Wszystko w porządku. Układamy sobie życie - Szymon Hołownia, Marcin Prokop | okładka
Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-10-21

ISBN: 978-83-240-2789-7
EAN: 9788324027897
Opracowanie graficzne: Sebastian Prokop, MillStudio
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Znak
Format: B(165x215)
Cena katalogowa: 19,90 zł

19,90 zł 14,84 zł

Produkt niedostępny

Opis

Hołownia i Prokop w całkowicie prywatnej odsłonie

Hołownia i Prokop są przyjaciółmi, ale żyją na dwóch różnych planetach. Tym razem postanowili nieco na nich posprzątać, posegregować odkurzone graty i podzielić się ze światem tym, co odkryli.

W 76 pudełkach zamykają więc wszystko, co ich bawi, przeraża, zachwyca i wkurza. Kilogramy anegdot, tony bardzo osobistych wspomnień, dziesiątki ciekawostek. Hołownia, przeglądając pudła Prokopa, łapał się za głowę z przerażenia. Prokop nie mógł uwierzyć, że Hołownia naprawdę lubi to, do czego się tu przyznaje, że lubi.

Tylko tutaj można znaleźć fragmenty nigdy niewydanej powieści Hołowni czy kultową dyskografię, bez której Prokop nie byłby Prokopem. Jeden z autorów ujawnia, na co wydał pierwsze ukradzione pieniądze, drugi zdradza, co lubi robić po godzinie 22. Oprócz tego autorzy książki rozstrzygają wiele innych frapujących kwestii, na przykład:

• Jak zostać gwiazdą salonów oraz ekspertem od wszystkiego?
• Czy artyści mogą podpalić albo zbawić świat?
• Jak brzmi cała prawda na temat telewizji?
• Różaniec czy smartfon?
• Jak skutecznie modlić się o cud?
• Bogowie popkultury czy święci Kościoła?
• Wiedzieć czy wierzyć?

Szymon Hołownia i Marcin Prokop

Szymon Hołownia i Marcin Prokop o sobie

Dorota Wellman

Szymon Hołownia i Marcin Prokop na 17. Targach Książki w Krakowie

Zobacz zapowiedź książki!

Inni klienci sprawdzali również

44,99 zł

29,99 zł

36,99 zł

26,99 zł

Przełomowa terapia - Graeber Charles | mała okładka
-50 %

Przełomowa terapia

Charles Graeber

7.8 / 10 (8 ocen)

46,99 zł

23,50 zł

Inne książki tego autora

37,90 zł

25,39 zł

39,90 zł

26,73 zł

Boskie zwierzęta - Szymon Hołownia  | mała okładka
-27 %

Boskie zwierzęta

Szymon Hołownia

7.5 / 10 (529 ocen)

39,90 zł

28,99 zł

44,90 zł

29,99 zł

44,99 zł

29,99 zł

Teraz albo nigdy - Szymon Hołownia | mała okładka
-33 %

Teraz albo nigdy

Szymon Hołownia

7.0 / 10 (68 ocen)

34,99 zł

23,44 zł

Tabletki z krzyżykiem - Szymon Hołownia  | mała okładka
-33 %

Tabletki z krzyżykiem

Szymon Hołownia

6.8 / 10 (942 ocen)

39,99 zł

26,79 zł

Monopol na zbawienie - Szymon Hołownia | mała okładka
-33 %

Monopol na zbawienie

Szymon Hołownia

7.0 / 10 (1156 ocen)

