Pucio umie opowiadać - Marta Galewska-Kustra | okładka
Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-101-3518-6
EAN: 9788310135186
Liczba stron: 40
Format: 205x250mm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 25,58 zł

Produkt niedostępny

Opis

Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić świetna okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachęcają do tego perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.

Książka „Pucio umie opowiadać” Marty Galewskiej-Kustra skłoni twoje dziecko do elokwentnych pogaduch!Pod każdą dużą ilustracją autorka, Marta Galewska-Kustra, umieściła dodatkowe obrazki, które skłaniają do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami. Pojawiają się także pytania, dzięki którym dziecko podejmuje rozmowy z rodzicem na różne tematy! Oprócz tego pojawia się kwestia szczególnie interesująca dla każdego malucha: własne przyjście na świat.

KsiążkaPucio umie opowiadać” wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „ Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”. Dzięki temu nakłonimy je do uruchomienia wyobraźni i opowiadania. Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.

Polecamy także wcześniejsze przygody naszego bohatera: Pucio uczy się mówić czy Pucio mówi pierwsze słowa.

Instagram

Facebook

Jak powstaje książka

Inni klienci sprawdzali również

Ogród małych kroków - Abbi Waxman | mała okładka
-32 %

Ogród małych kroków

Abbi Waxman

7.0 / 10 (310 ocen)

36,90 zł

24,99 zł

42,90 zł

28,99 zł

39,99 zł

27,19 zł

Stos - Drawska Greta | mała okładka
-33 %

Stos

Greta Drawska

7.6 / 10 (124 ocen)

39,99 zł

26,99 zł

49,99 zł

33,99 zł

59,99 zł

40,79 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

bardzo skuteczna!!!!

2019-08-29
Wraz z dziećmi powoli kompletujemy serię o tytule Pucio, ale po przeczytaniu opisu wiedziałam, że ta obowiązkowo musi znaleźć się na półce w naszym domu. Dzieciaki nie należą do szczególnie gadatliwych, ale ta książka (oprócz tego, że jest świetna i skuteczna) pomogła mi też w tworzneiu zabaw, które bardziej je angażują i pozwalają na snucie opowieści. Dzięki nim widzę poprawę, a co za tym idzie-dzieciaki częściej zadają pytanie, na które nawet mama nie zna odpowiedzi...;-)

Strzał w 10

2019-08-29
Ksiązki autorstwa pani Marty Galewskiej-Kustry na stałe zagościły w naszym domu...Pucio jest ulubionym bohaterem moich synów i z niecierpliwością czekają na jego kolejne przygody. Ta pozycja okazała się prawdziwym HITEM! Dzięki niej chłopcy przekrzykiwali się w tworzeniu ciągu dalszego historyjek. Mnie jako mamie dało to kilka, a czasem i kilkanaście minut wytchnienia i pozwoliło na słuchanie zamiast mówienia... Pani Marta miała fanstatyczny pomysł na kolejną książkę!

Ćwiczenia z kreatywności!!

2019-08-29
Nie miałam pojęcia, że moje dziecko jest aż tak kreatywne. Majeczka zawsze zadawała dużo pytań, które były jej niezbędne do zrozumienia danej sytuacji, ale dzięki książeczce "Pucio umie opowiadać" odkryłam, że tworzenie historii naprawdę wychodzi jej pięknie. Autorka świetnie stworzyła dzieciakom pole do popisu i co najważniejsze-możliwość uruchomienia wyobraźni! Gorąco polecam wszystkim mamom, które chciałyby troszkę rozbudzić swoje dzieciaki i zachęcić do mówienia!!!!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.