Religie dla żółtodziobów - Toropov Brandon Buckles Luke | okładka
Rebis

Religie dla żółtodziobów Toropov Brandon, Buckles Luke

Oprawa miękka
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2013-05-08

ISBN: 978-83-751-0533-9
EAN: 9788375105339
Tytuł oryginalny: The Complete Idiot’s Guide to the World’s Religions
Liczba stron: 374
Wydawnictwo: Rebis
Format: 187x231mm
Cena katalogowa: 45,90 zł
Tłumaczenie: Przemysław Bandel

45,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Bądź otwarty na dialog
Religie dla żółtodziobów to odpowiednia książka dla wszystkich, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o najważniejszych religiach świata. W sposób niezwykle prosty i zwięzły opisuje poszczególne religie, ich założycieli, praktyki i obrzędy. Ukazuje podstawowe różnice, ale także punkty wspólne dla różnych wyznań. Wyjaśnia wiele nieporozumień narosłych przez lata, a także rozprawia się z fałszywym obrazem i uprzedzeniami wobec odrębności.
Autorzy podkreślają znaczenie dialogu ekumenicznego, kładąc nacisk na to, co łączy poszczególne religie, nie zapominając jednocześnie o odwiecznych różnicach. To ważne przesłanie, szczególnie dziś, gdy wszyscy poszukujemy odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące naszej egzystencji, a wielu konfliktom próbuje się nadać cechy i znaczenie religijne.
Dzięki tej książce poznasz:
Chrześcijaństwo
Islam
Hinduizm
Buddyzm
Konfucjanizm
Taoizm
Religie starożytne oraz inne ważne systemy religijne, także te, które pojawiły się w ostatnich latach.
Nowe, poszerzone wydanie uwzględnia stanowisko poszczególnych religii wobec palących problemów współczesności: wojny, aborcji czy eutanazji.
Brandon Toropov, bostoński pisarz, autor wielu książek i prac z zakresu historii religii, m.in. The Complete Guide to Getting Along with Difficult People i The Ching for Beginners.
Luke Buckles, dominikanin, professor teologii w Dominican School of Philosophy and Theology w Berkeley w Kalifornii. Studia ukończył na Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie. Od 1985 roku wykłada problematykę duchowości w katolicyzmie oraz zajmuje się kwestiami dialogu między religiami.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.