Amor Towles

Amor Towles jest zagorzałym fanem dwudziestowiecznego malarstwa, muzyki jazzowej lat 50., filmów kryminalnych z lat 70., muzyki rockandrollowej na płytach gramofonowych, manifestów, śniadaniowych wypieków, włoskiego makaronu, alkoholi, śnieżnych dni, Toskanii, Prowansji, Disneylandu, Hollywood, obsady "Casablanki", 007, Kapitana Kirka, Boba Dylana (we wczesnej, środkowej i późnej fazie twórczości), wczesnych godzin porannych, gier karcianych, kawiarni i ciasteczek wypiekanych przez obie swoje babcie.

Jego powieść "Dobre wychowanie" trafiła na listy bestsellerów „New York Timesa”, „Boston Globe” i „Los Angeles Timesa” i została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Czytaj też: www.amortowles.com

Lista książek

Dżentelmen w Moskwie - Amor Towles | mała okładka
-32 %

Dżentelmen w Moskwie

Amor Towles

Hrabia Rostow wie, że jeśli człowiek nie jest panem swojego losu, to z pewnością stanie się jego sługą. Pozbawiony majątku, skazany na dożywocie w mikroskopijnym pokoju w moskiewskim hotelu Metrolpol, na nowo buduje swój świat. Udowadnia, że bez względu na okoliczności warto być przyzwoitym. A największego bogactwa nikt nam nie odbierze, bo nosimy je w sobie.

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Dobre wychowanie

Amor Towles

Zwycięzca Nagrody Fitzgeralda. Powieść dla wielbicieli "Śniadania u Tiffany’ego" i "Wielkiego Gatsby’ego".
Gdy w ostatnią noc 1937 roku pijana szampanem i jazzem Katey obserwowała twarz Tinkera, była przekonana, że wie już o nim wszystko. Dobrze urodzony, dobrze wychowany, bogaty. Należeli do innych światów. A przecież w życiu nic nie jest takie czarno-białe i oczywiste.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł