Eleonora i Park  - Rainbow  Rowell | okładka
Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-03-16

ISBN: 978-83-7515-337-8
EAN: 9788375153378
Tytuł oryginalny: Eleanor and Park
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: Otwarte
Format: 136 x 205 mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

36,90 zł 25,83 zł

Produkt niedostępny

Opis

Opowieść o dwojgu nastoletnich outsiderach

Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.

Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.

Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.


Tylko u nas - Zakładki magnetyczne z postaciami Eleonory i Parka. Kup już teraz!

John Green, autor bestsellera

„Powieść Eleonora i Park przypomniała mi nie tylko, jak to jest być młodym i zakochanym w dziewczynie, ale także jak to jest być młodym i zakochanym w książce”.

Inni klienci sprawdzali również

54,90 zł

34,32 zł

44,90 zł

31,43 zł

Słońce też jest gwiazdą - Nicola Yoon | mała okładka
-36 %

Słońce też jest gwiazdą

Nicola Yoon

7.0 / 10 (1256 ocen)

35,00 zł

22,30 zł

Nigdzie indziej - Tommy Orange | mała okładka
-30 %

Nigdzie indziej

Tommy Orange

7.0 / 10 (208 ocen)

45,00 zł

31,48 zł

Słodka nadzieja - Cole Tillie | mała okładka
-35 %

Słodka nadzieja

Tillie Cole

8.2 / 10 (422 ocen)

39,90 zł

25,87 zł

Bóg w moim domu
 - Katarzyna Olubińska | mała okładka
-44 %

Bóg w moim domu

Katarzyna Olubińska

7.7 / 10 (58 ocen)

42,90 zł

24,02 zł

Utraceni - Marek Donaj OSA | mała okładka
-30 %

Utraceni

Marek Donaj OSA

7.7 / 10 (3 oceny)

34,99 zł

24,49 zł

LoveInk You
 - K.N. Haner | mała okładka
-43 %

LoveInk You

K.N. Haner

7.1 / 10 (536 ocen)

39,90 zł

22,68 zł

44,99 zł

25,99 zł

Nowość

49,99 zł

34,99 zł

Inne książki tego autora

Zbłąkany syn - Rainbow Rowell | mała okładka
-37 %

Zbłąkany syn

Rainbow Rowell

6.9 / 10 (196 ocen)

38,99 zł

24,60 zł

42,99 zł

28,34 zł

Inne książki z tej kategorii

Prawie jak gwiazda rocka - Matthew Quick | mała okładka
-70 %

Prawie jak gwiazda rocka

Matthew Quick

7.7 / 10 (1214 ocen)

36,90 zł

11,07 zł

Instynkt śnieżnej pantery - Bear Grylls | mała okładka
-44 %

Instynkt śnieżnej pantery

Bear Grylls

7.4 / 10 (10 ocen)

34,90 zł

19,54 zł

36,90 zł

12,55 zł

22,90 zł

17,43 zł

Dzikus - David Almond | mała okładka
-26 %

Dzikus

David Almond

6.4 / 10 (88 ocen)

25,00 zł

18,50 zł

Wynajmij sobie chłopaka - Steve Bloom | mała okładka
-44 %

Wynajmij sobie chłopaka

Steve Bloom

5.5 / 10 (191 ocen)

36,99 zł

20,71 zł

Save us  - Mona Kasten | mała okładka
-45 %

Save Us

Mona Kasten

7.4 / 10 (1988 ocen)

39,90 zł

22,11 zł

36,90 zł

20,66 zł

Zakazany owoc - Moyes Jojo | mała okładka
-42 %

Zakazany owoc

Jojo Moyes

6.8 / 10 (766 ocen)

44,99 zł

25,99 zł

Mery Majka
 - Sylwia Lipka | mała okładka
-27 %

Mery Majka

Sylwia Lipka

6.3 / 10 (60 ocen)

40,00 zł

29,19 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Eleonora&Park

2016-10-05
Eleonora i Park to jedna z wielu książek pisarki Rainbow Rowell, autorki m.in. Fangirl. Zamawiając ją nawet nie zastanawiałam się nad tym, że może mi się nie spodobać. Po przeczytaniu Fangirl stwierdziłam, że muszę ją mieć. Książka mnie nie zawiodła. Wręcz przeciwnie-totalnie mnie zachwyciła.