44,99 zł

29,99 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kolorowe sprzątanie

2014-06-16
90% populacji, a na pewno wszyscy znani mi ludzie, na brzmienie słów „porządki" i „sprzątanie" co najmniej się wzdryga. Co prawda nie dotyczy to ludzi muszących się uczyć, wówczas sprzątanie okazuje się być najwspanialszą czynnością na świecie, ale to opowieść na inny tekst. Wracają do lęku i strachu przed sprzątaniem, o ile sami tego robić nie lubimy (nie licząc sytuacji opisanej wcześniej), to z wielką chęcią i wielką radością możemy popatrzeć jak inni to robią. Tymczasem niebanalny duet Hołownia i Prokop w swoje książce pod tytułem „Wszystko w porządku. Układamy sobie życie" właśnie tym tematem się zajęli. Pomysł co najmniej kontrowersyjny, czytać o czyimś sprzątaniu, jakbyśmy sami nie mieli do ogarnięcia sterty walących się gratów i pamiątek upchanych w zakamarkach szafy. Jednak do sięgnięcia po tę książkę przekonać nas ma bardzo chytry plan autorów, i/lub wydawcy, polegający na bardzo efektownej oprawie wizualnej. Kolorowa i sztywna okładka oraz ponad pięćset wielobarwnych stron, pełnych najróżniejszych zdjęć sprawiają, że porządki autorów przyciągają uwagę czytelników. Takie zabiegi się opłacają. Pomijając powyższe zapewne wielu czytelników sięgnie po tę książkę ze względu na znakomity duet autorów. Raczej nikomu, kto choć sporadycznie spogląda na telewizor, nie jest obca aparycja obu panów. Tak różni od siebie, a tworzą uzupełniającą się mieszankę humoru, światopoglądu i inteligencji, którą można nie tylko przeczytać, ale także zobaczyć w programie telewizyjnym „Mam Talent".

Porządki z Marcinem Prokopem i Szymonem Hołownią

2014-01-10
Większość z nas kojarzy ze szklanego ekranu Szymona Hołownię i Marcina Prokopa prowadzących wspólnie program „Mam Talent" oraz występujących w różnych produkcjach telewizyjnych. Dziennikarze, publicyści znani z poczucia humoru, ciętych ripost i inteligencji. Jak sami twierdzą „są przyjaciółmi, ale żyją na dwóch różnych planetach". Nie zdarza mi się sięgać po książki napisane przez celebrytów, ale po sukcesie ich pierwszego wspólnego projektu literackiego „Bóg, kasa i rock'n'roll" postanowiłam zaryzykować.

Porządki w kartonach

2014-01-10
Uwielbiam Szymona Hołownię od kilku lat. Moja praca magisterska była na etapie mojej obecnej pracy, czyli „gdzieś lecz niewiadomo gdzie". Było to kilka lat temu i przypadkiem natknęłam się i zapoznałam „Kościół dla średniozaawansowanych". Książka mnie zachwyciła, chociaż w sprawach kościelnych jestem raczej bardziej oblatana, niż mniej, pokochałam styl Szymona Hołowni, żarty, te „mrugnięcia" w stronę czytelnika. Super sprawa.

Wiesz, ilu niewolników pracuje na ciebie?

2013-11-19
Już od dawna wiadomo, że Marcin Prokop i Szymon Hołownia to dwaj niesamowici panowie. Jak napisano w opisie książki „są przyjaciółmi, ale żyją na dwóch różnych planetach"
Mimo tej dzielącej ich „odległości międzyplanetarnej", stanowią doskonały zespół. Są dowcipni, inteligentni i potrafią się porozumieć.
Tym razem postanowili przejrzeć wszystko to, co kiedykolwiek zaprzątnęło ich uwagę.
Kiedy bowiem „człowiek żyje z tego, co przetwarza otaczającą go rzeczywistość, nigdy nie może być pewien, które z intelektualnych, wizualnych czy smakowych pobudzeń mu się przyda, gdy będzie przyprawiał kolejną porcję kręconej od lat słownej waty."
A nazbierało się tego sporo. Żeby zapanował tam jaki taki ład, panowie postanowili zrobić porządek.

8 powodów, dla których warto chodzić na wyprzedaż garażową

2013-11-18
1. Bo można porozmawiać. Każdy z panów rozkłada swój kramik z rzeczami, którymi chce i może się podzielić. Nie tylko ze sobą wzajemnie (niektórymi rzeczami pewnie podzielili się już wcześniej), ale przede wszystkim z czytelnikiem. Wpierw burzyłam się wewnętrznie. Dlaczego po „Bogu, kasie i rock'n'rollu" kolejna książka również nie była dialogiem? Przecież to dopiero w fermencie rozmowy rodzą się najciekawsze przemyślenia i trafne riposty. A tymczasem każdy pan prezentuje na kramiku swoje własne rzeczy. Gdzie tu dialog? Fakt, odnoszą się w swoich wpisach jeden do drugiego, ale wiernemu czytelnikowi trochę mało. Czyta, czyta... I sam daje się wciągnąć w te „wymienianki", poszukiwanie ulubionych płyt czy książek, które kupił bez powodu. Okazuje się, że wyprzedaż garażowa to zaproszenie kolejnych ludzi do swojego świata, kolejna rozmowa, kolejni goście.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.