Życie po śmierci


Damien Echols

Życie po śmierci

Tłumaczenie: Maciej Prusator
Oprawa miękka
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: Znak literanova
39,90 27,93

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Niezwykła, dramatyczna opowieść człowieka niesłusznie skazanego na karę śmierci

W 1993 roku trójka nastoletnich chłopców z Arkansas została aresztowana pod zarzutem morderstwa. Procesowi, opartemu na poszlakach i wymuszonych zeznaniach, towarzyszyła atmosfera histerii opinii publicznej, domagającej się wyroku skazującego. Wszyscy byli przekonani o ich winie. Damien Echols, będąc jedynym pełnoletnim podejrzanym, został skazany na najwyższy wymiar kary.
Trafił do celi śmierci, w której spędził ponad siedemnaście lat życia ze świadomością, że w każdej chwili wyrok może zostać wykonany.
Po latach w obliczu nowych dowodów on i jego koledzy wyszli z więzienia. W kampanii na rzecz ich uwolnienia wzięły udział tak znane postaci jak Johnny Depp, Peter Jackson i Eddie Vedder.
Echols opowiada o utraconych latach swojej młodości, o wewnętrznej przemianie, jaką przeszedł w więzieniu, i o sile nadziei, która pozwoliła mu przetrwać najgorsze.

Materiały o książce

John Grisham

„Damien Echols spędził osiemnaście lat w celi śmierci za zbrodnię, której nie popełnił. Mimo koszmaru sytuacji, znalazł w sobie odwagę i siłę nie tylko by przetrwać, ale także by dojrzeć, tworzyć, wybaczyć i zrozumieć.”

Johnny Depp

„Jego historia szokuje, fascynuje, wywołuje łzy wzruszenia, a chwilami także bawi.”

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...