Jedwabnik - Robert Galbraith  (pseud. J.K. Rowling)  | okładka
Wydawnictwo Dolnośląskie

Jedwabnik Robert Galbraith (pseud. J.K. Rowling)

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 9788327152121
EAN: 9788327152121
Tytuł oryginalny: Silkworm
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Format: 13.5x20.5cm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Anna Gralak

39,90 zł 27,30 zł

Produkt niedostępny

Opis

Wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu pewnego pisarza

Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike’owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine’a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora. A kiedy ten zostaje odnaleziony – brutalnie zamordowany w dziwacznych okolicznościach – rozpoczyna się wyścig z czasem, by zrozumieć motyw bezwzględnego zabójcy, zabójcy, jakiego Strike do tej pory nie spotkał…

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Jedwabnik", Robert Galbraith

2016-01-11
Pierwsza książka kryminalna Roberta Galbraitha, „Wołanie kukułki" nie cieszyła się wielką popularnością. Sprzedała się zaledwie w tysiącu pięciuset egzemplarzach. Jednak jedna informacja dotyczące tego byłego żołnierza, który zdecydował się zostać pisarzem, sprawiła, że z 4709 miejsca na liście Amazon poszybowała na miejsce pierwsze i stała się bestsellerem.

Cormoran Strike powraca!

2015-12-06

„Jedwabnik” to druga po „Wołaniu Kukułki” powieść kryminalna wydana przez ukrytą pod pseudonimem J.K. Rowling, autorkę bestsellerowego cyklu o przygodach młodego czarodzieja Harry’ego Pottera. Książka ta zasługuje jednak na uwagę nie tylko ze względu na nazwisko znanej pisarki.

Był kwiecień 2013 roku, kiedy na księgarniane półki trafiło „Wołanie kukułki”. J.K. Rowling chciała sprawdzić się w nowym dla siebie gatunku, ale bez podpierania się sławą, jaką przyniosła jej seria o Harrym Potterze. Wydała więc swój pierwszy kryminał pod pseudonimem, jako były żołnierz – Robert Galbraith. Książka nie zrobiła furory i sprzedała się w ilości zaledwie 1500 egzemplarzy. Dopiero kiedy pracownik kancelarii reprezentującej Rowling wyjawił tajemnicę przyjaciółce swojej żony, która szybko ogłosiła to na Twitterze, powieść z 4709. miejsca w rankingu sprzedaży powędrowała na miejsce 1., a pisarka zarobiła swoje kolejne miliony.

Trzeba jednak przyznać, że jeżeli „Wołanie kukułki” było tylko wprawką do pisania kryminałów, to „Jedwabnik” jest już kryminałem w pełnym tego słowa znaczeniu. Książka udowodnia, że seria o kulawym detektywie może stać się cyklem równie popularnym, co ten sygnowany nazwiskiem Agathy Christie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.