Infekcja - Graham Masterton | okładka
Rebis

Infekcja Graham Masterton

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-781-8553-6
EAN: 9788378185536
Tytuł oryginalny: Infection
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: Rebis
Format: 135x215mm
Cena katalogowa: 29,90 zł
Tłumaczenie: Piotr Kuś

29,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Graham Masterton oddaje do rąk czytelnika wciągającą powieść, która zmusza zarazem do poważnej refleksji nad kondycją współczesnego świata i nad koniecznością ponoszenia odpowiedzialności za błędy naszych przodków.

Anna Grey jest epidemiologiem w szpitalu w St Louis i dzieli spokojne, dostatnie życie ze swoim życiowym partnerem, Davidem. Z kolei starzejący się Harry Erskine wciąż chce być beztroskim złotym chłopakiem. Mieszka na Florydzie i zarabia, przepowiadając przyszłość bogatym klientkom.

Ich losy niespodziewanie splotą się, gdy wspólnie przyjdzie im walczyć z zagrożeniem, którego źródła leżą w mrocznej historii Ameryki. Duchy Indian, wymordowanych przed wiekami, szykują bowiem współczesnym Stanom Zjednoczonym nieuchronną apokalipsę!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Infekcja

2019-02-18
Profesor Anna Grey, pracuje w szpitalu w Saint Louis.
Pewnego dnia do szpitala trafia mężczyzna z niepokojącymi objawami, takimi jak drgawki, oraz wymioty krwią. Anna jest przerażona wyglądem mężczyzny. Lecz to co najgorsze, zaczyna się dopiero po śmierci pacjenta...
Tuż po tym zdarzeniu, umiera partner kobiety, który miał identyczne objawy. Anna podejrzewa, epidemię jakiejś nieznanej choroby, która rozprzestrzenia się w szybkim tępie...
Harry Erskine, jest wróżbitą, mieszkającym w Miami.
Pewnego dnia mężczyzna, zostaje niesłusznie posądzony o coś czego nie zrobił. Warunkiem policji jest to, aby mężczyzna, opuścił stan Floryda. W nocy, tuż przed wyjazdem, Harrego nawiedzają duchy trzech zakonnic, aby przekazać mu ważne informacje...
Jest to moje pierwsze spotkanie z Grahamem Mastertonem i muszę przyznać, że było to ciekawe doświadczenie, chodź lekko dziwaczne, o ile można to tak nazwać. Książka jest dosyć specyficzna.
Długo zastanawiałam się, co o niej napisać. Z jednej strony historia jest dosyć ciekawa, ale z drugiej straszna w taki, śmieszny sposób. Kilka scen w niej opisanych, zamiast wywołać u mnie strach, wywołały lekkie zmieszanie a czasem nawet śmiech. Książka jest połączeniem horroru i fantasy.
Może nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, ale myślę, że dla wielbicieli tego gatunku będzie to ciekawa lektura.
Zwłaszcza, że wiem, iż autor ma ogromną rzeszę wielbicieli. Głównie dlatego w końcu, zdecydowałam się sięgnąć po jedną z jego książek.
Oceniam ją 3/5, ale jeśli naprawdę lubisz ten gatunek literacki to nie sugeruj się zbytnio moją opinią.
@gusiolec

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.