Drogi Gabrielu. List - Halfdan W.  Freihow   | okładka
Znak

Drogi Gabrielu. List Halfdan W. Freihow

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-05-31

ISBN: 978-83-240-1358-6
EAN: 9788324013586
Opracowanie graficzne: Sylwia Kowalczyk
Tytuł oryginalny: Kjaere Gabriel
Liczba stron: 176
Wydawnictwo: Znak
Format: 124x195
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Milena Skoczko

29,90 zł 20,33 zł

Produkt niedostępny

Opis

Norweski dziennikarz Halfdan W. Freihow w mistrzowski sposób opowiada o relacjach pomiędzy ojcem a synem.  Drogi Gabrielu ma postać osobistego listu pisanego przez ojca do autystycznego syna. Jest to opowieść o trudnościach i frustracji, ale, co ważniejsze, o bezwarunkowej miłości i akceptacji. Wiara w potęgę i moc rodziny przy jednoczesnej brutalnej szczerości autora i unikaniu wszelkich uproszczeń sprawiają, że dzieło Freihowa porusza. Uświadamia, że wielka miłość może w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, dać szczęście i radość życia.Drogi Gabrielu uznano za jedną z najpiękniejszych książek, jakie kiedykolwiek wydała norweska literatura, a prawa do przekładu sprzedano do 16 krajów.  

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Drogi Gabrielu. List

2016-11-03
Norweski dziennikarz Halfdan W. Freihow napisał poruszającą książkę pt.: „Drogi Gabrielu list". Jest to opowieść o wspaniałej, aczkolwiek trudnej miłości ojca do syna, który ma autyzm

Piękna, trudna miłość

2011-08-26
„Drogi Gabrielu" to najpiękniejsza książka o ojcowskiej miłości, jaką kiedykolwiek przeczytałam. O miłości tyleż cudownej, co trudnej. Opisuje, w formie listu ojca do syna, uczucie, jakim darzy się rodzina Gabriela - dziecka cierpiącego na autyzm atypowy i zespół ADHD. Ojciec chorego dziecka w sposób zawsze szczery, wzruszający i przepojony miłością opowiada o radościach i smutkach związanych z wychowywaniem Gabriela.

Słowa prosto z serca

2010-07-09
Norweski dziennikarz Halfdan W. Freihow napisał poruszającą książkę. Jej treść to przede wszystkim słowa płynące prosto z serca, a skierowane do syna. Trudno o niej zapomnieć. Głęboko w sercu pozostawia pragnienie doświadczenia wielkiej, bezinteresownej miłości. Obok książki „Drogi Gabrielu" nie można przejść obojętnie. Autor otwiera swoje wnętrze przed upragnionym synem, z nadzieją, że ten zanurzy się kiedyś w spisane słowa i wyniesie z nich wiele cennych rad.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.