Patrioci - Sana Krasikov | okładka
W.A.B.

Patrioci Sana Krasikov

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-5063-1

Liczba stron: 672

Format: 155x230mm

Cena katalogowa: 54,99 zł

54,99 zł 27,50 zł


Opis

Wybitna powieść amerykańskiej pisarki gruzińskiego pochodzenia o Amerykanach zafascynowanych ideami komunizmu, którzy osiadają w Rosji Sowieckiej, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Ta trzypokoleniowa saga rodzinna, powieść szpiegowska, romans i filozoficzna bildungsroman w jednym obejmuje dwa kraje, Amerykę i Rosję, oraz trzy epoki – od lat 30. XX wieku, przez okres zimnej wojny, aż do czasów upadku ZSRR i transformacji ustrojowej. Wyróżnia ją epicki rozmach, świetne opisanie realiów życia w dawnym Związku Radzieckim oraz w dzisiejszej Rosji, kunsztowne prowadzenie narracji w kilku planach czasowych, a przede wszystkim dociekliwość w kwestii: co decyduje o naszych ideowych wyborach. Przez recenzentów na Zachodzie powieść Sany Krasikov została okrzyknięta Doktorem Żywago na nasze czasy.

Bestsellery znak.com.pl

Promocja książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

fantastyczna

2019-03-13

Fantastyczna książka, niesamowita opowieść młodej Amerykanki rozpoczyającej nowe życie w Zwiąku Radzieckim. Genialnie poprowadzona historia na przestrzeni kilku pokoleń, spajająca XX i XXI wiek. Świetna książka pokazujące różne perspektywy, ludzkie marzenia i pobudkie, jakie kierują ludźmi.

Mnie te 670 stron niesamowicie wciągnęło i książkę czytałam z zapartym tchem, nie mogąc doczekac się jak kończy sie ta opowieść, a jednocześnie nie chcąc by się kończyla, bo pisarsko napisana jest fantastycznie i czyta się to z wielką przyjemnością. 

polecam!

2019-03-13

Książkę czyta się fantastycznie, jest napisana ładny przy tym zrozumiałym językiem. Fabuła jest świetnie przemyslana, a bohaterowie bardz ciekawi i dobrze napisani. Książka pokazuje ludzkie motywacje, marzenia i pragnienia, wielopokoleniowa opowiść o migracji i życiu za granicą, do tego wszytsko dzieje się w obrębie dwóch supermocarstw, których hstoria zawsze fasynowała.

Świetna książka, bardzo polecam wszystkim!

Niesamowita historia

2019-03-13

"Patrioci" to niesamowicie opowiedziana historia łącząca dwa światowe mocarstwa, USA i Rosję (ZSRR). Opowieść rozciągnięta w czasie na trzy pokolenia, rozpoczyna się w latach 30. XX w., a kończy się z początkiem XXI wieku, z tego też powodu jest tak obszerna, jednak to wcale nie przeszkada w jej lekturze. Czyta się szybko, napisana jest pięknym, bardzo powiedziałabym subtelnym językiem, pełnym emocji. Tematyka jest rzadko podejmowana, co jest tez zdecydowanie atutem tej książki, zawsz z ciekawością i wielkim zainteresowanem czyta się takie książki, gdzie mało kto podejmuje taką tematykę.

Rewelacyjna książka, czyta się z zapartym tchem, bardzo polecam wszystkim. 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.