Obietnica Łucji - Dorota Gąsiorowska | okładka

Pierwsze wydanie: 2015-03-02

EAN: 0220000000052
Wydawnictwo: Znak literanova
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 25,48 zł

Produkt niedostępny

Opis

>

Nowa mistrzyni literatury obyczajowej!

Życie pełne jest nieprzewidzianych zbiegów okoliczności.
Uciekając przed swoją przeszłością Łucja przypadkowo trafia do Różanego Gaju – uroczego miasteczka ze starym zniszczonym pałacem. Przypadek sprawia, że zaprzyjaźnia się z młodą, ciężko chorą kobietą i składa jej niezwykłą obietnicę: ma odnaleźć ojca jej córeczki.
Kiedy w zaskakujących okolicznościach poznaje genialnego muzyka i jego zimną, bezduszną partnerkę Adelę, zaczyna dostrzegać, że przypadki odgrywają w jej życiu coraz ważniejszą rolę. A może to wcale nie są zbiegi okoliczności?

Obietnica Łucji to wzruszająca opowieść o nadziei i prawdzie. Historia o przeznaczeniu, które zawsze chodzi swoimi ścieżkami.

Beata Tyszkiewicz

Opowieść o miłości wbrew wszystkiemu i wszystkim.
Nie mogłam się od niej oderwać.
Nie mogę o niej zapomnieć.

Inni klienci sprawdzali również

29,90 zł

21,83 zł

Alibi na szczęście - Anna Ficner-Ogonowska  | mała okładka
-27 %

Alibi na szczęście

Anna Ficner-Ogonowska

7.4 / 10 (4538 ocen)

34,90 zł

25,48 zł

39,90 zł

19,95 zł

Nowość

49,99 zł

36,49 zł

Inne książki tego autora

34,90 zł

25,48 zł

39,90 zł

28,99 zł

Niedokończona baśń - Dorota Gąsiorowska | mała okładka
-28 %

Niedokończona baśń

Dorota Gąsiorowska

7.6 / 10 (187 ocen)

39,99 zł

28,99 zł

Inne książki z tej kategorii

Anioł do wynajęcia - Magdalena Kordel | mała okładka
-27 %

Anioł do wynajęcia

Magdalena Kordel

7.6 / 10 (1441 ocen)

34,90 zł

25,48 zł

Wyprzedaż snów - Marzena Rogalska | mała okładka
-27 %

Wyprzedaż snów

Marzena Rogalska

6.9 / 10 (549 ocen)

36,90 zł

26,94 zł

W cieniu magnolii - Anna Płowiec | mała okładka
-27 %

W cieniu magnolii

Anna Płowiec

7.3 / 10 (206 ocen)

37,90 zł

27,67 zł

Druga miłość - Marzena Rogalska | mała okładka
-32 %

Druga miłość

Marzena Rogalska

7.3 / 10 (182 ocen)

36,90 zł

24,99 zł

Pejzaż z Aniołem - Magdalena Kordel  | mała okładka
-33 %

Pejzaż z Aniołem

Magdalena Kordel

7.9 / 10 (577 ocen)

37,90 zł

25,39 zł

Wyspa - Żanna Słoniowska | mała okładka
-50 %

Wyspa

Żanna Słoniowska

6.0 / 10 (54 ocen)

42,90 zł

21,45 zł

Strupki - Paulina Jóźwik | mała okładka
-50 %

Strupki

Paulina Jóźwik

7.5 / 10 (320 ocen)

39,99 zł

19,99 zł

Wyspa łza od nowa - Joanna Bator  | mała okładka
-33 %

Wyspa łza od nowa

Joanna Bator

5.4 / 10 (32 ocen)

39,99 zł

26,79 zł

44,99 zł

32,84 zł

Bestseller
A ja na Ciebie zaczekam
 - Kordel Magdalena | mała okładka
-27 %

A ja na Ciebie zaczekam

Magdalena Kordel

7.8 / 10 (13 ocen)

42,99 zł

31,38 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nuda

2016-02-24
Podchodziłam do tej książki z pewnym sceptycyzmem. Wszyscy wiemy jaki reżim panuje w Korei Północnej. Jednak lektura tej pozycji wprawiła mnie w osłupienie. Autorka, Suki Kim, Amerykanka koreańskiego pochodzenia zostaje nauczycielką języka angielskiego w szkole w Pjongjangu. Autorka naucza dzieci z wyższych sfer. Idąc tym tokiem wyobrażamy sobie dzieci z innych państw, które należą do elit - stać ich na najlepsze ubrania, telefony, gadżety. Młodzież w Korei Północnej nie ma pojęcia na temat dzisiejszej technologii. Nie są modnie ubrani. Ba! Jeansy w Korei Północnej są towarem niedostępnym, gdyż uważane są za zbyt amerykańskie. Nie mają pojęcia kim jest założyciel Facebooka, mają okrojony dostęp do Internetu. Wiedzą kim jest Harry Potter, jednak nie oglądali żadnej części filmu, nie wspominając o książce. Są głodni wiedzy ze świata zewnętrznego, jednocześnie nie dopuszczając do myśli, że tam jest ten inny świat - świat w którym język koreański wcale nie jest językiem urzędowym, gdzie panująinne zwyczaje. Warto zwrócić uwagę na tę pozycję, ponieważ ukazuje - w pigułce - jak wygląda życie i codzienność w Korei Północnej.

Obiecała i spełniła...

2015-10-09
Mieliście taki moment, w którym dogłębnie poczuliście, że to odpowiedni czas na zmianę całego swojego życia? Wiecie, taki remont całej egzystencji, przeprowadzka? A może siła wyższa skłoniła was do takich rozważań? Szczerze powiedziawszy to nie wiem, czy doświadczyłam tego na własnej skórze. Moje życie zmieniało i zmienia się stopniowo, gwałtownych, nagłych zmian raczej nie doświadczyłam, dlatego uczucie ekspresowego remontu całej egzystencji jest mi obce.

Spełniona obietnica

2015-05-13
Przyznam, że rzadko czytam powieści obyczajowe polskich autorów, właściwie, to jedyną polską autorką, której książki czytałam jest Katarzyna Grochola.

Dobrze widzi się tylko sercem

2015-05-12
To książka, która już od pierwszych stron bardzo przypadła mi do gustu. Mimo iż jest dość przewidywalna i mimo że zdecydowanie wolę kryminały od powieści obyczajowych, to jednak historia Łucji mnie urzekła. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy całkowicie zmienia swoje życie. Rozwodzi się, rezygnuje z prowadzenia dobrze prosperującego biura podróży we Wrocławiu i chcąc zostawić przeszłość za sobą, ucieka na prowincję do Różanego Gaju, aby zostać nauczycielką historii w podstawówce. Pełna obaw rozpoczyna nowy rozdział swojego życia.

Spełniona obietnica

2015-05-11
Dla kobiety 40. urodziny to wyjątkowy moment życia. Przychodzi czas na refleksje, wspomnienia, bilans zysków i strat dotychczasowego życia. Łucja choć dobrze zarabia, uznawana jest za kobietę sukcesu, czuje pustkę. Postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć od nowa.

