Następcy. Wyspa potępionych - Melissa De La Cruz  | okładka
Egmont

Następcy. Wyspa potępionych Melissa de la Cruz

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-281-0817-2
EAN: 9788328108172
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Egmont
Format: 14.0x21.0 cm
Cena katalogowa: 29,99 zł
Rok wydania: 2015

29,99 zł 21,91 zł

Produkt niedostępny

Opis

Łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć… Któż to będzie? Podczas wyprawy po Smocze Oko potomkowie czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Następcy. Wyspa potępionych", Melissa De La Cruz

2016-01-07
Amerykańska pisarka, Melissa De La Cruz jest dobrze znana w Polsce. Jej twórczość zawiera się w literaturze dla młodzieży, ale i dla dorosłych. W swoich książkach często sięga po elementy magiczne i fantastyczne. Wiele książek autorki zostało przetłumaczonych, choć niestety, eseje i publicystyka nie. W pełni w Polsce ukazały się cykle „Błękitnokrwiści" oraz „Au Pairs". Ostatni tom cyklu „Klika z San Francisco" jeszcze nie został przełożony. „Następcy. Wyspa potępionych" to pierwszy tom nowego cyklu, pod tytułem „Następcy". Ukazał się również tom drugi, noszący tytuł „Return to the Isle of the Lost".

Co by było gdyby?

2015-12-16

„Nastepcy. Wyspa potępionych” Melissy de la Cruz to ciekawa opowieść, która szczególnie powinna zainteresować najmłodszych fanów Disneya.

Zapewne wszyscy znamy na wylot świat wykreowany przez Walta Disneya. Bogactwo bohaterów, wszechobecna magia oraz odwieczny konflikt dobra ze złem to głównie składniki tworzące urzekające uniwersum baśni Disneya. I właśnie ten uniwersalizm sprawia, że baśniowe motywy chyba nigdy się nie zestarzeją. Obecnie zdają się nawet przeżywać swoisty renesans. Ekrany kin, telewizorów czy karty kolejnych książek wypełnione są przeróżnymi wariacjami na temat poszczególnych bohaterów (serial „Once Upon a Time”) czy przedstawieniami znanej historii w sposób mroczny i z perspektywy antagonisty (filmy „Maleficent”, „Królewna śnieżka i Łowca”, „Alicja w Krainie Czarów” czy „Nieustraszeni bracia Grimm”). Bardzo często twórcy bawią się również kanonem i mieszają ze sobą przeróżne historie i światy (serial „Grimm” czy kinowe „Tajemnice Lasu”).

Melissa de la Cruz, autorka wielu światowych bestsellerów m.in.: serii „Au Pair” i „Klika z San Francisco” oraz cyklu „Błękitnokrwiści”, również postanowiła zabawić się konwencją i stworzyła historię opowiadającą o tym, co stało się z kluczowymi czarnymi charakterami baśni po słynnej puencie „i żyli długo i szczęśliwie”. Książka przybliży nam więc nieznane dotąd losy dzieci klasycznych już bohaterów: Diaboliny, Złej Królowej, Dżafara i Cruelli de Mon.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.