Przygody Gordianusa. Ramiona Nemezis. Zagadka Katyliny - Steven Saylor | okładka
Rebis

Przygody Gordianusa. Ramiona Nemezis. Zagadka Katyliny Steven Saylor

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-10-16

ISBN: 978-83-751-0773-9
EAN: 9788375107739
Tytuł oryginalny: Arms of Nemesis. Catilina's Riddle.
Liczba stron: 856
Wydawnictwo: Rebis
Format: 150x225mm
Cena katalogowa: 59,90 zł
Tłumaczenie: Janusz Szczepański

59,90 zł 38,41 zł

Produkt niedostępny

Opis

Drugi tom wznowionych przygód detektywa Gordianusa.
Ramiona Nemezis
Rzym, rok 72 p.n.e. Powstanie niewolników pod wodzą Spartakusa w fazie kulminacyjnej. W eleganckiej willi nad morzem ginie z ręki mordercy bogaty Rzymianin, poszlaki obciążają dwóch zbiegłych niewolników. Gordianus Poszukiwacz usiłuje rozwiązać zagadkę, tocząc walkę z nieubłaganym czasem i niebezpiecznymi ludźmi. Jeśli mu się nie uda, zginie stu niewolników...
Niestrudzony badacz Rzymu i jego tajemnic pisze z werwą, zapełniając powieść barwnymi i autentycznymi postaciami.
Zagadka Katyliny
Rok 63 p.n.e. Sprawujący tego roku urząd konsula Marek Cycero, wieloletni zleceniodawca Gordianusa Poszukiwacza, prosi go o pomoc w szpiegowaniu podejrzanego o knucie spisku radykała Katyliny. Wir politycznej intrygi wciąga detektywa coraz głębiej...

Ponadczasowa dzięki wnikliwej wiwisekcji politycznych machinacji trzecia powieść o przygodach Gordianusa Poszukiwacza przenosi czytelnika w sam środek antycznego świata, jak zwykle oczarowując bogactwem szczegółów ówczesnego życia – od fałszywie sielskiej wsi po wrzącą atmosferę wyborów.
Steven Saylor jest amerykańskim historykiem, profesorem uczelni w Berkeley i Austin, doskonałym znawcą epoki, co przydaje jego powieściom autentyzmu, a przy tym mistrzem narracji i dialogu, o czym najlepiej świadczy międzynarodowe uznanie, jakim cieszą się jego książki. Wydawane w kilkunastu językach na sześciu kontynentach trafiły na niejedną listę księgarskich przebojów.
„Roma sub rosa”, cykl powieści, których akcja toczy się w starożytnym Rzymie u schyłku republiki, a bohaterem jest detektyw Gordianus Poszukiwacz, został nadzwyczaj dobrze przyjęty i przez czytelników, i przez krytyków, dając autorowi poczesne miejsce wśród znaczących twórców sensacyjnych powieści historycznych.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.