Obietnica

2015-04-16
Sięgnęłam po powieść Doroty Gąsiorowskiej bo zainteresował mnie jej tytuł - "Obietnica Łucji". Jaka to obietnica? Komu dana? Czego dotyczy? Opis zamieszczony na tylnej stronie okładki był bardzo obiecujący - opowieść o kobiecie, która zmienia swoje życie, przy okazji stając się częścią życia innych osób. Przyznaję, że profesjonalizm autorki (mimo, że to debiut) widoczny jest na każdej stronie.

Cudowna i niezapomniana ...

2015-04-10
Zawsze myślałam, że to zagraniczni pisarze są mistrzami pióra i ciśnie mi się teraz na usta: „nie chwal cudzego, zanim nie poznasz swego". Pani Gąsiorowskiej chylę bardzo nisko czoło i proszę o więcej!!! Jestem zachwycona wszystkim: bohaterami, opisami, dialogami... długo czekałam na taką książkę i się doczekałam!

Powrót do przyszłości

2015-04-10
Ucieczka przed przeszłością, niestety nie równa się ucieczce od siebie samej. Boleśnie przekonuje się o tym główna bohaterka nowej powieści Doroty Gąsiorowskiej. Książka, która w miarę upływu akcji, odsłania przed czytelnikiem coraz to nowe okoliczności, niczym słynne rosyjskie matrioszki. Piękna opowieść o miłości i muzyce, które splątane w nierozerwalną nić kierują życiem bohaterów.

Czasem, by odnaleźć siebie trzeba się mocno pogubić

2015-03-27
Dostatnie życie daje stabilizację i pewien rodzaj wewnętrznego spokoju, nie zawsze jednak okazuje się gwarancją szczęścia. Dla Łucji dostatek okazał się jedynie złudzeniem, które pewnego dnia pękło jak bańka mydlana. Kiedy ta wypalona, rozwiedziona i znudzona swoim dotychczasowym życiem kobieta, znajduje w gazecie pewne ogłoszenie, nie waha się nawet przez chwilę. Pakuje walizki i wyrusza na wieś w poszukiwaniu szczęścia i... samej siebie.

W Różanym Gaju, gdzie ptaki śpiewają...

2015-03-27
Bywają dni i sytuacje, kiedy mamy ochotę rzucić wszystko i odmienić swoje życie. Bywają ludzie, którzy całe życie przed czymś uciekają. Łucja jest właśnie taką osobą. Pewnego dnia decyduje się nie tylko na zmianę wyglądu, ale także na radykalną zmianę swojego życia. Porzuca Wrocław i pracę we własnym biurze podróży i wyrusza do Różanego Gaju, aby zostać nauczycielką w małej wiejskiej szkole. Życie na prowincji pochłania ją, zapewniając dużo wrażeń.

Obietnica, która leczy

2015-03-26
Co sprawia, że człowiek jest w stanie rzucić wszystko i wyjechać na drugi koniec kraju, by rozpocząć nowe życie? Dlaczego niemłoda już kobieta postanawia zostawić za sobą wygodne życie i rozpocząć karierę nauczycielki na prowincji?

Bajka w Różanym Gaju

2015-03-26
Wyobraź sobie, że masz już dość! Zasypiasz i budzisz się w pięknym i spokojnym miejscu, a jest to mała wioska o magicznej nazwie ,,Różany Gaj". Poznasz tam ludzi i miejsca, o jakich ci się nie śniło, zobaczysz, jak wygląda prawdziwa zima, będziesz grzać się przy piecu i ognisku. Zakochasz się od pierwszego wejrzenia i już nigdy nie będziesz chciała opuścić tego miejsca.

O wielkiej miłości, która najpierw buduje solidne fundamenty

2015-03-24
Tytułową bohaterką to kobieta o nieprzeciętnej urodzie, która swoimi delikatnymi rysami twarzy przyciąga wzrok niejednego mężczyzny. To właścicielka przynoszącego znaczne dochody biura podróży, które jednocześnie realizuje marzenia i ogromne zamiłowanie Łucji do poznawania nowych mających historyczne znaczenie miejsc. To kobieta wspólnie z mężem zamieszkująca apartament w jednym w wielkich miast Polski.

Bo ukojenie tkwi w tobie...

2015-03-23
Czasami jest taki dzień, że człowiek jedyne, czego pragnie, to uciec gdzieś i ukryć się przed szarą codziennością. Od czasu do czasu potrzebujemy spokoju lub zmiany otoczenia, żeby to, co w nas tkwi, wyszło na światło dzienne. Tego właśnie doświadczamy podczas lektury "Obietnicy Łucji".

Prawdziwe życie pełne wzlotów i upadków

2015-03-23
„Obietnica Łucji" to jedna z tych książek, które na długo pozostaną w naszej pamięci, to taka książka, która porusza serce i wyobraźnię. Jest to opowieść o miłości, tej najpiękniejszej, zmysłowej, która bez słów wyraża uczucia, to także opowieść o miłości przyjacielskiej i matczynej. Pokazuje, jak mocno można kochać dziecko, które nie jest biologicznym potomkiem. Książka przepełniona jest uczuciami pełnymi zadumy i piękna. Zachęca nas już od samego początku swoją okładką - piękną, subtelną i delikatną, jak prawdziwa kobieta z klasą.

Opowieść o miłości, pasji i przeznaczeniu

2015-03-23
Książkę „Obietnica Łucji" można określić mianem opowieści o miłości, pasji i przeznaczeniu. Dorota Gąsiorowska napisała powieść, obok której nie sposób przejść obojętnie. Powieść zaczyna się dość banalnie, a mianowicie decyzją głównej bohaterki, która postanawia porzucić wszystko, co osiągnęła i rozpocząć zupełnie nowe życie. Na tym jednak ów banał się kończy - książka ma bowiem drugie dno, na które warto zwrócić uwagę.

Małe obietnice rodzą wielkie nadzieje...

2015-03-23
Gdy debiutancka książka Doroty Gąsiorowskiej trafiła w moje ręce, miałam wiele obaw. Spodziewałam się infantylnej bohaterki, naciąganej historii miłosnej i przewidywalnego zakończenia. Może i takie historie nie zdarzają się w realnym życiu (albo przynajmniej zarezerwowane są tylko dla wyjątkowych osób). Może i domyślałam się rozwiązania literackich zagadek. Ale jednego jestem pewna. Główna bohaterka nie jest ani trochę infantylna. Na przestrzeni ponad 400 stron książki stała się mi niezwykle bliska. Miałam wrażenie, że znam ją od lat. Została nie tylko moją przyjaciółką, ale dostrzegłam w niej też cząstkę samej siebie.

