Berlińskie wrota. Nowa Marchia w ogniu - Leszek Adamczewski | okładka
Replika

Berlińskie wrota. Nowa Marchia w ogniu Leszek Adamczewski

Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2016-04-20

ISBN: 978-83-7674-518-3

EAN: 9788376745183

Liczba stron: 384

Wydawnictwo: Replika

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

39,90 zł 24,99 zł


Opis

Przez ziemie Nowej Marchii czyli wschodnią Brandenburgię, zimą i wiosną 1945 roku w drodze do Berlina przetoczył się Armia Czerwona. Tutaj rozegrały się zacięte walki o Kostrzyn i Gubin. Tutaj żołnierze Armii Czerwonej oraz 1. Armii Wojska Polskiego forsowali Odrę.

Leszek Adamczewski prowadzi czytelników do Landsberga, który stał się Gorzowem Wielkopolskim. Autor zagląda do ruin pohitlerowskich fabryk zbrojeniowych i fortyfikacji międzyrzeckich poszukując śladów zwożonych tu przez Niemców skarbów.

Książka powie nam również o amerykańskim nalocie na Żary i badaniach nad gazami bojowymi, z których najgroźniejszy miano produkować koło Frankfurtu nad Odrą...

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Warto!

2019-08-14
Jak dla mnie książka napisana bardzo dobrze. Czytałem ją z zaciekawieniem i powiem szczerze, że po zakończeniu czuję pewien niedosyt informacyjny. Wydaje mi się, że książka sposoba się każdemu aczkolwiek na pewno bardziej doceni ją pasjonat historii i konkretnie tej dziedziny. Polecam, bo autor wykazał się naprawdę dużą wiedzą.

Wspaniała historyczna opowieść

2019-08-14
Autor wykonał wspaniałą pracę. Książka zawiera dużo ciekawych informacji historycznych. Polecam. Szczególnie dla miłośników tej dziedziny ale nie tylko.

Polecam!

2019-08-14
Książka ciekawa, choć o dość specyficznym klimacie. Lekturę momentami czyta się ciężko ale warto przez nią przebrnąć. Autor przekazuje nam sporo ciekawych informacji odnośnie wojny i panujących w tamtym okresie realiach. Polecam!

Nowa Marchia w czasie II wojny światowej

2016-04-13
II wojna światowa wciąż jest tematem, który zajmuje tysiące czytelników i niemniej naukowców. Nowe książki poruszające i wyjaśniające kolejne kwestie pojawiają się praktycznie co miesiąc. Jedną z nowych książek na rynku jest dzieło Leszka Adamczewskiego, pod tytułem „Berlińskie wrota. Nowa Marchia w ogniu".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.