Eleonora i Park

2016-08-18
Wielu pisarzy Young Adult odniosło sukces, nazwiska Johna Greena, Colleen Hoover, czy Cassandry Clare są znane na całym świecie. Uważam, że do nich powinno się zaliczyć również Rainbow Rowell - autorkę, spod pióra której wyszli Eleonora i Park.

 


Eleonora nie jest przeciętną nastolatką. Z tłumu wyróżniają ją rude loki, za duże ubrania i pulchna sylwetka. Park natomiast jest Azjatą, ma kochającą rodzinę, lubi czytać komiksy i słuchać muzyki. Ta nietypowa dwójka spotyka się w szkolnym autobusie. Eleonora nie miała łatwego życia i nie zapowiada się, że będzie takie mieć. Park... sami zobaczycie.

 

„Eleonora i Park" jest powieścią dla młodzieży, poruszającą problemy dotyczące młodych ludzi, takie jak przyjaźń, pierwsza miłość, kłótnie w rodzinie. Chciałam ją przeczytać już jakiś czas temu, jednak ciągle wydawało mi się, że inne pozycje bardziej zasługują na przeczytanie. Nie wiem jednak dlaczego zwlekałam z "Eleonorą i Parkiem".

 

Prawie każdy fragment tej książki poruszył moje serce do tego stopnia, że przewracałam jej kartki ze łzami w oczach, nie mogąc się od niej oderwać. Czegoś takiego nie zdołała we mnie wywołać jeszcze żadna książka. Ale nie martwcie się! W „Eleonorze i Parku" nie ma samych przykrych momentów, znajdzie się tam również mnóstwo humoru i zabawnych scen. Może nie we wszystkich, którzy ją czytali, wywołała aż takie emocje, jednak według mnie była fantastyczna!

 


Pani Rowell posłużyła się jasnym, prostym językiem (jak to w YA bywa) i jej książka nie jest bardzo długa, ma trochę ponad 300 stron. Okładka może na pierwszy rzut oka nie jest porywająca, jednak myślę, że pasuje - jest przejrzysta i ładnie się prezentuje.

 

Teraz czas na kilka cytatów:


Czasem słowa mają większy wpływ na czyjeś serce niż pocałunki

 

- A ty wyglądasz jak ty - powiedział. - Tylko na cały regulator.

 

- Romeo i Julia to dwójka bogatych dzieciaków, które zawsze dostawały wszystko, czego zapragnęły. A teraz wydaje im się, że pragną siebie nawzajem.

- Kochają się...- powiedział nauczyciel łapiąc się za serce.

- Nawet się nie znają - odparła. - Szekspir nabija się z miłości.

 

Brzmiała prawie rozsądnie. Gdyby nie to, że ten rozsądek to kropla w morzu szaleństwa.

 


Podsumowując, to była naprawdę świetna książka. Przedstawione w niej wydarzenia mogły się zdarzyć w rzeczywistości. Podobało mi się to, że autorka zwróciła swoją uwagę ku ludziom nieco wyróżniającym się z otoczenia (wyglądem, zachowaniem). Dzięki temu czytelnicy mogą wykruszyć z siebie odrobinę empatii i nagle zaczynają rozumieć takie osoby. Eleonora jest naprawdę ciekawą osobą i przyjemnie by było się z nią zakolegować, chociaż „nie była miła", jak to powiedział Park.

 


Ta książka nadaje się zarówno dla dziewczyn jak i chłopców. Nie, chłopaki, nie myślcie, że to jakiś kolejny głupi romans. To opowieść o życiu i o tym, co może się w nim zdarzyć.

Świetna książka dla młodzieży

2016-05-10
E l e o n o r a . . . Nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Njabardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.

P a r k . . . Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.