Powieść, która wzrusza

2015-03-23
"Obietnica Łucji" to pierwsza książka na rynku, którą można wymienić na inną w wydawnictwie Znak, jeśli nam się nie spodoba - super akcja! Tylko kto chciałby oddawać książkę Doroty Gąsiorowskiej? na pewno nie ja :)

Dotrzymane słowo

2015-03-23
Złe duchy dzieciństwa, które nie zostaną przepędzone, nigdy nie pozwolą nam na budowanie szczęśliwego życia w dorosłości. Rozliczenie z przeszłością odgrywa zasadniczą rolę, jeśli chcemy bez cienia strachu i bez oglądania się z lękiem za siebie, spojrzeć w przyszłość. Przekonała się o tym na własnej skórze, bohaterka powieści Doroty Gąsiorowskiej, Łucja.

Przeznaczenie czy obietnica

2015-03-23
W moje ręce trafiła niedawno „Obietnica Łucji" Doroty Gąsiorowskiej. Z racji tego, iż w ostatnim czasie czytałam głównie kryminały i thrillery, z przyjemnością sięgnęłam po literaturę obyczajową. Mówią, że nie należy oceniać książki po okładce. Ja jednak przełamałam ten schemat - patrząc na tę przyciągającą, tak bardzo subtelną oprawę, intuicja podpowiadała mi, że ta książka jest godna uwagi. I wiecie co drogie Mole Książkowe? Nie zawiodłam się.

Gdy nie masz już nic, dostajesz wszystko...

2015-03-20
Historia dotyczy 40-letniej kobiety, rozwódki, byłej nauczycielki, właścicielki biura podróży, która pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie i z wielkiego miasta przenosi się na wieś. Wcześniej zostawia za sobą przeszłość, zmienia wizerunek i wyrusza w nieznane, by odkryć na nowo sens życia.

Otwórz się na miłość, a obiecuję, że wróci ona do ciebie

2015-03-20
Otwierając debiutancką powieść Doroty Gąsiorowskiej dyskretnie wkraczamy w świat tytułowej Łucji. Każdy czytany przez nas rozdział jest także kolejnym rozdziałem nowego życia bohaterki. Życia, które Łucja przewartościowała i postanowiła w wieku czterdziestu lat ułożyć sobie na nowo.

Różany Gaj - tam, gdzie czeka przeznaczenie

2015-03-20
"Bo w gruncie rzeczy jest bardzo łatwo komuś coś obiecać, to tylko słowa, nieformalna umowa wiążąca w jakimś sensie dwie osoby".
Wiele już opowiedziano historii o tym, jak to ludzie uciekają z wielkiego miasta na prowincję. Powodów jest wiele, tak jak wiele jest historii ludzkich - bo chcą zapomnieć, odciąć się od przeszłości, zacząć nowy rozdział w życiu...

Piękna historia w cudownej scenerii

2015-03-20
Dawno nie czytałam żadnych książek obyczajowych napisanych przez polskie pisarki, więc zdecydowanie w tej książce uderzyła mnie jej "prawdziwość". To, co opisuje autorka wydaje się bardzo swojskie, szczególnie że dobrze znam życie w takiej małej mieścinie.

Los czasem pomaga, kiedy wszystko wydaje się walić nam na głowę...

2015-03-20
Łucja ucieka z miasta na wieś gdzieś na południu Polski. Zostawiła Wrocław wraz ze swoim apartamentem i biurem podróży, aby móc nauczać historii w podkarpackiej szkole podstawowej. Przyjazd do Różanego Gaju ma być dla Łucji receptą na zapomnienie. Wraz z kolejnymi rozdziałami dowiadujemy się, od jakich wspomnień Łucja chce uciec. Czy jej się to udaje?

"Całe mistrzostwo polega na tym, aby cieszyć się prostotą życia"

2015-03-20
Czytając notkę biograficzną Doroty Gąsiorowskiej wiedziałam już, iż w książce „Obietnica Łucji" odnajdę wiele bliskich sobie emocji. Emocji, z którymi zmaga się większość kobiet. Jak wiele z nas nie potrafi cieszyć się dniem dzisiejszym, rozpamiętując troski i zmartwienia z przeszłości? Szukając własnej wartości w oczach innych osób i od ich słów uzależniać swoje szczęście?

Czas na zmiany

2015-03-20
„Obietnica Łucji" to powieść debiutującej na polu literackim Doroty Gąsiorowskiej. Autorka skupia się w swojej pierwszej książce na losach tytułowej Łucji, która w wieku czterdziestu lat porzuca dotychczasowe, wielkomiejskie życie i wyjeżdża do małej wioski na Podkarpaciu. Dlaczego podejmuje decyzję o wyjeździe, kogo spotka w urokliwym Różanym Gaju i z czym będzie musiała się tam zmierzyć - to zasadnicze pytania, które nurtują czytelnika od pierwszych stron powieści. Czy na długo? Niezupełnie.

Świetna obyczajówka

2015-03-20
Są książki, które otwierają wrota przed czytelnikiem. Fascynują, bawią, umilają czas i pozostają w pamięci. Mowa tutaj o historiach, które zabierają czytelnika w podróż i pozwalają zapoznać się z bohaterami. Ta książka się do nich zalicza. „Obietnica Łucji" Doroty Gąsiorowskiej to opowieść, którą można się delektować, odwiedzając Różany Gaj. Miłośnikom ładnych okładek na pewno wpadnie w oko i zachęci do poznania tej historii.

Piękna historia o nieprzewidywalności naszego życia

2015-03-20
„Obietnica Łucji" mimo wielu przesłodzonych opisów i momentów to godna polecenia książka, którą z przyjemnością się czyta. Bardzo wciągająca opowieść, od której nie sposób się oderwać. Główna bohaterka z trudną przeszłością postanawia zmienić swoje życie. Przenosi się do małej miejscowości Różany Gaj, gdzieś daleko od wielkich miast, w której życie toczy się swoim rytmem. To właśnie tam jej życie nabiera innego wymiaru.

Szczęście jest tuż obok

2015-03-20
"Obietnica Łucji" Doroty Gąsiorowskiej to powieść, od której wieje świeżością. Nowy styl, ciekawie zbudowane postaci, dobrze zbudowana fabuła.
Lubię sięgać po debiutanckie powieści, bo nie są skażone narzuconą jakością, nie są pisane pod presją czasu lub popularności. Są po prostu prawdziwe i emocjonalne. Taka właśnie jest "Obietnica Łucji".

Przeznaczenie chodzi swoimi ścieżkami

2015-03-19
,,Obietnica Łucji'' to wzruszająca opowieść o nadziei i prawie. Historia o przeznaczeniu, które zawsze chodzi swoimi ścieżkami...

Czasem obietnica może wszystko zmienić...

2015-03-19
Z książkami polskich autorów jest trochę tak, jak z polskimi filmami. W zasadzie przyjmuje się, że nowo powstały film to na pewno chała z kategorii "Kac Wawa". Jestem sceptyczna, jeśli chodzi o książki obyczajowe i w dodatku polskiego autorstwa. Dlatego też z pewną dozą niechęci i uprzedzeń sięgałam po tę książkę. Pomyślałam: "A tam, jeden rozdział przeczytam, jak będzie do kitu, to będę czytać po trzy, no może cztery strony dziennie" (nigdy nie zostawiam niedoczytanej książki, choćby zionęła nudą, a czytanie zajmowało nawet dwa tygodnie).

