Córka zegarmistrza - Kate Morton | okładka
Albatros

Córka zegarmistrza Kate Morton

Zintegrowana
ISBN: 978-83-812-5473-1
EAN: 9788381254731
Tytuł oryginalny: The clockmaker's daughter
Liczba stron: 544
Format: 140x210mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska

39,90 zł 28,41 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ojciec wołał na nią Birdie. Nazywał ją swoim małym ptaszkiem. Dla wszystkich innych byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał ją swoją muzą. Była jego przeznaczeniem. Ludzie natomiast pamiętają ją jako złodziejkę, oszustkę oraz tę, która miała się za lepszą od innych. Nikt już nie pamiętał jej prawdziwego imienia. Nikt naprawdę nie wie co się wydarzyło tamtego lata.
Rok 1862, grupa młodych artystów przybywa do Birchwood Manor w malowniczym Oxfordshire. Artystą przewodził utalentowany i pełen pasji Edward Radcliffe. Młodzi ludzie planowali spędzić czas na łonie natury, szukając inspiracji do dalszych działań. Gdy ich pobyt dobiegał końca jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona natomiast druga zniknęła tak jak bezcenna pamiątka rodowa. Życie Edwarda Radcliffe’a legło w gruzach.
Wiek później Elodie Winslow, młoda archiwistka z Londynu, odnajduje skórzaną torbę w której kryją się dwa pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty: zdjęcie w kolorze sepii, które przedstawiało zniewalająco piękną kobietę w wiktoriańskim stroju oraz szkicownik artysty z rysunkiem domu z dwuspadowym dachem, który stał nieopodal zakola rzeki.
Dlaczego Birchwood Manor wydaje się Elodie tak znajome? Kim jest młoda kobieta ze zdjęcia? Czy kiedykolwiek odkryje jej tajemnicę?
Córka zegarmistrza jest to historia o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości oraz stracie, opowiedzianą głosem Birdie Bell – córki zegarmistrza, która stała się świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń.

Facebook

Instagram

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Super!

2019-04-04
Książka jest lekka, łatwa i przyjemna. W wolnych chwilach aby odetchnąć po ciężkim dni sprawdzi się rewelacyjnie. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło a jednocześnie wzruszyło.
Polecam!

Polecam!

2019-04-04
Jestem wielką fanką Kate Morton. Odkąd zaczęłam czytać jej książki, każda następna spełnia moje oczekiwania. Przyznam szczerze, że to jak na razie będzie mój faworyt. Książka nie tylko ma przepiękną okładkę, które dla mnie w pewnym sensie jest magiczna ale sama treść to po prostu bajka. Minimalnym minusem jest obszerność tego działa ale dla prawdziwego miłośnika książek nie stanowi to problemu.

Naprawdę warto!

2019-04-04
Powiem szczerze, że byłam dość sceptycznie nastawiona do książki. Wydawało mi się, że będzie to jedna z tych lektur, które nic szczególnego nie wniosą do mojego życia. Jakie było moje zdziwienie kiedy już od pierwszej strony nie mogłam się oderwać. Przepadłam. Wszystko inne przestało się liczyć, to był mój czas, mój i tej książki. Nigdy nie przypuszczałam, że będę wstanie poświęcić swój czas na powieść do której nie byłam do końca przekonana. Nie ukrywam, że ilość stron może przerazić, gdyż jest to ponad 500 stron. Dlatego radzę aby każdy książkoholik akurat tę lekturę zostawił sobie na zacisze domowe, z herbatka i kocem.

Super!

2019-04-04
Historia już urzeka od samego początku. Im bardziej zagłębisz się w książkę tym większa jest Twoja ochota aby odkryć ją do końca. Fantastyczny klimat, autorka zrobiła kawał dobrej roboty aby pokazać nam jak Elodie odkrywa prawdę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.