Hazel Wood - Melissa Albert | okładka
Media Rodzina

Hazel Wood Melissa Albert

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-800-8501-5
EAN: 9788380085015
Tytuł oryginalny: The Hazel Wood
Liczba stron: 376
Format: 135x205mm
Cena katalogowa: 39,00 zł
Tłumaczenie: Krzysztof Puławski

39,00 zł 25,30 zł

Produkt niedostępny

Opis

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Dotychczas Alice wystrzegała się dziwacznych fanów swojej babki. Teraz jednak nie ma wyboru i postanawia skorzystać z pomocy kolegi ze szkoły, a jednocześnie wielbiciela twórczości Althei – Ellery’ego Fincha. Wyruszają do Hazel Wood, by uratować matkę, a następnie trafiają do świata opisanego przez Altheę, gdzie Alice być może uda się poznać prawdę na swój własny temat.
Fantastyczna, wciągająca i trochę niebezpieczna powieść Melissy Albert zdobyła kilkadziesiąt nagród i nie schodzi z list bestsellerów. Prawa do jej ekranizacji zapewniła sobie wytwórnia Columbia Pictures, a produkcji podejmą się producenci Niezgodnej.

Profil Autorki w serwisie Instagram

Zapowiedź książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Fenomenala

2019-05-23

Sięgając po książkę spodziewałam się czegoś naprawdę przewidywalnego.Myślałam, że będzie to typowa historia przedstawiona w odrealnionej rzeczywistości, że odłożywszy książkę na półkę nie będę miała żadnych obaw, jak np. po przeczytaniu dobrego kryminału. Jakie więc było moje zdziwienie, gdy okazało się, że autorka na miejsce swojej powieści wybrała Nowy Jork, jak najbardziej współczesny. Alice, czyli bohaterka, to zwykła nastolatka, a przy okazji postać, którą od początku polubiłam. Wkręciłam się w historię i razem z bohaterką przeżywałam przygody, które pojawiały się na jej drodze. Mroczne wizje jej babci ożyły, wciągając ją do swojego świata i nadając powieści ciekawy przebieg.
Przedstawiona w książce historia jest na jak najwyższym poziomie. Nie mam jej nic do zarzucenia. W pewnych momentach język Autorki był zbyt infantylny, ale to tylko moje zdanie. W dodatku te momenty trwały zaledwie chwilę i nie zakłóciły odbioru tej książki.
Ogólnie oceniam powieść na plus!
Na oklaski zasługuje również okładka. Coś zjawiskowego, wydawnictwo się spisało.

Cudowna powieść

2019-05-23

Książkę postanowiłam kupić młodszej siostrze na urodziny. Moją uwagę przykuła piękna okładka, a także informacja, że już niedługo pojawi się ekranizacja powieści. Siostra była zachwycona książką i będąc w domu postanowiłam zobaczyć o co tyle hałasu.
Szczerze mówiąc... totalnie przepadłam. Książkę pochłonęłam w niecałe dwa dni, przenosząc się na ten czas do cudownej krainy, która skojarzyła mi się z dobrymi, młodzieńczymi latami.
Na jakiś czas odstawiłam fantastykę. Byłam zawiedziona tym, w jakim kierunku zmierza ten gatunek, jednak ta książka przywróciła mi nadzieję na to, że dobra fantastyka powróci.
Autorka stworzyła przepiękną, bajkową historię, do której jednocześnie przemyciła odrobinę mroku. Pojawiająca się w powieści aura tajemniczości i niebezpieczeństwa jest jednocześnie przerażająca i urzekająca.


Hazel Wood otrzymała miano książki dla młodzieży, ale z czystym sumieniem mogę polecić ją starym wyjadaczom fantastyki.

Hazel Wood

2019-05-23
Podczas czytania Hazel Wood od razu przypomniała mi się bajkowa historia Alicji w Krainie Czarów. Oczywiście bardziej mroczna, przeznaczona być może dla nowego pokolenia bądź dorosłych, którzy nadal z sentymentem wspominają przygody Alicji. Nie mogę doczekac się ekranizacji. Mam nadzieję, że uda odwzorować świat wykreowany przez Autorkę :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.