Paprochy - Ewa Markowska-Radziwiłowicz  | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2006-06-12

EAN: 9788324007066
Opracowanie graficzne: Joanna Szachowska
Liczba stron: 168
Wydawnictwo: Znak
Format: 125 x 195 mm
Cena katalogowa: 25,00 zł

25,00 zł 16,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Paprochy to powieść pokoleniowa, obraz najtrudniejszego i jednocześnie najciekawszego okresu przemian w dwudziestowiecznej Polsce widzianych oczami dojrzewającej na ich tle bohaterki. Dziewczyna dorasta, zmienia się, przeżywa pierwsze zauroczenia i związane z nimi rozczarowania, podejmuje walkę o siebie i naturalne dla człowieka prawo do wolności. Pragnie się rozwijać, podróżować, kochać. Niestety na każdym kroku napotyka opór systemu, który wdziera się między ludzi, fałszuje prawdę, upokarza.
Paprochy to także ciepła opowieść o uczuciach. Dzięki niezwykłej wrażliwości pióra i subtelnemu darowi obserwacji autorki otrzymaliśmy barwny portret rodziny, głębokich relacji międzyludzkich, a także zależności wynikających z zakorzenienia w mechanizmach komuny.
Paprochy to książka, której treść i styl zmieniają się wraz z przemianą samej narratorki, tym samym z wydarzeniami, którymi żyła Polska począwszy od lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Światopoglądowe perełki

2009-07-09
W jednym z wywiadów Ewa Markowska-Radziwiłowicz na pytanie o swoją reakcję na modny aktualnie „peerelowski folklor", obecny we wszystkich niemal obszarach kulturowo-społecznych, stwierdziła, iż reaguje jak na każdą modę - bez emocji. Czy zatem można byłoby wysnuć wniosek, iż Paprochy nie stanowią li tylko odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.