Narzeczona oficera  - Charles Todd | okładka
Znak literanova

Narzeczona oficera Charles Todd

Wydanie kieszonkowe

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-05-20

ISBN: 978-83-240-2391-2

Tytuł oryginalny: The Walnut Tree

Liczba stron: 320

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 118x168

Cena katalogowa: 14,90 zł

Tłumaczenie: Grażyna Smosna

14,90 zł 10,75 zł


Opis

Sprzeciwiła się zasadom. Rzuciła wyzwanie wojnie. Wszystko w imię miłości

Rok 1914. Młodziutka Lady Elspeth Douglas właśnie zaręczyła się z przystojnym bratem przyjaciółki. Szczęście nie trwa jednak długo: wybucha wojna, a Alain zostaje powołany do wojska i wyrusza na front.

Odważna dziewczyna nie zamierza jednak czekać na ukochanego z założonymi rękami. Wbrew woli rodziny zostaje sanitariuszką. Na froncie los styka ją z dawnym przyjacielem jej brata, kapitanem Peterem Gillchristem. Kiedy Peter zostaje ranny, Elspeth zaczyna rozumieć, że jej serce zostało rozdarte na dwoje...

Literatura dla kobiet z rabatem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Miłość, wojna, poświęcenie...

2015-02-26 Elisabeth poznajemy w przededniu wojny, kiedy gości u swojej francuskiej przyjaciółki. Elisabeth w wigilię wyjazdu zostaje zaskoczona przez Alaina propozycją małżeństwa - mężczyzna podobał jej się jeszcze w wieku nastu lat, choć sam swoje uczucia uświadomił sobie dopiero teraz. Młoda Szkotka zgadza się na małżeństwo po powrocie jej ukochanego z frontu.

Żyć to znaczy kochać

2015-02-11 Książka "Narzeczona oficera" to powieść pokazująca walkę, jaką musi stoczyć kobieta "po słowie", której serce zaczyna bić dla innego mężczyzny. To książka pokazująca realia tamtych czasów, gdzie przyszło pogodzić się z utratą wielu bliskich ludzi, którzy oddali życie dla ratowania swojego państwa. To książka ukazująca silną kobietę, która mimo pochodzenia, zamożności i narzuconych jej norm potrafiła walczyć o swoje przekonania, nawet za cenę rodzinnego gniewu.

Urzekła mnie, ale na krótko, zbyt krótko...

2014-07-28 Uwielbiam powieści historyczne z romansem w tle. I ta historia również mnie urzekła, ale na krótko, zbyt krótko. Książka nie jest zbyt długa, akcja toczy się bardzo szybko, więc i z bohaterami trzeba się szybko pożegnać. Czuję niedosyt. Pomysł świetny i można byłoby mu poświecić naprawdę pożądny tom. Mimo wszystko polecam.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.