Ulubiona

2015-03-19
Miłość od pierwszego wejrzenia - zakochałam się w okładce, a estetyka każdej kolejnej strony zwaliła mnie z nóg. Pierwszy raz miałam w rękach tak cudowną książkę. Na dodatek od pierwszych stron wiedziałam, że ta powieść wskoczy do grona moich ulubionych.

...bo każdy może odmienić los

2015-03-19
Powieść świeża i ciepła niczym bułeczki z ulubionej, maleńkiej piekarni. Jest debiutem autorki, która po trudach życia postanawia realizować swoje pasje i otwiera nowy rozdział swojego diariusza. Pod tym względem przypomina tytułową bohaterkę. Zbieg okoliczności? Absolutnie nie, gdyż w życiu każdej kobiety przychodzi czas na zmiany, amplituda życia wychyla się raz mocniej, raz tylko odrobinę w stronę nowego, wydawać by się mogło, lepszego losu.

Obietnica - czy uda się Łucji ją dotrzymać?

2015-03-19
Łucja... kobieta czterdziestoletnia, właścicielka elitarnego biura podróży, mieszkanka dużego miasta - nagle po rozwodzie podejmuje decyzję, by przyjąć ofertę pracy w małej miejscowości jako nauczyciel historii. Ma nadzieję, że może tym razem odnajdzie to, czego szuka od wielu lat - spokoju duszy. Lecz los nie jest tak łaskawy, obrazy z przeszłości wracają do niej wraz z pojawieniem się uczennicy Ani...

Książka pełna emocji

2015-03-19
Już dawno książka nie wzbudziła we mnie tylu emocji. „Obietnica Łucji" sprawiła, że w moich oczach pojawiły się nawet łzy. Główną bohaterkę powieści poznajemy w trudnym dla niej momencie. Kiedy czuje, że musi coś zmienić.
Poprzez symboliczne obcięcie włosów żegna się ze starym życiem, rozpoczynając nowe w nieznanym miejscu. Dzięki temu zagląda w głąb siebie, odkrywając nieznane wcześniej pokłady emocji i siły.

Życie zaskakuje...

2015-03-19
Ciężkie dzieciństwo, nieudane małżeństwo, samotność, chęć zmiany... W takim momencie życia poznajemy główną bohaterkę. Dojrzała, 40-letnia kobieta, która chce zostawić przeszłość za sobą, ale nie za bardzo wie, czego od życia pragnie, czego szuka, nie ma wyznaczonego celu - po prostu chce żyć chwilą i czekać, co przyniesie jej los. A on okazuje się być przewrotny. Stawia na drodze Łucji ludzi, którzy całkowicie odmienią jej los. Czy będzie happy end? Tego nie zdradzam.

Obietnica wspaniałych wrażeń

2015-03-19
Ostatnio wpadła mi w ręce debiutancka książka Doroty Gąsiorowskiej „Obietnica Łucji". Muszę przyznać, że dość rzadko czytam książki obyczajowe. Dzieje się to z tego względu, że zwykle nie są w stanie mnie porwać. Ot, coś tam się komuś w życiu dzieje... Tym razem jednak byłam miło zaskoczona. Książka już od samego początku obiecuje, że wejście w życie głównej bohaterki zostawi ślad w naszym życiu.

Miłość zaklęta w muzykę

2015-03-18
Już dawno nie czytałam polskiej powieści obyczajowej, więc postanowiłam skusić się na książkę debiutującej pisarki Doroty Gąsiorowskiej. Nie mam żadnych uprzedzeń do debiutów, więc nie miało to dla mnie żadnego znaczenia, że jest to pierwsza książka autorki. No i obok okładki nie można było przejść obojętnie, jest naprawdę przepiękna i taka... delikatna.

Ja nie żałowałam!

2015-03-18
Gdy ją otrzymałam, była jeszcze ciepła, bo niedawno wyszła z drukarni. Pierwsze, co mnie urzekło, to okładka utrzymana w pastelowych kolorach. Wiem, że to nie ma większego znaczenia, ale to jeden ze sposobów, jakimi posługuje się każda książka, by mnie usidlić w swoich szponach.

Najlepszy wybór

2015-03-18
Debiut Doroty Gąsiorowskiej i ... oto mamy ŚWIETNĄ KSIĄŻKĘ, która pozwala nam zapomnieć o problemach dnia codziennego, jest chwilą wytchnienia po pracowitym dniu. Powieść czyta się z wielką przyjemnością i lekkością. Sama nawet nie zauważyłam kiedy został mi już ostatni rozdział. Po prostu nie sposób oderwać się od wciągającej historii głównej bohaterki i mieszkańców urokliwego Różanego Gaju.

Składając obietnicę, uważaj co obiecujesz...

2015-03-18
Ile razy w życiu zdarza się, że człowiek ma ochotę rzucić wszystkim; całym swoim życiem i wyjechać do miejsca, gdzie nigdy by się nie udał, zostawiając za sobą przeszłość i bolesne doświadczenia? Zdarza się. Jak najbardziej się zdarza.

Wzrusza do łez

2015-03-18
Rzadko w moje ręce trafia polska literatura kobieca. Jednak po bardzo udanym debiucie pani Anny Ficner-Ogonowskiej i jej cyklu „Szczęście" postanowiłam przeczytać „Obietnicę Łucji". Jest to pierwsza powieść Doroty Gąsiorowskiej, która, podobnie jak Ficner-Ogonowska, pisała swoją powieść do przysłowiowej szuflady.

Historia o przeznaczeniu

2015-03-18
Są takie obietnice, które bardzo trudno spełnić, a które finalnie mogą zmienić całe nasze życie. Czterdziestoletnia Łucja wie to najlepiej, gdyż zobowiązała się odszukać ojca swojej uczennicy. Obietnicę złożyła jej umierającej mamie. W dobrej woli i wierze. Nie przypuszczała, że jedno zdanie wypowiedziane w chwili największego wzruszenia i współczucia, na zawsze zmieni koleje jej losu.

Wybaczenie i miłość

2015-03-18
Dźwięki, przebaczenie i miłość to słowa charakteryzujące piękną powieść „Obietnica Łucji". Ile trzeba mieć w sobie wytrwałości, siły i odwagi, żeby zmierzyć się z przeszłością i z radością odkrywać piękno dnia codziennego. Historia wzruszająca, opowiedziana z niezwykłym, czarującym spokojem.

Poszukiwanie

2015-03-18
"Obietnica Łucji" to subtelnie opowiedziana historia o poszukiwaniu. Poszukiwaniu nowej przyszłości, swojego miejsca w społeczeństwie, utraconej miłości: siostrzanej, matczynej, oblubieńczej. Każdy z bohaterów obarczony bagażem doświadczeń przeszłości, próbuje zmierzyć się z przyszłością, a dokonując trudnych wyborów, postacie literackie wybierają nie zawsze wygodne dla siebie rozwiązania.

