Rudolf Höss. Komendant obozu Auschwitz - Volker Koop | okładka
Prószyński i S-ka

Rudolf Höss. Komendant obozu Auschwitz Volker Koop

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2016-06-10

ISBN: 978-83-8069-398-2
EAN: 9788380693982
Tytuł oryginalny: Rudolf Höß: Der Kommandant von Auschwitz. Eine Biographie
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Format: 150x211mm
Cena katalogowa: 48,00 zł
Tłumaczenie: Monika Kilis
Rok wydania: 2016

48,00 zł 30,15 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jeden z najbardziej bezwzględnych egzekutorów hitlerowskich zbrodni.

Pod trwającym trzy i pół roku kierownictwem Auschwitz, Rudolf Höss, stał się największym obozem zagłady Trzeciej Rzeszy, miejscem eksterminacji na skalę nieznajdującą precedensu w historii ludzkości.

Realizując „ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej”, Höss okazywał ślepe i bezwarunkowe posłuszeństwo, był gorliwy, skrupulatny i metodyczny. To właśnie Höss jako pedantyczny perfekcjonista wprowadził obowiązek tatuowania numerów więźniów, by usprawnić „buchalterię” śmierci. Dbał o „wydajność” komór gazowych i krematoriów. Jego żona, Hedwig Höss, była dumna z męża, który wypełniał tak ważną misję w eksterminacji Żydów. W wolnym czasie zajmował się troskliwie rodziną i czytał bajki dzieciom.
Höss, jak żaden inny nazista, otwarcie relacjonował eksterminację Żydów i pozostawił spisane wspomnienia, choć trudno stwierdzić, czy czynił to dlatego, że obudziło się w nim sumienie. W więzieniu w Wadowicach, niedługo przed egzekucją, wyspowiadał się i przyjął Komunię Świętą. 16 kwietnia 1946 r. został powieszony przed swoją dawną willą na terenie obozu Auschwitz.
W swej książce Volker Koop kreśli wierny obraz bezwzględnego masowego mordercy, obalając jednocześnie wiele mitów i korygując liczne przekłamania dotyczące osoby komendanta Auschwitz.


Volker Koop (ur. 1945) jest wybitnym niemieckim publicystą i autorem kilkudziesięciu książek poświęconych historii Niemiec. W Polsce ukazała się jego monumentalna praca „Bormann. Pierwszy po bestii” oraz „Werwolf. Ostatni zaciąg Himmlera”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kim był Rudolf Hoss, komendant obozu Auschwitz-Birkenau?

2016-06-01
Volker Koop to znany, niemiecki historyk, który zasłynął kilkunastoma książkami, które były poświęcone historii jego ojczystego kraju. W Polsce najlepiej znane są jego książki poświęcone II wojnie światowej. Autor wiele publikacji poświęcił ukazaniu postaci nazistowskich zbrodniarzy, dowódców, kierowników obozów koncentracyjnych.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.