Wszechświat jako nadmiar - Marek Oramus | okładka
Zysk i S-ka

Wszechświat jako nadmiar Marek Oramus

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-811-6666-9
EAN: 9788381166669
Liczba stron: 488
Format: 140x205mm
Cena katalogowa: 45,00 zł

45,00 zł 34,14 zł

Oszczędzasz 10,86 zł
-24 %
Zamówienie wyślemy 2020-10-29

 

 

 

Opis

Książkę tworzą „krótkie opowieści o wielkim kosmosie” oraz teksty o końcu świata, ludzkich wyobrażeniach na temat kosmitów oraz tych mniej lub bardziej udanych próbach przewidywania przyszłości. Z okazji 50-lecia lądowania na Księżycu, autor poddaje rozważaniom ziemską astronautykę bez tego ciała niebieskiego, to jak przedstawiano Księżyc w literaturze Science-Fiction, a także czy niebawem dojdzie do kolejnego wyścigu na Srebrny Glob. Autor nie zawahał się debatować nad ogólnym sensem Wszechświata oraz o pomyśle ogromnego komputera, coś obliczającego. W tytułowym tekście postawiona jest teraz, jakoby do powstania cywilizacji istot rozumnych w jednym miejscu, w kosmosie niezbędny był nadmiar masy, energii i przestrzeni.

Mimo, że temat jakiego podjął się autor, wielokrotnie był już poruszany w literaturze popularnonaukowej, robi to w całkowicie niestandardowo. Jego teorie wielokrotnie są sprzeczne z ogólnie przyjętymi sądami. Dodatkowym atutem książki są odwołania do literatury SF, która dzięki temu stanowi tło i kontrapunkt tych wywodów, nie zapominając o erudycji, kompetencji i szerokim pojrzeniem na spectrum zagadnienia – co zdecydowanie wyróżnia ją spośród podobnych opracowań.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Marek Oramus o kolonizacji kosmosu

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam

2019-08-27
Ta książka to najlepszy przewodnik po bezkresnym Wszechswecie. Odbiega od standardów typowo naukowych książek, warto mieć cos takiego na swojej półce, jeżeli tematyka astronomii jest wam bliska!

wszechswiat 10/10

2019-08-27
Autor świetnie balansuje między naukową teorią, a zmyślonym światem SF, niezwykle przyjemnie się to czyta. Polecam każdemu.

wspaniała książka

2019-08-27
Z okazji 50 rocznicy lądowania na Księżycu wydano, bardzo wiele publikacji - ja jednak najbardziej upodobałam sobie tę propozycje.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.