Książka warta przeczytania

2015-03-18
Książkę czyta się przyjemnie, lekko, niektóre momenty bardzo wzruszają. Główna bohaterka - kobieta w dojrzałym wieku borykająca się z demonami przeszłości, radykalnie zmienia swoje dotychczasowe życie. Wyjeżdża na głęboką prowincję, tam nawiązuje przyjaźń z kobietą śmiertelnie chorą, która powierza swoje ukochane dziecko jej opiece...

Nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa ...

2015-03-18
Chciałabym zrecenzować książkę, którą ostatnio przeczytałam. „Obietnica Łucji" jest debiutem Doroty Gąsiorowskiej z gatunku literatury obyczajowej.
Pisarka przedstawia w niej historię Łucji, która porzuca swoje luksusowe, mało szczęśliwe życie we Wrocławiu i przenosi się do niewielkiej miejscowości Różany Gaj. Jest to jej próba ucieczki przed przeszłością. Podejmując pracę nauczycielki w szkole, nie podejrzewa, że jej losy zwiążą się nierozerwalnie z losem chorej Ewy oraz jej córki Ani.

Namalowany obraz

2015-03-18
„Obietnica Łucji" to nie tylko zwyczajna obyczajowa powieść dla kobiet. To podróż w głąb duszy kobiety, w jej uczucia, w jej postać, przesiąknięcie w nią całą. Myślę, że autorka odkryła w tej powieści także siebie. Ba! Odkrywała samą siebie tworząc główną bohaterkę. Warto przeczytać - a polecam także mężczyznom. Taki debiut świadczy o tym, że teraz będzie już tylko piękniej.

Opowieść o przeznaczeniu

2015-03-18
Wierzę w to, że konkretne opowieści zapisane przez pisarkę/pisarza na kartach powieści przychodzą do nas w czasie, w którym najbardziej ich potrzebujemy. Tak właśnie było i z debiutancką książką Doroty Gąsiorowskiej. „Obietnica Łucji" to przede wszystkim magiczna opowieść o przeznaczeniu napisana z wielką lekkością.

Jak odnaleźć się w ucieczce...

2015-03-17
Rzadko kiedy mam okazję czytać coś z literatury typowo kobiecej, ale po lekturze "Obietnicy Łucji" chyba będę starała się robić to częściej. Jestem ogromnie zaskoczona, że debiut literacki może być tak dobry. Nie pozostaje nic innego, jak tylko pogratulować autorce lekkości pióra i po prostu - talentu.

Miłość kroczy swoimi ścieżkami

2015-03-17
"Obietnica Łucji" to debiutancka powieść, której autorka - Dorota Gąsiorowska, została okrzyknięta nową mistrzynią literatury obyczajowej. Taki zaszczytny tytuł zaowocował wielką nadzieją na dobrą lekturę i miło spędzony czas.

Ostoja dla ducha na Podkarpaciu

2015-03-17
„Obietnica Łucji" trafiła w moje ręce głównie za sprawą rekomendacji Beaty Tyszkiewicz. Cenię sobie literaturę polską, jednak często nie trafia ona w moje gusta - tym bardziej byłam ciekawa tej pozycji...

Wspaniały debiut Doroty Gąsiorowskiej

2015-03-17
„Obietnica Łucji" Doroty Gąsiorowskiej to powieść obyczajowa, która z dnia na dzień zyskuje medialną popularność. I bardzo mnie to cieszy, bo autorka to bardzo skromna, wrażliwa i doświadczona przez życie kobieta, która na pewno zasługuje na duży rozgłos.

Tajemnice Łucji

2015-03-17
„Obietnica Łucji" to powieść o samotnej i poranionej przez życie 40-latce szukającej swojej drogi w życiu. Kiedyś jako studentka uwielbiała wyprawy z plecakiem, dlatego mówiono na nią „Podróżniczka", dziś nie szuka już malowniczych zabytków, ale siebie i próbuje uporać się z traumą dzieciństwa.

Lekka i przyjemna

2015-03-17
"Obietnica Łucji" opowiada o śmierci, miłości, kłamstwie, złości, niemocy, strachu, przebaczeniu, rozczarowaniu, czyli o tym wszystkim, co składa się na życie.

Siła miłości, przyjaźni i wybaczania

2015-03-17
Obietnica Łucji to powieść powoli wciągająca, akcja rozwija się nabierając tempa, plącząc ze sobą wiele wątków. Każda z nas może utożsamić się z jedną z bohaterek powieści. Jedne wątki da się przewidzieć inne zaskakują swoim rozwiązaniem. Autorka wplata w świat rzeczywisty magię, wprowadzając tajemniczość. Bogate tło obyczajowe pozwala na odnalezienie i swoich ścieżek życia, swoich problemów, i dróg ich rozwiązań. Historie poruszane w powieści wyzwalają w nas emocje, oburzenie, złość, ale także i przede wszystkim dostrzegamy siłę miłości, przyjaźni i wybaczania.
{/if}

Czasem warto składać obietnice!

2015-03-17
„Obietnica Łucji" jest debiutancką powieścią Doroty Gąsiorowskiej, autorki która dopiero wkracza na rynek powieści obyczajowych. Nazywając ją „Nowa mistrzynią literatury obyczajowej" wydawca zachęca do sięgnięcia po jej pierwszą powieść i, moim skromnym zdaniem, autorka w pełni zasługuje na ten zaszczytny przydomek.

Dodająca otuchy, ciepła i wspaniała lektura

2015-03-17
„Obietnica Łucji" Doroty Gąsiorowskiej to idealna pozycja na wieczorne chwile relaksu przy dobrej herbacie. Po ciężkim dniu w pracy miło jest oderwać się od codziennych problemów i wraz z bohaterką przenieść się do cudownego, swojskiego Różanego Gaju, by móc poznawać losy Łucji.

Wzruszająca, rodzinna, przepełniona miłością i nadzieją

2015-03-17
W dniu premiery trafiła do mnie debiutancka książka Doroty Gąsiorowskiej „Obietnica Łucji", nazwanej przez wydawnictwo "nową mistrzynią literatury obyczajowej". Nie ukrywam, że początkowo przestraszyłam się tego określenia, ponieważ nie lubię, kiedy ktoś z góry narzuca mi, co mam myśleć o danym autorze.

Relacje matka - córka

2015-03-17
Historia prosta na pierwszy rzut oka, by nie rzec - banalna. Nieszczęśliwa kobieta po przejściach znajduje swoje miejsce w maleńkiej wiosce, która staje się z każdym dniem jej bliższa, by w końcu stać się jej domem. Historia przyjaźni, która kiełkuje, zamiera i odradza się na nowo w różnych relacjach. Pozornie książka pudrowa, delikatna, kobieca - jak pastelowa okładka. Jednak dotyka trudnego tematu jakim są relacje pomiędzy kobietami w rodzinie - matką a córką, siostrami czy przyjaciółkami.

Niezwykła obietnica...

