Utopia u władzy. Historia Związku Sowieckiego. Tom 2. Od potęgi do upadku (1939-1991) - Heller Michał, Niekricz Aleksander | okładka
Zysk i S-ka

Utopia u władzy. Historia Związku Sowieckiego. Tom 2. Od potęgi do upadku (1939-1991) Michał Heller, Aleksander Niekricz

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-778-5785-4
EAN: 9788377857854
Tytuł oryginalny: Utopija u własti. Istorija Sowietskogo Sojuza s 1917 goda do naszych dniej
Liczba stron: 724
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Format: 22.6x16.9
Cena katalogowa: 65,00 zł
Tłumaczenie: Andrzej Mietkowski

65,00 zł 44,23 zł

Produkt niedostępny

Opis

„Książka, która otwarła moje oczy na system sowieckiego zniewalania ludzi. Lepszej historii tego systemu przed jego końcem nikt nie napisał”.
prof. Andrzej Nowak
„Każdy, kto choć trochę interesuje się Rosją, powinien przeczytać tę książkę”.
Edward Crankshaw
„Najbardziej gruntowna i bez wątpienia najbardziej rzetelna historia Związku Sowieckiego”.
Le Monde
„Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto interesuje się bieżącymi wydarzeniami i komentowaniem otaczającej rzeczywistości”.
prof. Marc Raeff
Utopia u władzy to porażający, precyzyjny obrachunek z historią najbardziej zbrodniczego reżimu w dziejach ludzkości.
Historia Związku Sowieckiego to historia społeczeństwa i państwa zniewolonych przez partię. To historia państwa, które zniewoliło społeczeństwo. To wreszcie historia heroicznego oporu człowieka.
W trakcie budowania świetlanej przyszłości wymordowano lub zagłodzono dziesiątki milionów ludzi. Państwo, które deklarowało, że jego celem jest stworzenie społeczeństwa bezklasowego, zbudowało hierarchiczny system kastowy. Druga przemysłowa potęga świata, jak nierzadko określano ZSRS, nie była w stanie wyżywić własnej ludności, zachowując w dziedzinie handlu zagranicznego strukturę przedrewolucyjnej Rosji. Znacjonalizowano wszelkie dziedziny życia, a przede wszystkim pamięć, historię.
Bolszewizm zwyciężył z łatwością, niemal bez oporu, ponieważ proponował utopię: wszystko – wszystkim od zaraz, złudzenie pokoju, ziemi, chleba. Tymczasem rzeczywistością była wojna, głód i niebywały, narastający terror. Skutki przewrotu październikowego odczuł – i wciąż odczuwa – cały świat.
Poświęcona historii ZSRS Utopia u władzy w latach 80. ukazała się w drugim obiegu w Polsce w ponad 20 różnych wydaniach.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.