Chciwość - Marc Elsberg  | okładka
W.A.B.

Chciwość Marc Elsberg

Zintegrowana

Pierwsze wydanie: 2019-09-30

ISBN: 978-83-280-7147-6
EAN: 9788328071476
Liczba stron: 464
Wydawnictwo: W.A.B.
Format: 150x225 mm
Cena katalogowa: 49,99 zł

49,99 zł 33,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ponura wizja przyszłości Marca Elsberga wykonuje się na naszych oczach!

Autor bestsellerowych „Blackoucie”, „Zero” oraz „Helisie” podejmuje gorącego tematu kryzysu, do którego doprowadził kapitalizm. Nierówności w dystrybucji dóbr i wszechobecna bieda w dobie konsumpcjonizmu doprowadzają do masowych protestów. Pisarz zdaje się mieć jednak pomysł na wyjście z kryzysu.

Chaos. Bankructwo banków, korporacji i państw sukcesywnie prowadzi do nasilających się konfliktów międzynarodowych. Konfliktów, z których garstka uprzywilejowanych czerpie korzyści. Ludzie zaczynają protestowć, a pieniądz powoli traci na wartości. W Berlinie odbywa się spotkanie finansistów, którzy chcą rozwiązać problem. Jest wśród nich znany laureat Nagrody Nobla - Herbert Thompson, który odkrył formułę, dzięki której dobrobyt stanie się dostępny dla wszystkich. Świat może jednak nie poznać genialnego rozwiązania – Thompson i jego asystent giną w wypadku samochodowym. Świadek wypadku zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę.

Czy uda mu się poznać remedium na nierówności społeczne?

Marc Elsberg Instagram

Marc Elsberg Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Chciwość - polecam

2019-10-21
Wyjątkowo mądra pozycja inteligentnego człowieka. Najważniejszy przekaz tej książki mówi, że człowiek powinien stać wyżej, dużo wyżej, niż pieniądze i dobra materialne. Wydaje się, że w tych czasach już dawno nieaktualna i niemożlwia do zrealizowania idea, sen, utopia. Lecz historia uczy nas, że to jedyna słuszna i zawsze aktualna dewiza jak powinna towarzyczysz każdemu z nas. Polecam gorąco! :)

Polecam!!!

2019-10-21
Naprawdę wartościowa książka. Zmusza do refeleksji nad wizją świata, do której każdy z nas jest przyzwyczajony, w której właściwie nikt z nas nie widzi niczego złego. Jednak Marc Elsberg dostrzegł pewne zagrożenia współczesnego świata, które postanowił wyeksponować w powieści "Chciwość". Po przeczytaniu byłam w szoku (i nadal w nim jestem). Wszystko o czym pisze pan Marc wydaje się takie znajome, takie realistyczne... Naprawdę polecam wszystkim. Obowiązkowa pozycja.

"Chciwość"

2019-10-21
Wybucha kryzys gospodarczy. Jeszcze większy niż ten w latach 2007-2009 po ogłoszeniu upadłości przez Lehman Brothers. Ogromny chaos, ludzie wychodzą na ulicę, pieniądz traci na wartości. Międzynarodowe koroporacje i banki ogłaszają bankructwo. Sytuacja nie wygląda dobrze... W Berlinie trwa szczyt gospodarczy, na którym przywódcy państw i najważniejsi finansiści starają się podjąć decyzje kluczowe dla przyszłości świata. Wśród nich jest pewien laureat Nagrody Nobla, który twierdzi, że znalazł sposob dla powszechnego dobrobytu. Tajemnicą chce się podzielić z uczestnikami szczytu, jednak zanim na niego dotrze, zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Świetna książka! Moja pierwsza tego autora i powiem szczerze, że nie wiem jka mogłam przegapić poprzednie. Autor wydał fantastyczny sensacyjny kryminał, w którym akcja jest tak dynamiczna, że czyletnik ani na chwilę nie może się nudzić! Naprawdę polecam!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.