2015-03-17
„Obietnica Łucji" jako debiut autorski broni się w 100%. Mimo ckliwej okładki, zajrzałam do środka i książka pochłonęła mnie bez reszty. Książka o miłości opowiedziana w oryginalny sposób. Fabuła powieści choć nie jednowątkowa rozwija się w logiczny i spójny sposób. Tytułowa bohaterka to postać wyrazista, która jednak swoją wyrazistością nie „przysłania" pozostałych bohaterów.

Najważniejsza obietnica

2015-03-16
Łucja jest rozwódką i kobietą niezadowoloną z życia. Mimo że ma wszystko, o czym niejedna z nas marzy, czyli wspaniałą pracę, piękne mieszkanie i urodę. Kobieta skrywa pewne sekrety, bagaż doświadczeń, które nie pozwalają jej cieszyć się z życia. Powodowana nagłym impulsem wyrusza do wioski na Podkarpaciu o malowniczo brzmiącej nazwie Różany Gaj, by tam uczyć historii.

Obietnicę łatwo dać, czasami ciężką ją wypełnić

2015-03-16
Nowa mistrzyni literatury obyczajowej - czytamy z tyłu okładki. Rzeczywiście muszę przyznać, że Dorota Gąsiorowska swój debiut może uznać za bardzo udany. „Obietnicę Łucji" czyta się jednym tchem. Z jednej strony nie możemy się od niej oderwać, z drugiej nie chcemy, aby nasze spotkanie z Łucją dobiegło końca.

Uciekając przed przeszłością

2015-03-16
Debiuty pisarskie to zawsze ciekawa zagadka, co zaproponuje nam ktoś nowy, nie wiadomo dokładnie czego się spodziewać. „Obietnica Łucji" jest debiutem Doroty Gąsiorowskiej i życzę każdemu pisarzowi takiego debiutu.

Odnaleźć prawdziwe szczęście zawsze można!

2015-03-16
Z ręką na sercu przyznaję, że nie miałam tej powieści w planach czytelniczych. Przeczytałam ją w drodze przypadku. Dodam szczęśliwego przypadku. Bo lektura od samego początku bardzo mnie zauroczyła. Wpadłam jak śliwka w kompot. Żyłam tylko nią i potraktowałam ulgowo nawet ważne obowiązki. Wszystko po to, by czytać o losach kobiety z pewnym życiowym bagażem, która zamyka za sobą pewne drzwi.

Obietnica owiana tajemnicą

2015-03-16
Debiutancka powieść Doroty Gąsiorowskiej opowiada historię o obietnicy, która niosła za sobą także tajemnice.
Łucja - kobieta, która osiągnęła sukces przenosi się z dużego miasta do małej wioski. Wydawałoby się, że osiągnęła wszystko, a jednak... Przed czym ucieka? Czego szuka?

Obiecuję, że nie pożałujesz!

2015-03-16
Nikt nigdy nie powiedział, że w życiu będzie łatwo. Na swój sposób, każdy z nas poznaje jego ciemne strony. Jednak Łucja Wróblewska - główna bohaterka - zostaje doświadczona przez los bardzo okrutnie. Dlaczego? Ponieważ wychowuje się bez miłości. Opuszczona przez najbliższych, szybko wkracza w dorosłe życie i wiedzie jej się naprawdę dobrze. Ale czy to wszystko? Czy sukcesy zawodowe i dostatnie życie wystarczą? Łucja szybko porzuca swe dotychczasowe życie - i wiedziona przeczuciem - zmierza pociągiem do Różanego Gaju.

Rozprawić się z demonami przeszłości

2015-03-16
Obietnica Łucji to powieściowy debiut Doroty Gąsiorowskiej. Niezwykle udany debiut. Autorka zabiera czytelnika do Różanego Gaju, w którym wszystko jest możliwe. Już pierwsze zdania utworu porywają w magiczny świat, a czar nie opuszcza czytelnika aż do ostatniej strony.

Ważne jest przeznaczenie

2015-03-16
Wspaniała Książka Doroty Gąsiorowskiej, od której nie można się oderwać. Czyta się ją jednym tchem. Naładowana całą gamą emocji od początku do końca. Z zapartym tchem przeżywamy losy czterdziestoletniej Łucji, która jako kobieta sukcesu wyjeżdża do Różanego Gaju zmieniając swoje życie.

Dobro powraca

2015-03-13
„Obietnica Łucji" to opowieść o kobiecie, która postanawia odmienić swoje życie. W tym celu pewnego dnia porzuca dotychczasową pracę w zgiełku i hałasie dużego miasta i przenosi się na do małego miasteczko - Różanego Gaju. Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania odmieni całkowicie jej los, wpłynie nie tylko na jej przyszłość, ale również pozwoli uporać się z niełatwą przeszłością. Za sprawą wewnętrznej ciekawości i otwartości na innych mieszkańców Łucja szybko stanie się częścią Różanego Gaju. Co ciekawe, małe miasteczko i ich mieszkańcy obdarzą ją zaufaniem i powierzą jej skrywane od wielu lat swoje największe sekrety. W efekcie Łucja stanie przed nie lada wyzwaniem, jak uporać się ze złożonymi obietnicami, nie krzywdząc przy tym nikogo.

Jak zdefiniować szczęście?

2015-03-13
„Przypomniała sobie dzień przyjazdu do Różanego Gaju. Tyle rzeczy wydarzyło się od tamtej pory. Odniosła wrażenie, że została wciągnięta w jakąś sztukę, której poszczególne akty rozgrywały się nie na właściwej scenie, a za kulisami. No tak, to ona była bohaterką tej sztuki..."
No właśnie. Czy nie macie czasem wrażenia, że każdy z nas gra momentami nie we własnej sztuce? Nie taki sobie scenariusz wymyśliliśmy...

Obiecuję brak możliwości oderwania się choć na chwilę!

2015-03-13
Magiczna opowieść o miłości, przeznaczeniu, udowadniająca, że niejednokrotnie życie ma dla nas dużo więcej niż się spodziewamy. Łucja zostawia swoje z pozoru idealne życie i pod wpływem impulsu ścina włosy (nie bez powodu mówi się, że wszelkie zmiany w życiu kobiety zaczynają się od fryzury) i wyrusza do Różanego Gaju, gdzie czeka na nią posada nauczycielki historii.

Lektura pachnąca różami

2015-03-13
Muszę przyznać, że do „Obietnicy Łucji" nastawiona byłam sceptycznie. Myślałam, że autorka serwuje czytelnikom historię, którą wiele razy już słyszeli i motyw której, będę szczera, nie należy do moich ulubionych. Oto nieszczęśliwa kobieta koło czterdziestki, nagle porzuca życie w mieście i szuka szczęścia na prowincji (tutaj wstawić możemy Toskanię/Prowansję) - brzmi znajomo, prawda? Myślałam, że przez książkę jakoś przebrnę i zaraz potem oddam mamie i babci, które właśnie taką literaturę zazwyczaj wybierają w przerwach od tasiemcowych seriali.

