Kastratka - Iny Lorentz | okładka
Sonia Draga

Kastratka Iny Lorentz

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-01-23

ISBN: 978-83-811-0667-2
EAN: 9788381106672
Tytuł oryginalny: Die Kastratin
Liczba stron: 420
Format: 145x205mm
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Barbara Niedźwiecka

39,90 zł 24,20 zł

Produkt niedostępny

Opis

Porywająca, pełna emocji historia o kobiecej sile i wyzwalającym pięknie muzyki!

Wsród cudownych głosów chłopięcego chóru prowadzonego przez kapelmistrza Fassiego z Saletto wychowała się jego jedenastoletnia córka Giulia. Śpiew jest dla niej czymś naturalnym, ale prawa kobiet są ograniczone przez włoski Kościół epoki renesansu, który nie zezwala im nawet na głośną modlitwę. W śpiewających damach pobożny lud widzi jedynie grzesznice.

Niespodziewanie solista chóru rozpoczyna mutacje, przez co pod znakiem zapytania stoi wykonanie najnowszej mszy mistrza Giovanniego da Palestriny przed wieloma możnymi. Fassi pragnie uniknąć kompromitacji dlatego postanawia przebrać swoją córkę za chłopca i każe jej go zastąpić. Występ dziewczyny podoba się wszystkim dookoła. Pada propozycja wykastrowania solisty, by jego przepiękny głos został zachowany.

Giulia oraz jej ojciec muszą jak najszybciej uciekać z miasta, ponieważ inaczej będzie czekać na nich straszliwa kara. Kapelmistrz marzy jednak o sławie oraz bogactwie i postanawia kontynuować całe przedstawienie jezdząc po całym kraju i zmuszając swoją córkę do udawnia młodego kastrata. W końcu dziewczyna zaczyna występować na dworach włoskich możnych, ale pewnego dnia w tlumie słuchaczy dostrzega przystojnego mężczyznę, przez którego rola przez nią przyjęta staje się niezwykle tragiczna...

Profil autorów w serwisie Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kolejne spotkanie z przeszłością.

2019-10-11
Iny Lorentz to moja ulubiona para autorów! Bardzo podobają mi się opisane losy bohaterek, które w jakiś sposób buntują się przeciw trudnym życiu kobiet w tamtym okresie. W ,,Kastratce'' opisana jest historia kochającej śpiew Giuli i tego jak podejmuje się wyzwania by oszukać wszystkich. Szczególnie podobał mi się wątek zakazanego uczucia Vincenzo i czytając zastanawiałam się jak się zakończy. Czy dziewczyna narazi się na śmierć i przyzna się, że nie jest młodym kastratem tylko kobietą?

Ciekawa powieść historyczna

2019-10-11
Autorzy wykreowali bardzo dobrze bohaterów, nie da się ich nie polubi. Czytając dopingowałam im by ich losy potoczyły się jak najlepiej. Ogólnie fabuła książki jest szybka, a tło historyczne pełne intryg papiesko-cesarskich jest bardzo ciekawe. Polecam, wciąga.

Rewelacyjna książka

2019-10-11
Powieść, którą czyta sie niesamowicie szybko. Już po przeczytaniu opisu znajdujacego się z tyłu książki byłam ciekawa tej historii oraz tego jak się potoczy. Warto przeczytać, to pozycja idealna dla każdego kto lubi czytać książki osadzone w czasach średniowiecznych.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.