Bitwa o Anglię. 1940 - Stephen Bungay   | okładka
Znak

Bitwa o Anglię. 1940 Stephen Bungay

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-09-20

ISBN: 978-83-240-1432-3
EAN: 9788324014323
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Tytuł oryginalny: The Most Dangerous Enemy: A History of the Battle of Britain
Liczba stron: 760
Wydawnictwo: Znak
Format: 150x235
Cena katalogowa: 69,90 zł
Tłumaczenie: Jan Wąsiński

69,90 zł 47,53 zł

Produkt niedostępny

Opis

70. rocznica najważniejszego starcia powietrznego w historii! Sprawa honoru dla polskich pilotów, sprawa życia i śmierci dla wolnego świata. Jesienią 1940 roku - siedemdziesiąt lat temu - myśliwcy w służbie brytyjskiej królowej oraz ich polscy i czescy sojusznicy stali się najgroźniejszymi przeciwnikami Hitlera. Mało kto sądził, że uda im się powstrzymać dotąd niezwyciężone niemieckie wojska. Droga od zapowiadanych przez Churchilla „łez, krwi i znoju”, do momentu gdy mógł już wyrazić wdzięczność dla „tak niewielu”, była trudna i kręta, wypełniona odwagą i poświęceniem. Bitwa o Anglię opisuje tę drogę jak żadna inna.
Stephen Bungay nie daje czytelnikom do rąk jedynie kolejnej „opowieści o lotnikach i ich wspaniałych maszynach”. Bohaterami są w niej wszyscy uczestnicy bitwy, od mechaników i operatorów radarów po dowódców i polityków. Ważni są tu nie tylko Anglicy, Polacy i Czesi, ale także ich przeciwnicy w niemieckich mundurach. Liczy się nie tylko celny ogień w kierunku przeciwnika, ale także taktyka, strategia i wola walki.
Bitwa o Anglię to książka, dzięki której po raz pierwszy poznamy naprawdę całą historię zmagań RAF-u z Luftwaffe. Autor świetnie rozumie, że do zwycięstwa potrzebne jest bohaterstwo, ale wie też, że ono samo by nie wystarczyło. Zdaje sobie sprawę, że nie da się opisać walki przy prędkościach sięgających kilkuset kilometrów na godzinę bez emocji, ale wie też, że w boju ważni są dowódcy, lotniska i sprzęt. Właśnie dlatego napisał najlepszą książkę o bitwie o Anglię.  Weź udział w konkursie „Bitwa o Anglię” i ustrzel jednego z 18 fantastycznych
ZDALNIE STEROWANYCH MESSERSCHMITTÓW TW-749.  Chcę wziąć udział w konkursie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Pasjonująca historia wielkiej bitwy

2011-03-30
Starcie sił powietrznych Wielkiej Brytanii i hitlerowskich Niemiec, jakie miało miejsce nad Kanałem La Manche i południowym obszarem Wysp Brytyjskich w okresie od lipca do października 1940 roku, należało do najbardziej zaciekłych i brzemiennych w skutkach wydarzeń w okresie II wojny światowej. Wydarzenie owo, z dzisiejszego punktu widzenia niemal już legendarne, stało się kanwą dla wielu opowieści literackich i filmowych, do dziś fascynuje i rozbudza wyobraźnię.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.