Hakus pokus - Leżeńska Katarzyna, Milewski Darek | okładka
Prószyński Media

Hakus pokus Katarzyna Leżeńska, Dariusz Milewski

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-03-22

ISBN: 978-83-764-8655-0
EAN: 9788376486550
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: Prószyński Media
Format: 130x200mm
Cena katalogowa: 36,00 zł

36,00 zł

Produkt niedostępny

Opis

Ona: Beata, psycholog z Chicago, uciekinierka sprzed ołtarza. Wyjeżdża, by rozstać się nie tylko z niedoszłym mężem, ale i z chorą psychicznie matką, która właśnie trafiła do zamkniętego ośrodka.
On: Robert, polski matematyk i haker. Rozwodzi się z transseksualną żoną, porzuca stare przyjaźnie i naciska przycisk „reset” w swoim życiu. Kolejny raz.
Spotykają się w Seattle, w pełnej oryginałów firmie CounterVision, zajmującej się zabezpieczaniem innych firm i instytucji przed atakami hakerów. Wyścig limuzyn z udziałem weterana z Iraku, rumuńskiego hakera, genialnego programisty i napalonego audytora kończy się o krok przed metą. Szybko następujące po sobie zdarzenia, podróże, relacje i wybory wystawiają na próbę nie tylko uczucia bohaterów, ale i bezpieczeństwo internetu.

Przypadkowe odkrycie Roberta oraz śledztwo przeprowadzone przez wścibskiego dziennikarza stawiają pod znakiem zapytania uczciwość metod, jakimi posługuje się CounterVision, by zdobyć klientów. Ale to nic w porównaniu z tym, czego doświadczają bohaterowie podczas spotkania z matką Beaty i podróży do Waszyngtonu.
Czy nowa miłość wystarczy, by znikły stare koszmary?

Katarzyna Leżeńska – pisarka i scenarzystka, niespełniona cymbalistka i spełniona „pani od polskiego”. Autorka m.in. powieści Ależ Marianno, Studnia życzeń, Kamień w sercu oraz współautorka scenariusza serialu „Hotel 52”. Mieszka w Warszawie z psem o zobowiązującym imieniu Dante, który – jak dotąd – nic nie napisał.

Darek Milewski – lalkarz z wykształcenia, były pomywacz, kelner, ogrodnik, ochroniarz, programista, konsultant i haker. Obecnie strateg zarządzania ryzykiem w jednej z największych firm softwarowych na świecie. Mieszka wraz z żoną Anną, córką Rutą, żółwiami i dwoma niebieskimi kotami w miasteczku na jednym z półwyspów w okolicach Seattle i nie cierpi na bezsenność.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.