Kiedy Peter zostaje ranny, Elspeth zaczyna rozumieć, że jej serce zostało rozdarte na dwoje...

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Miłość, wojna, poświęcenie...

2015-02-26
Elisabeth poznajemy w przededniu wojny, kiedy gości u swojej francuskiej przyjaciółki. Elisabeth w wigilię wyjazdu zostaje zaskoczona przez Alaina propozycją małżeństwa - mężczyzna podobał jej się jeszcze w wieku nastu lat, choć sam swoje uczucia uświadomił sobie dopiero teraz. Młoda Szkotka zgadza się na małżeństwo po powrocie jej ukochanego z frontu.

Żyć to znaczy kochać

2015-02-11
Książka "Narzeczona oficera" to powieść pokazująca walkę, jaką musi stoczyć kobieta "po słowie", której serce zaczyna bić dla innego mężczyzny. To książka pokazująca realia tamtych czasów, gdzie przyszło pogodzić się z utratą wielu bliskich ludzi, którzy oddali życie dla ratowania swojego państwa. To książka ukazująca silną kobietę, która mimo pochodzenia, zamożności i narzuconych jej norm potrafiła walczyć o swoje przekonania, nawet za cenę rodzinnego gniewu.

Urzekła mnie, ale na krótko, zbyt krótko...

2014-07-28
Uwielbiam powieści historyczne z romansem w tle. I ta historia również mnie urzekła, ale na krótko, zbyt krótko. Książka nie jest zbyt długa, akcja toczy się bardzo szybko, więc i z bohaterami trzeba się szybko pożegnać. Czuję niedosyt. Pomysł świetny i można byłoby mu poświecić naprawdę pożądny tom. Mimo wszystko polecam.

Staroświeckie wojenne love story

2013-06-19
Sięgnęłam po „Narzeczoną oficera", bo mam ogromną słabość do książek typu „wojenne love story". Muszę przyznać, że książka szybko mnie wciągnęła...

Główna bohaterka to młoda Szkotka, zamożna arystokratka, która poszukuje swego miejsca w świecie sztywnych konwenansów początku XX wieku. W momencie wybuchu wielkiej wojny przebywa w Paryżu z wizytą u swojej francuskiej koleżanki Madeleine. To właśnie tam przeżywa pierwsze młodzieńcze zauroczenie i potajemnie zaręcza się z bratem przyjaciółki, Alainem.

Miłość na froncie

2013-06-18
Jest rok 1914. Lady Elspeth Douglas bawi u swojej francuskiej przyjaciółki, Madeleine, spodziewającej się pierwszego dziecka. Spotyka jej brata, Alaina, w którym durzyła się w wieku szkolnym. Mężczyzna jakiś czas temu uświadomił sobie swoje uczucia i teraz oświadcza się dziewczynie. Wkrótce wybucha wojna i Alain zostaje powołany na front.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.