Purpurowy całun - Stella Duffy | okładka
Rebis

Purpurowy całun Stella Duffy

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-04-02

ISBN: 978-83-751-0974-0
EAN: 9788375109740
Tytuł oryginalny: The Purple Shroud
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Rebis
Format: 150x225mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Marta Dziurosz

34,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Potężna władczyni, pionierka feminizmu, święta.
4 kwietnia 527 roku Teodora, dwa lata wcześniej poślubiona Justynianowi, wraz z mężem zasiada na tronie cesarskim. Władanie imperium nie jest jednak łatwym zadaniem. Wciąż ścierają się dwa odłamy chrześcijaństwa, granice państwa są zagrożone, jednak największy powód do troski pojawia się znacznie bliżej: dwa stronnictwa cyrkowe, Błękitni i Zieloni, w obliczu rosnących podatków wszczynają bunt. W powstaniu Nika połowa Konstantynopola płonie, między innymi ukochany kościół Teodory, Hagia Sofia, ginie też jej przyjaciółka z czasów teatru, karlica Sofia. Jednak gdy cesarz chce uciekać z miasta, Teodora przypomina: „Purpura cesarska jest najwspanialszym całunem”.
Wie, że sprawowanie władzy to kolejna rola, którą musi zagrać, choć stawka jest większa niż życie i nie można zejść za kulisy. Urodziła się, by zagrać tę rolę…
Stella Duffy – powieściopisarka, dramaturg i performerka brytyjska. Wielokrotnie nagradzana, dwukrotnie wyróżniona Stonewall Writer of The Year, w tym w 2010 roku za Teodorę. Zajmuje się również aktorstwem i reżyserią teatralną.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.