Wilk stepowy - Hermann Hesse | okładka
Media Rodzina

Wilk stepowy Hermann Hesse

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-03-15

ISBN: 978-83-800-8258-8

Liczba stron: 200

Wydawnictwo: Media Rodzina

Format: 125x205mm

Cena katalogowa: 33,00 zł

Tłumaczenie: Gabriela Mycielska

Rok wydania: 2016

33,00 zł 23,01 zł


Opis

Najsłynniejsze dzieło noblisty Hermana Hessego.

Bohater, Harry Haller, ma poczucie, że nie przystaje do otaczającego go świata pełnego materializmu. Na dodatek jest zmęczony ciągłą walką, którą toczy w sobie - jego humanistyczna wrażliwość zmaga się z wilczą drapieżnością.
Wszystko to zmienia się, gdy spotka kobietę, która nie tylko wprowadzi go do pewnego niezwykłego teatru, ale także podważy jego cały dotychczasowy pogląd na życie.

Niezwykła, magiczna, nieprzemijająco poczytna powieść o niezaprzeczalnym walorze literackim, jedna z najważniejszych pozycji wśród klasyków dwudziestowiecznej literatury.

Polecane książki z rabatem do 55%

Tołstoj też czytał

Nasz chodnikowy lew stepowy jak bohater Hessego, zawsze czuł, że wyprzedza swoją epokę. Tym bardziej polubił się z Harrym Hellerem!

I tak wilk i lew znaleźli wspólny język na stepach. Humanistyczną wrażliwość i zwierzęcą drapieżność pogodzić mogła tylko piękna, enigmatyczna kobieta. Noblista doskonale wykreował postać sprytnej damy, której udało się bez trudu oswoić bestię.

Tołstoj tuż za Harrym Hallerem wstępuje więc na teatralny przestwór oceanu, który na zawsze odmieni światopogląd mieszczańskich sceptyków.

Hesse zafundował w swoim ponadczasowym bestsellerze odurzająco wciągającą dawkę egzystencjalnej prozy. Podjął się dogłębnej analizy społecznej, nie stronił też od nawiązań do klasyki niemieckiej literatury!

To prawdziwa gratka dla naszego pogromcy wielkich powieści! Tołstoj już znalazł tam wspólny język z Faustem i Goethe, zanurzył się w głębokie tony jazzowej muzyki i surrealistyczne konwencje szalonego noblisty.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Uciec przed życiem

2016-10-06 Hermann Karl Hesse, albo znany również pod pseudonimem „Emil Sinclair" był niemieckim pisarzem i poetą. Zmarł w latach sześćdziesiątych, ale wcześniej został uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla. Nagrodę otrzymał za tematy które poruszał, za interesujący język oraz za różnorodną poezję.
55 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 31 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Samotny wilk

2016-12-19 Hermann Karl Hesse (lub występujący pod pseudonim „Emil Sinclair") był prozaikiem, poetą i eseistą niemieckim. W 1946 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, za wyjątkowy styl pisarki, promowanie wartości humanistycznych oraz niezrównany talent w wielu dziedzinach sztuki literackiej.
68 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 17 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Traktat o człowieku i życiu

2016-10-06 Hermann Hesse to laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Otrzymał go w 1946 roku, a została ona uzasadniona w trzech podpunktach: za „inspirującą twórczość, która w swoim rozwoju ku śmiałości i głębi reprezentuje zarówno klasyczne ideały humanisty, jak i wysokie wartości stylu", za „szlachetnie podniosłą i różnorodną poezję, która zawsze wyróżniała się świeżością natchnienia i rzadko spotykaną czystością ducha", a także za „talent epicki i dramatyczny". Czy istnieje lepsze uzasadnienie powodu, dla którego poleca się sięgnąć po prozę tego autora?
46 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 27 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.