Obrona - Steve Cavanagh | okładka
Filia

Obrona Steve Cavanagh

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2016-03-02

ISBN: 978-83-8075-068-5
EAN: 9788380750685
Liczba stron: 300
Wydawnictwo: Filia
Cena katalogowa: 39,90 zł
Rok wydania: 2016

39,90 zł 25,69 zł

Produkt niedostępny

Opis

Eddie Flynn ma 48 godzin aby wygrać tę sprawę. W przeciwnym razie jego córka straci życie.

Eddie Flynn, niegdyś działał jako artysta oszust i kanciarz, po latach został prawnikiem. Uznał, że między tymi dwoma zawodami nie ma wielkiej różnicy.
Minął ponad rok od czasu, gdy Eddie przysiągł sobie, że więcej jego noga nie postanie w sali sądowej. Jednak teraz nie ma wyboru. Oleg Wołczek, niesławny szef nowojorskiej mafii rosyjskiej kazał założyć na plecy Eddiego bombę i uprowadził jego dziesięcioletnią córkę, Amy. Eddie ma tylko 48 godzin żeby wybronić Wołczeka w niemożliwym do obrony procesie o morderstwo - musi wygrać i ocalić życie córki.

Działając pod okiem mediów i nadzorem FBI, Eddie, broniąc swego klienta, musi wykazać maksimum sprytu i wykorzystać dawno nabyte umiejętności cwaniaka i kanciarza.

Czy z tykającym na plecach zegarem detonatora, uda się Eddiemu przekonać sędziów przysięgłych?
Przegrać proces to stracić wszystko...

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wygrać proces nie do wygrania, ocalić siebie i swoją córkę. Były oszust ścigany przez przeszłość

2016-03-02
Literatura sensacyjna jest mocno skostniałym gatunkiem. Pisarze cały czas powielają pewne schematy z lepszym, bądź gorszym skutkiem. Tak, jak w filmach akcji, tak i w literaturze sensacyjnej pojawiają się pościgi, bezwzględni przestępcy, podejrzane powiązania ważnych osobistości z mafią, wyścig z czasem, zaskakujące zwroty akcji, niepokonani, wyjątkowi bohaterowie, przerysowane postacie. Dla jednych takie połączenie jest idealne, pełne życia i rozbudzające wyobraźnie, natomiast dla innych odrzucające, pozbawione sensu i nieciekawe. A przede wszystkim, mało realistyczne.

I sprawiedliwość dla wszystkich...

2016-03-01
„Obrona" to debiutancka powieść Steve'a Cavanagha, a zarazem pierwsza część serii powieści o Eddiem Flynnie, byłym oszuście, który z czasem zaczyna pracować jako odnoszący suckesy prawnik. Wygląda więc na to, że thriller prawniczy zyskał kolejnego solidnego przedstawiciela.
Życie Eddiego Flynna nie zawsze było kolorowe i dokładnie poukładane. Dziś jest fantastycznym ojcem, kochającym mężem i sumiennym adwokatem, ale kiedyś miał spore problemy z alkoholem, a na życie pracował jako kanciarz, przestępca i oszust. Teraz mężczyzna twierdzi, że tamto ryzykowne życie to już tylko odległa przeszłość. Nie wie jednak, że ta zamierza się o niego upomnieć.

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.