Piękna, prawdziwa miłość

2015-03-13
Czterdziestoletnia Łucja ucieka od swojego dotychczasowego życia, swoich obaw, lęków, nieudanego małżeństwa, zgiełku miasta, wymarzonej pracy i luksusu. Pod wpływem impulsu podejmuje decyzje o przeprowadzce do małej wioski. Ku jej zaskoczeniu, czuje się tu jak w domu. Praca w szkole sprawia jej przyjemność, poznaje życzliwych ludzi. Jednak nie może odnaleźć wewnętrznego spokoju.

Niezwykle urocza powieść!

2015-03-13
W ostatnim czasie najwięcej czytałam powieści kryminalnych lub fantastycznych, dlatego książka obyczajowa Doroty Gąsiorowskiej trafiła w moje ręce w bardzo odpowiednim momencie, ponieważ nie lubię ciągle sięgać po powieści z jednego gatunku. „Obietnica Łucji" uwiodła mnie przepiękną okładką i intrygującym opisem. Już przed premierą stwierdziłam, że chciałabym przeczytać tę pozycję, gdyż lubię książki o miłości, nadziei i przeznaczeniu. Czy było warto? Zdecydowanie tak!

Idzie wiosna

2015-03-13
"Obietnicę Łucji" dostałam w piątek do rąk własnych, w sobotę już piszę recenzję, co chyba mówi samo za siebie:) Dawno nie czytałam książki, która dałaby mi taką dawkę optymizmu. Autorka prezentuje nam życie Łucji, czterdziestoletniej kobiety, która zostawia dotychczasowe życie i wyrusza z zasypaną śniegiem wioskę na Podkarpaciu.

Skryte uczucia

2015-03-13
Niedawno na rynku pojawiła się debiutancka powieść Doroty Gąsiorowskiej. Chociaż jest pierwsza, to sprawiła, że czekam na kolejną książkę spod pióra Doroty Gąsiorowskiej. Autorka jest kobietą piszącą praktycznie od zawsze, ale dopiero od czterech lat zajęła się tym na poważniej. Zapisała kilkanaście zeszytów, aż odnalazła w sobie odwagę, by „Obietnicę Łucji"przesłać do wydawnictwa. Czy było warto?

Z przeszłością też trzeba się uporać

2015-03-13
Okładka tej pozycji jest piękna! Subtelna i taka delikatna. Uwielbiam takie. Te kolory, ta magia. Przekonała mnie od samego wejrzenia. Postanowiłam dać jej szansę i nawet sporo od niej oczekiwałam.
Kim jest tytułowa Łucja? Jest kobietą w wieku dojrzałym, z bagażem doświadczeń, a także z niewielkim doświadczeniem pedagogicznym. Jest z pewnością osoba tajemniczą, która nie umiejąc pogodzić się z przeszłością ucieka przed nią. Łucja jest osobą ciepłą, którą można polubić.

Odcienie miłości

2015-03-13
Łucja to czterdziestoletnia kobieta z bagażem doświadczeń. Kiedy los daje jej możliwość ucieczki od zgiełku wielkiego miasta, kobieta nie zastanawia się długo i decyduje się na przyjęcie posady nauczycielki historii w Różanym Gaju. Urokliwa wieś i zmiana trybu życia wydają się być dokładnie tym, czego Łucja od dawna potrzebowała.

Całe mistrzostwo polega na tym, aby cieszyć się prostotą życia, nie zaś szukać wymyślonego ideału szczęścia, który nie istnieje

2015-03-13
Łucja wydaje się być szczęśliwą kobietą. Ma wszystko - dom, pieniądze, biuro podróży, dobrze się dogaduje z byłym mężem. Niestety jej życie wypełnia pustka. Pewnego dnia czytając gazetę, trafia na ofertę pracy w wiejskiej szkole na Podkarpaciu. Nie zastanawiając się długo, pakuje walizkę i wyjeżdża do Różanego Gaju, by zostać nauczycielką.

Rozgrzeje lepiej niż ulubiona herbata

2015-03-13
„Obietnica Łucji" to ciepła, pełna nadziei powieść o czterdziestoletniej kobiecie, szukającej swojej drogi. Łucja to piękna bizneswoman, której niczego w życiu nie brakuje. Ma męża, elegancki apartament i dobrze prosperujące biuro podróży. Mimo to nie jest szczęśliwa.

Zawsze trzeba dać drugą szansę

2015-03-13
Człowiek jak kot często chodzi własnymi drogami. Prawda jest taka, że przeznaczenia nikt nie uniknie.
Łucja myślała, że przeszłość ma lata świetlne za sobą, a tak naprawdę żyła ona w niej jak cień, nie pozwalając jej uciec. Nawet ucieczka z Wrocławia na daleką wieś Różany Gaj nie przyniosła jej uspokojenia. Mimo to znalazła tam azyl, ale przeszłość czuwała nad nią. Łucja musiała zmierzyć się z demonami przeszłości i dokonać aktu przebaczenia własnej matce.

W Różanym Gaju

2015-03-13
Zabrałam się za czytanie "Obietnicy Łucji" wieczorem i to był błąd bo wciągnęła mnie tak, że skończyłam późno w nocy. Czyta się ją bardzo dobrze co jest niewątpliwym plusem.
Książka opowiada historię kobiety, która postanowiła zacząć życie od nowa. .

Udany debiut

2015-03-12
Dorota Gąsiorowska zadebiutowała tą powieścią i byłam bardzo ciekawa, jak ten debiut autorce wyszedł. Okładka piękna, wiosenna, chociaż naszą bohaterkę poznajemy w środku zimy. Od razu można stwierdzić, że będzie to klimatyczna powieść dla pań, ale czy warta przeczytania?

Czasem nie jesteśmy gotowi, by przyjąć prawdę

2015-03-12
Prawdę jest trudno przełknąć, a jeszcze trudniej z nią żyć. Łucja znalazła na nią sposób. Ukryła ją w najgłębszym zakamarku duszy i nie zamierza do niej wracać. Porzuca przeszłość, teraźniejszość i wybiera pełną niewidomej - przyszłość. Zostawia wszystko, co dotąd stworzyła, wszystko, co dotąd miało dla niej znaczenie, a tak naprawdę było tylko sztucznym, materialnym szczęściem.

Życie jest pełne zbiegów okoliczności

2015-03-12
Pierwsze moje wrażenie to urzekająca okładka, która przykuwa uwagę czytelnika. Piękna i delikatna opowieść o życiu, które toczy się obok gdzieś nas, autorka pisze o miłości, nadziei i tytułowej obietnicy.

Los uśmiecha się do każdej z nas

2015-03-12
Łucja to 40-letnia kobieta "po przejściach". Samotne dzieciństwo odcisnęło na niej ogromne piętno. Trudności w nawiązywaniu relacji i okazywaniu uczuć przyczyniły się do rozpadu małżeństwa. Kobieta decyduje się na radykalną zmianę. Rzuca pracę, sprzedaje mieszkanie, samochód i wyrusza w podróż do małej miejscowości na drugim końcu Polski.

