Żona - Nike Farida | okładka
Filia

Żona Nike Farida

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-03-31

ISBN: 978-83-807-5066-1
EAN: 9788380750661
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Filia
Format: 130x197mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Rok wydania: 2016

36,90 zł 23,35 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jak daleko można posunąć się w walce o to, w co się wierzy?

Piękna saga opowiadająca o losach kilku rodzin, której akcja dzieje się m.in. w Bengazi, Jerozolimie, Nowym Jorku, Warszawie, Poznaniu, Valetcie i w Londynie.

Zanurz się w tej historii, niech otulą cię jej piękne i egzotyczne krajobrazy, niech przemówi wspaniały, wielokulturowy świat XX wieku. Świetnie wykreowani bohaterowie i niespodziewane zwroty akcji sprawią, że długo nie zapomnisz tej opowieści.

Karen, odnosząca sukcesy nowojorska prawniczka, niespodziewanie trafia do Libii, kraju dzieciństwa. Tymczasem w Libii narasta terror i bieda, Kadafi zaostrza swoją politykę po opublikowaniu „Zielonej Książki”. Czy w nowej rzeczywistości Karen odnajdzie klimat dzieciństwa, kiedy to żyła jak arabska księżniczka? Na domiar złego jej małżeństwo z Andrzejem także przechodzi kryzys. Kobieta musi stawić czoła trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła.

Teraz, gdy nasz świat zwiera się na styk u trzech wielkich religii, libijska saga próbuje dać odpowiedź na nurtujące pytanie – czy możliwe jest życie w zgodzie? Na ile kompromisów można sobie pozwolić? A na ile trzeba?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Piękny portret Libii

2016-03-29
Nike Farida to polska pisarka, która wychowała się w Libii. W dzieciństwie uczęszczała do szkoły dla dziewcząt, ale została z niej wyrzucona za nie salutowanie Kaddafiemu. Ostatecznie spędziła kilka lat w arabskich domach, gdzie uczyła się przyrządzania tradycyjnych potraw, tańca brzucha czy sztuki malowania henną. Pisarka uczestniczyła też w badaniach archeologicznych oraz udało jej się przejechać garbusem przez Saharę. Nike Farida pracowała w amerykańskich korporacjach, które zajmowały się filmem i PR.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.