Stambuł był baśnią - Mario Levi | okładka
Sonia Draga

Stambuł był baśnią Mario Levi

Oprawa: Skórzana
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-05-19

ISBN: 978-83-799-9551-6
EAN: 9788379995516
Tytuł oryginalny: Istanbul Bir Masaldi
Liczba stron: 900
Wydawnictwo: Sonia Draga
Format: 143x205mm
Cena katalogowa: 44,90 zł
Tłumaczenie: Piotr Kawulok
Rok wydania: 2016

44,90 zł 27,31 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pasjonująca historia żydowskiej rodziny na przestrzeni lat 1920–1980, dla których Stambuł jest jedynym domem.

Levi opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Właśnie z tego powodu głównym bohaterem powieści jest Stambuł ze wszystkimi nadziejami, jakie w sobie kryje i jakie niszczy. Przez strumień świadomości powieściowych bohaterów czytelnik śledzi życie tego wspaniałego wielkiego miasta, może je poczuć i doświadczyć.
Intrygująca opowieść o migracjach, o tych, którzy przybyli z innych krajów, i tych, którzy wyjechali z Turcji. Członkowie owej rodziny, a także jej przyjaciele i sąsiedzi, tworzą bogatą mozaikę postaci, z których każda stara się na swój sposób przetrwać burzliwy XX wiek.

Mario Levi – jako świadek, obserwator, a zarazem bohater powieści – pozostaje jednocześnie wewnątrz i na zewnątrz swojej historii. Dzięki unikalnemu poetyckiemu stylowi Levi uchwyca Stambuł i jego bogatą historię z rzadko spotykaną intymnością, a zarazem z humorem, i oświetla zacienione epizody nowoczesnej historii Turcji.

„W najwyższym stopniu literacka i liryczna. Wyrazista i różnorodna, pełna przejmujących motywów”.

Jewish Book Council

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Odzyskać stracony czas

2016-05-30
"Stambuł był baśnią" autorstwa tureckiego pisarza Mario Leviego to niezwykle wciągająca, satysfakcjonująca, a czasami także i liryczna opowieść o poszukiwaniu utraconego czasu.
Urodzony w Stambule Mario Levi jest jednym z najważniejszych współczesnych pisarzy literatury tureckiej. Jest absolwentem Uniwersytetu Stambulskiego na kierunku literatury francuskiej. Autor licznych opowiadań oraz powieści, nagrodzony prestiżową Haldun Taner Story Prize.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.