I kto to papla? Nietypowy słownik języka dziecięcego - Damian Strączek  | okładka
Znak

I kto to papla? Nietypowy słownik języka dziecięcego Damian Strączek

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-11-09

ISBN: 978-83-240-1289-3

Liczba stron: 178

Wydawnictwo: Znak

Format: 165x215

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,99 zł


Opis

Wśród wielu języków jeden jest wciąż nie poznany i całkowicie nie okiełznany - język dzieci.Autor oddał głos blisko 100 dzieciom, zebrał ponad 200 nowych słówek dziecięcych i około 350 historyjek pokazujących, jak dziecko, władając językiem, nieraz zapędza dorosłego w kozi róg.Psowa awaria, pokrętek, idiotyk, migojasa, lompapica - to tylko przykłady zaskakujących wytworów dziecięcej wyobraźni. W książce zebrano autentyczne, zupełnie wariackie powiedzonka oraz słowa, które zachwycają i wywołują salwy śmiechu. Anegdotki z książki: - Maju, opowiedz jakąś bajkę - proszę.
Maja:
- Bagno, bagno temu... *** Natka w owych dniach uczyła się modlić. Tak bardzo się w to zaangażowała, że ilekroć w czasie zimowego spaceru wywracała się na kolana, za¬wsze mówiła:
- Ameń!!! *** Kuba rzuca:
- Idę zrobić łinsora.
- To znaczy?
- To znaczy, że idę zrobić kupę.
- Co takiego?
Kuba wyjaśnia:
- A, tak sobie wymyślaliśmy w przedszkolu z Michałem i Kamilem, jak nazwać kupę i siki. I kupę nazwaliśmy łinsor.
- A siki?
- Małpie medium.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Czym są "kepki"?

2010-12-29 Każdy, kto ma kontakt z małymi dziećmi, dobrze wie, że potrafią one tworzyć słowa zupełnie nowe, nadawać nowe znaczenia słowom już istniejącym, czy też przekształcać te, których używają dorośli. Książka "I kto to papla" to zbiór takich właśnie słów.

Wycinaczki, tryskanna i poluzak

2010-05-21 Autorem książki jest Damian Strączek. Sam o sobie pisze: „Słownik opracował wielbiciel Przybory i Mumio, nie leksykograf". Zanurzając się w lekturę, zostajemy delikatnie wprowadzeni w słownictwo najmłodszego pokolenia. W pierwszej części omawiając kolejne etapy słowotwórstwa dziecięcego autor porusza kilka aspektów: - kanon słów używanych w polskich domach - neologizmy - neosemantyzmy.

Poznaj język dzieci

2009-11-30 Nietypowy słownik języka dziecięcego, to pierwszy słownik, który nadaje się do czytania:) Mało tego, czytanie go jest świetną rozrywką! Książka jest kolorowa i bardzo przyjemnie się ją ogląda, słówka są uporządkowane w zależności od tematyki rozdziału, ale nie jest to po prostu kolejność alfabetyczna.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.