Australijczyk - Marek Niedźwiecki | okładka
Wielka Litera

Australijczyk Marek Niedźwiecki

Oprawa miękka
ISBN: 978-83-8032056-7
EAN: 9788380320567
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Wielka Litera
Format: 180x240mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Rok wydania: 2015

49,90 zł 31,85 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jedźmy razem z Markiem Niedźwieckim do Australii, żeby się przekonać, że tam wszystko jest „bardziej”.

Zakochał się w Australii i mimo że nie wyobraża sobie, by na stałe wyjechać z Polski, trudno mu żyć bez corocznych długich wypadów na „koniec świata”. Kiedy tam jest, niczego mu nie brakuje. No, może jednej rzeczy – radia.

Marek Niedźwiecki fotografuje Australię od piętnastu lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent i kraj wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, łaził po drzewach gigantach, stawał twarzą w twarz z ospałym misiem koala i oko w oko z wężem brązowym, jednym z najbardziej jadowitych na świecie. Spacerował po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Odwiedził kilkanaście parków narodowych. Zasnął podczas przechadzki dwukilometrowym molo. Spotkał Dwunastu Apostołów i skakał po słoniach. Nie wszedł na Górę Kościuszki, czego się trochę wstydzi i na Ayers Rock/Uluru, z czego jest bardzo dumny.

Stał się też wielkim miłośnikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania słów... Stał się po części – „Australijczykiem”.

Światło jaśniejsze, kolory bardziej nasycone a przyroda bezgraniczna i rozszalała... I sprawdźmy jak wygląda, pachnie i smakuje australijskie „gdzieś po drodze”...

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Gdzie wszystko czuć bardziej

2016-01-04
Jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w historii polskiego radia - Marek Niedźwiecki - w Australii zakochany jest od wielu lat. Kilkanaście podróży i ponad rok spędzony w kraju Kangurów udowadnia, że życie tam wcale się nie nudzi. W „Australijczyku" - najnowszym foto-pamiętniku ukazuje swoją wielką miłość do Australii i wszystkiego, co z nią związane.

"Magazyn z książkami" poleca

2015-12-08
Marek Niedźwiecki to prawdziwy znawca Australii. Podróżował tam jedenaści razy, łącznie spędził ponad rok na czerwonym lądzie. I ciągle chce tam wracać, aby zarażać miłością do tego miejsca kolejne osoby z Polski. Pierwotnie dziennikarz miał pomysł, aby wydać książkę pod tytułem „Drzewa Australii", bo te są naprawdę niesamowite. Jednak w końcu - i dobrze, padło na uwiecznienie całego ogromu tego kontynentu.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.