Monikini James Fenimore Cooper Książka
zamówień od 99 zł
Punkt GLS
Kurier GLS
Kurier GLS
12,99 zł
od 99 zł 0 zł
od 149 zł 0 zł
od 99 zł 0 zł
od 149 zł 0 zł
od 99 zł 14,99 zł
od 149 zł 0 zł
Kurier Poczta Polska
od 99 zł 16,99 zł
od 149 zł 0 zł

Poczta Polska
Żabka
od 99 zł 11,99 zł
od 149 zł 0 zł
* Płatność przy odbiorze + 5 zł
| Wydawnictwo: | AST |
| Rodzaj oprawy: | Okładka twarda |
| Liczba stron: | 384 |
| Format: | 229x152 mm |
| Rok wydania: | 2025 |
Kup w zestawie
O książce Monikini
W spuściźnie twórczej Fenimorea Cooper'a powieść Monikini
zajmuje szczególne miejsce.
Monikini to poważna i zjadliwa satyra na obyczaje społeczne ówczesnej Anglii i Ameryki. Czytelnicy nie mieli trudności
z rozpoznaniem tych krajów w powieści jako Wysoka Podrygia i Niska Podrygia. Cooper z równą siłą wyśmiewa zarówno arystokratyczną
monarchię, jak i burżuazyjną republikę.
Cooperowi nie tylko udało się przeanalizować i obnażyć siły napędowe tak zwanej amerykańskiej demokracji, ale także poddać je trafnej, bezkompromisowej ocenie. Co charakterystyczne, jego wnioski przystają do porządku panującego
w dzisiejszej Ameryce, gdzie wciąż dominuje kult dolara.
Cooper w swojej powieści podjął się obnażenia politycznej istoty amerykańskiej demokracji, pokazując, że opiera się ona na kulcie
pieniądza, próżności, nienawiści, zawiści i braku skrupułów. Wszystko w kraju jest przyćmione przez interes finansowy, którego bezpośrednią konsekwencją jest intryga polityczna.
Trudno uwierzyć, że powieść Monikini powstała około półtora wieku temu. Opisane w niej obyczaje są nieodłącznym elementem
tych, którzy dziś zasiadają na Kapitolu w Waszyngtonie i kontrolują losy dzisiejszej Ameryki. Jest ona nie mniej aktualna niż wtedy, gdy
została po raz pierwszy opublikowana.
Szczegółowe informacje na temat książki Monikini
| Wydawnictwo: | AST |
| EAN: | 9788396522368 |
| Autor: | James Fenimore Cooper |
| Rodzaj oprawy: | Okładka twarda |
| Liczba stron: | 384 |
| Format: | 229x152 mm |
| Rok wydania: | 2025 |
| Podmiot odpowiedzialny: | PRO MEDIA POLSKA SP. Z O.O. Pastewna 27A 02-954 PL e-mail: [email protected] |
Podobne do Monikini
Inne książki James Fenimore Cooper
Oceny i recenzje książki Monikini
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!