Czas porzucenia - Elena Ferrante | okładka
Sonia Draga

Czas porzucenia Elena Ferrante

Zintegrowana
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-811-0987-1
EAN: 9788381109871
Tytuł oryginalny: I giorni dell’ abbandono
Liczba stron: 292
Wydawnictwo: Sonia Draga
Format: 123x195mm
Cena katalogowa: 38,00 zł
Tłumaczenie: Lucyna Rodziewicz-Doktór

38,00 zł 22,51 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ferrante: studium kobiecej naturyWiele lat temu Olga porzuciła swoje literackie aspiracje i przyjęła rolę żony i matki. Piętnaście lat później wszystko się zmienia, jej mąż zostawia ją dla dziewczyny o wiele młodszej od niej. Nastaje tytułowy Czas porzucenia - w tym momencie jej świat rozpada się na drobne kawałeczki. Uroda i wygląd przestają się liczyć, codzienne obowiązki stają się niemożliwym wysiłkiem, tak samo jak opieka nad dwojgiem dzieci. W Oldze z czasem zaczyna narastać coraz większy gniew, zazdrość i obsesja. Wszystkie te negatywne emocje przemieniają kobietę w kogoś, kim nigdy nie była.

Czas porzucenia - dojrzała powieść włoskiej autorkiPewnego dnia zdaje sobie sprawę, że jej mieszkanie jest dla niej prawdziwym więzieniem. Postanawia w końcu zmierzyć się z tkwiącymi w niej upiorami. Elena Ferrante to powieściopisarka która gloryfikuje kobiecą codzienność i rozterki w sposób, w który udaje się to uczynić jedynie Herbjorg Wassmo i Alice Munro.


„Ferrante zgrabnie analizuje mikrokosmos ludzkiej duszy, jasno i precyzyjnie przedstawiając czytelnikom meandry kobiecego umysłu – cierpienie wywołane porzuceniem i nieznośne dudnienie upływającego czasu.” - El Mundo

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Poruszająca.

2020-02-19
Piękna powieść, która już od pierwszych kilku stron ukazuje głęboką analize ludzkiej duszy, a w szczególności kobiecej. Opowieść pokazuje nam wszystkie etapy porzucenia bohaterki przez męża. Ci co mają podobne doświadczenia znajdą w niej pocieszenie w swoim smutku, ponieważ czas jednak leczy rany. Każdy z nas ma siłę tak jak bohaterka by w końcu się pozbierać i zacząć żyć na nowo.

Arcydzieło

2020-02-19
Magnetyczna, głęboka, dobrze napisana opowieść, która zawiera wiele oryginalnych i skutecznych porównań. Uczucia zdradzonej i zakochanej kobiety są tutaj napisane w sposób godny pochwały. Są bardzo prawdziwe. Polecam.

Czas porzucenia

2020-02-19

,,Czas porzucenia'' to wyjątkowa ksiażka, która opisuje rozdzierający ból spowodowany porzuceniem. Elenie Ferrante w genialny sposób udaje się opisać życie kobiety, która po opuszczeniu męża traci kontakt z rzeczywistością i pozostaje na łasce losu. Z czasem jednak udaje jej się powoli dostrzec wady tego związku i powoli zaczyna próbować wyjść ze stanu w jaki popadła. Całą historię czyta się bardzo szybko i wydaje się ona naprawdę prawdziwa i szczera. Myślę, że warto zagłębić się w tę lekturę!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.