Krew i burza. Historia z Dzikiego Zachodu - Hampton Sides | okładka
Czarne

Krew i burza. Historia z Dzikiego Zachodu Hampton Sides

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-02

ISBN: 978-83-8049-338-4
EAN: 9788380493384
Wydawnictwo: Czarne
Format: 133×215mm
Cena katalogowa: 59,90 zł
Tłumaczenie: Tomasz Ulanowski
Rok wydania: 2016

59,90 zł 35,75 zł

Oszczędzasz 24,15 zł
-40 %
Zamówienie wyślemy 2020-10-02

 Witaj szkoło!

 

 

Opis

Imponująca historia podboju Dzikiego Zachodu.

W 1846 roku Stany Zjednoczone, wiedzione ideą terytorialnego ekspansjonizmu, zwanego Boskim Przeznaczeniem, zaatakowały Meksyk, żeby zająć jego zachodnie terytoria; w konsekwencji rozpoczęły trwającą kilkadziesiąt lat walkę z plemieniem Nawahów, nieustraszonych władców rozległych górzystych pustkowi.

W centrum opowieści znajduje się Kit Carson, niepiśmienny człowiek gór, traper i żołnierz, który dzięki swoim niezwykłym przygodom i brawurowym dokonaniom jeszcze za życia stał się legendą. Carson szanował zachodnie plemiona i zapewne rozumiał je lepiej niż jakikolwiek inny Amerykanin, a jednak zgodził się wykonywać rozkazy, które doprowadziły do upadku dzielnych Nawahów.


Pierwsza imperialna wojna Stanów Zjednoczonych toczona poza ich terytorium. Podbój Nowego Meksyku i Kalifornii, eksterminacja kultury Nawaho. Wszystkie te wątki łączy postać Kita Carsona. Był pierwszym człowiekiem Dzikiego Zachodu, który stał się bohaterem popkultury, a równocześnie przyczynił się do końca swego świata. Cała ta historia jest niczym przetransponowana na literaturę faktu powieść Cormaca McCarthy’ego.

Rafał Księżyk „Playboy”Dziki Zachód Sidesa to nie mityczna kraina z filmów z Johnem Wayne’em czy Clintem Eastwoodem, nie przypomina Bonanzy, nie jest pełen saloonów, kowbojów i rewolwerowych pojedynków w samo południe […]. „Krew i burza” jest po prostu jeszcze bardziej ekscytująca.

James L. Swanson, „USA Today”Sides wziął na warsztat długi okres burzliwej historii amerykańskiego Zachodu i w perfekcyjny sposób stworzył portret najciekawszych wydarzeń w dziejach Stanów Zjednoczonych.

Jeffrey Lent, “The Washington Post”„Krew i burza” to niezwykła opowieść o jednym z najważniejszych momentów w amerykańskiej historii. Wciągająca, monumentalna i po mistrzowsku napisana książka.

„The Washington Post Book World”Autor pieczołowicie odtwarza dźwięki, zapachy i obrazy z amerykańskich szlaków, wplatając w historię portrety najważniejszych bohaterów tego czasu.

„San Antonio Express News”„Krew i burza” to niesamowita opowieść o podboju amerykańskiego Zachodu. Historia opisana przez Sidesa to jeden z najbardziej romantycznych i cenionych amerykańskich mitów o Dzikim Zachodzie.

N. Scott Momaday „The New York Times”
Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kowboje i Indianie

2016-06-30
Zbyt często książki historyczne, ze względu na sposób, w jakim są pisane, okazują się dla czytelnika żmudnym i trudnym wyzwaniem, wymagającym dyscypliny, koncentracji i zaangażowania. Nawet dla tych, którzy są miłośnikami tego typu literatury. W przypadku "Krwi i burzy. Historii Dzikiego Zachodu" Hamptona Sidesa jest jednak zupełnie inaczej. Czytanie o tym fascynującym okresie w historii Stanów Zjednoczonych stanowi dla czytelnika interesujące doświadczenie - pełne emocji, zaangażowania i ciekawych odkryć.

Dziki Zachód. Walka pomiędzy białymi osadnikami, a plemieniem Nawahów

2016-06-30
Hampton Sides jest amerykańskim historykiem, który w swoich badaniach poruszał różnorakie tematy, dotyczące historii Stanów Zjednoczonych i Europy. W Polsce pojawiły się trzy jego książki. „W królestwie lodu", „Żołnierze widma. Zapomniana historia jednej z najbardziej dramatycznych akcji w czasie II wojny światowej" oraz „Krew i burza. Historia z Dzikiego Zachodu".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.