Baśniowa Łucja

2015-03-12
Książka Gąsiorowskiej niewątpliwie ma w sobie coś z baśni. Główna bohaterka - tytułowa Łucja - jest współczesną wersją Kopciuszka, który chcąc zmienić swoje życie, zrzuca sztywniacki kostium bizneswoman, zmywa makijaż i odnajduje się w roli nauczycielki w wiejskiej podstawówce. Z pomocą przychodzi jej Ania - jedenastoletnia uczennica, która otwiera wypełnione pajęczynami serce Łucji na miłość.

Miłość nie pyta, tylko po prostu się pojawia

2015-03-12
Nie jestem fanką romantycznych okładek. Zdradzają za dużo i zawsze wywołują u mnie strach, że powieść będzie schematyczna. Co można powiedzieć o okładce "Obietnicy"? Widzimy młodą, na oko dwudziestoletnią dziewczynę, szczupłą, delikatną, która skojarzyła mi się z wizerunkiem wodnej lub leśnej nimfy. Marzycielka - tak bym ją określiła. Widzę w niej kobietę dobrą, ciepłą, ale bez uśmiechu na twarzy, co sugeruje, że jej życie nie było usłane różami.

Udany debiut Doroty Gąsiorowskiej

2015-03-12
Autorka pisała od zawsze, jednak dopiero teraz zdecydowała się przesłać swoją powieść do wydawnictwa. Według informacji z tyłu książki urzekła ona wszystkich. Już patrząc na szatę graficzną okładki można się rozmarzyć i przenieść do uroczego miasteczka, jakim jest Różany Gaj.

Opowieść o sile miłości i przebaczenia

2015-03-12
Pierwsze, co sprawiło, że chciałam przeczytać tę książkę, to piękna, sielska okładka. Drugim powodem był intrygujący opis na owej okładce. Widnieje na niej również napis "Nowa mistrzyni literatury obyczajowej!", więc przed tą powieścią stawiałam wysokie wymagania. Po przeczytaniu mogę wam z ręką na sercu powiedzieć, że powyższe zdanie nie jest przesadzone. "Obietnica Łucji" to niezwykle prawdziwa opowieść o sile miłości i przebaczenia, które pomagają pogodzić się z przeszłością i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Ciekawa, zaskakująca, przewrotna... Historia o życiu

2015-03-12
Po „Obietnicę Łucji" sięgnęłam z lekką rezerwą, obawiając się kolejnej ckliwej historii. Na szczęście Dorota Gąsiorowska sprawiła, że sama nawet nie wiem, kiedy chłonęłam kolejną stronę jej książki, w każdej wolnej chwili.

Prawdziwa miłość to nie przypadek, prawdziwa miłość to przeznaczenie

2015-03-11
Obietnica Łucji" to debiutancka powieść Doroty Gąsiorowskiej. I od razu dodam, że debiut udany. Tytułowa bohaterka to kobieta dojrzała, zdawałoby się, że szczęśliwa i pewna siebie. Porzuca jednak dotychczasowe życie i przenosi się na wieś w poszukiwaniu samej siebie. Na swój azyl wybiera urocze miasteczko o wdzięcznej nazwie Różany Gaj. Czy nowe miejsce, praca, otoczenie i ludzie którzy staną na jej drodze przyniosą upragnione ukojenie?

Życie jest jak układanka, każdy ma do ułożenia swój własny kawałek

2015-03-11
Któż z nas, wiecznie zapracowanych i żyjących w ciągłym biegu, nie pragnął kiedyś przenieść się na spokojną i cichą wieś, która pomaga zwolnić i cieszyć się prostotą życia? Nie każdy ma jednak odwagę, by to zrobić. Łucja postanawia zmienić w ten sposób swoje życie...

Różana szkatułka

2015-03-11
Książkę Doroty Gąsiorowskiej "Obietnica Łucji" mogłabym porównać do szkatułki, której wieczkiem jest okładka książki ozdobiona różanym motywem i słowami zapisanymi piękną, finezyjną czcionką. Jej wnętrze pełne jest wartościowych rzeczy - drogocennych wskazówek i rad. Książkę, po przeczytaniu odłożyłam na półkę, ale wiem, że kiedy będę tego potrzebowała, ponownie dotknę jej szorstkich, kremowych kartek.

Debiut na poziomie

2015-03-11
Doskonale wiem, że nie ocenia się książki po okładce. Ale cóż zrobić, skoro w przypadku „Obietnicy Łucji" to właśnie okładka przemówiła do mnie najpierw? Ciepłe zdjęcie urzekło mnie na tyle, że przeczytałam opis i nabrałam jeszcze większej ochoty na tę lekturę.

Marzenie o miłości

2015-03-10
Powieść na leniwe popołudnie, płynąca jak rzeka i splatająca w jeden warkocz i ból, i nadzieję, i zwykłe codzienne zdarzenia. Przywołująca wspomnienia z dzieciństwa i marzenia o miłości, która się zdarza raz w życiu. Zaskakująca jak samo życie, które pisane jest przez przeznaczenie. Jeden impuls jest w stanie wpłynąć na decyzje nieodwracalnie.

Opowieść o miłości wbrew wszystkiemu i wszystkim

2015-03-10
Chodzi mi ostatnio po głowie refleksja, że na rynku literackim pojawia się stopniowo coraz mniej mądrych książek o niesamowitym, wręcz magicznym klimacie, które podkreślają rolę uniwersalnych, tak bardzo zatracanych ostatnio przez świat wartości, a do tego mają prawdziwy morał.

Książka pełna miłości

2015-03-09
Łasa na piękne, klimatyczne okładki, w tej ewidentnie się zakochałam. Kobieta z kwiatami w dłoni, wywołała we mnie dużo pozytywnych emocji i po części przygotowała na to, co znajdę w treści. Liczyłam na niezbyt wyszukaną historię kobiety po przejściach. No słuchajcie, Dorota Gąsiorowska dopiero debiutuje, a z debiutami bywa różnie. Jednym wychodzą dobrze, inni przeżywają druzgocącą porażkę. Pani Dorota zalicza się do wymienionej, pierwszej grupy. Książka "Obietnica Łucji", to nie tylko głupiutkie romansidło dla zdesperowanych kur domowych. To powieść pełna miłości, prawdy i pragnieniu bycia szczęśliwym.

Tajemnice

2015-03-09
Po czym poznać, że przeżywam daną historię, czy to w książce, czy w filmie? Otóż komentuję głośno zachowanie bohaterów: kibicuję im, złoszczę się, kiedy robią coś nie po mojej myśli, albo wypowiadam sławne słowa "a nie mówiłam" czy "wiedziałam, że tak będzie". Również podczas lektury "Obietnicy Łucji" nie udało mi się czytać w ciszy. Bohaterowie są bardzo "charakterni" i mocno wpływali na moje emocje. Dobrze, że choć krajobraz sprzyjał przemyśleniom i wprowadzał delikatniejsze momenty.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.