-Nic co było przed tobą się nie liczy - zapewnił ją. - I nie potrafię sobie
w ogóle wyobrazić czegokolwiek po Tobie.

Już po samym wstępie możemy się domyślić, że będzie to historia o miłości. O miłości z młodzieńczych lat, o tej pierwszej, która nas najbardziej pociąga, dzięki której poznajemy świat z zupełnie innej strony.
Dwoje nastolatków. Oboje jedyni w swoim rodzaju. Eleonora - ruda dziewczyna, która wyśmiewana jest przez rówieśników ze swojej nadwagi, koloru włosów i sposobu w jaki się ubiera. A to wszystko dlatego, że pochodzi z wielodzietnej rodziny i ma okropnego ojczyma. Natomiast Park to nastolatek, któremu najlepiej jest w czarnym kolorze, który słucha punka i nie wierzy w przetrwanie pierwszej miłości. Żadne z nich w to nie wierzy, jednak zdesperowani dają jej szansę.

Myślisz, że wystarczy kogoś mocno tulić, żeby być blisko niego.
Myślisz, że możesz kogoś przytulić tak mocno, że odciśnie się w tobie
i będziesz go czuć, nawet gdy już się od ciebie odsunie.

Książka pisana jest z dwóch różnych punktów widzenia, Eleonory i Parka. Autorka posługuje się dość nietypowym stylem, który pewnie nie każdemu podpasuje, jednak mi przypadł do gustu. Rozdziały są krótkie, opisy obu bohaterów również, jednak czytelnik nie odnosi wrażenia, że czegoś brakuje. Książka nie należy również do tych, w których przeważają dialogi. Wszystko jest tak napisane, że książkę czyta się bardzo szybko.

Autorka bardzo dokładnie opisuje uczucia, jakie towarzyszą tytułowym bohaterom książki. Zwróciła również uwagę na bardzo powszechne w dzisiejszych czasach odrzucenie w środowisku rówieśniczym, życiu w dysfunkcyjnej rodzinie oraz ich wpływie na dalsze życie i rozwój nastolatków.
Eleonora i Park, oboje indywidualiści, ale oboje potrzebujący siebie nawzajem.

Słyszałam wiele pozytywnych opinii o tej książce, jednak dopiero teraz postanowiłam ją przeczytać, z lekką obawą, że mi się nie spodoba. Jednak jest to jedna z lepszych książek, które do tej pory czytałam i żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się po nią sięgnąć.
Bardzo podoba mi się styl pisania autorki i pomysł na pisanie powieści z dwóch różnych punktów widzenia, co ułatwia czytelnikowi wyobrazić sobie siebie na miejscu każdego z bohaterów. Książka do ostatniej strony jest strasznie wciągająca. Już pod sam koniec (jakieś 100 stron) miałam tętno powyżej 160, nie wiedziałam co ze sobą zrobić, nie mogłam usiedzieć w miejscu, a jak skończyłam czytać to nagle w mojej głowie znalazło się pełno pytań "Jak to się mogło tak skończyć?", "Jak ona mogła tak zrobić?", "Przecież tak się nie robi!!!", "Czy ona już kompletnie zwariowała?!".


Spróbował sobie przypomnieć, co o niej pomyślał, gdy zobaczył ją po raz pierwszy. Próbował sobie przypomnieć, jak do tego doszło - jakim cudem z kogoś obcego stała się jedyną osobą, która się liczyła.


Książka jest naprawdę świetna, nie tylko dla młodzieży. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jedynym szokiem dla mnie jest jej zakończenie. Autorka w takim momencie przerwała pisanie, że czytelnikowi same nasuwają się na myśl pytania: "Co się działo potem?", "Jak im się ułożyło?"

Czy pamiętasz swoją pierwszą miłość?

2015-04-15
Książka wyczekiwana i chwalona przez wielu, być może dlatego spodziewałam się jakiegoś efektu „wow", a tymczasem... Tymczasem to prosta historia, którą każdy z nas lepiej lub gorzej pamięta, to historia PIERWSZEJ miłości.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.