Dziedzic Sobieskich. Bohater ostatniej wojny o niepodległość Szkocji - Piotr Piniński | okładka
Zysk i S-ka

Dziedzic Sobieskich. Bohater ostatniej wojny o niepodległość Szkocji Piotr Piniński

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-778-5188-3
EAN: 9788377851883
Tytuł oryginalny: Bonnie Prince Charlie: A Life
Liczba stron: 296
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Format: 170x240mm
Cena katalogowa: 45,00 zł
Tłumaczenie: Klaudyna Michałowicz

45,00 zł

Produkt niedostępny

Opis

Książę Karol Edward Stuart, syn księżniczki Klementyny Sobieskiej i wnuk polskiego królewicza, Jakuba Sobieskiego, to jeden z najbardziej tragicznych, ale i najbardziej romantycznych bohaterów Szkocji
Książe Karol Edward Stuart był najstarszym wnukiem z prawego łoża Jakuba II, króla Szkocji, Anglii i Irlandii. W roku 1745, mając dwadzieścia pięć lat, charyzmatyczny i dzielny książę zdobył ogromną sławę jako wódz szkockiego powstania przeciwko panowaniu angielskiego króla “uzurpatora”, Jerzego II. Niemalże udało mu się odzyskać trony swojego dziadka, które z prawa należały do jego wygnanej z kraju rodziny Stuartów, a nie do niemieckich Hanowerczyków, z których pochodził jego przeciwnik. Romantyczne dzieje tego zrywu oraz legenda, jaka otacza kilka miesięcy, które książę spędził w górach i na wyspach zachodniej Szkocji, ukrywając się po klęsce powstańców pod Culloden w 1746 roku, przesłaniają głęboko ludzki wymiar historii wspaniałego, lecz jednocześnie ułomnego człowieka.
Dotychczasowe biografie księcia Karola Edwarda Stuarta często koncentrują się na samym powstaniu w 1745 roku. Oprócz tego ważnego wątku nowa książka pióra Piotra Pinińskiego opisuje młodość księcia i barwnie relacjonuje także życie jedynej córki i dziedziczki księcia oraz trójki jego wnuków, których istnienie ukrywano przed całym światem. Historia tych trojga młodych ludzi, ściśle związana z Polską, a do niedawna zupełnie nieznana, była jedną z najstaranniej zachowywanych tajemnic w historii Szkocji.

„Rewelacja historyczna ujawniająca tajemnice dynastii Stuartów”
„Sunday Post”

„Duch księcia Karola Stuarta straszył Anglię jeszcze przez długie lata po nieudanej inwazji”.
„Sunday Herald”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.