Królewska heretyczka - Magdalena Niedźwiedzka | okładka
Prószyński Media

Królewska heretyczka Magdalena Niedźwiedzka

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-08-23

ISBN: 978-83-806-9424-8
EAN: 9788380694248
Liczba stron: 912
Wydawnictwo: Prószyński Media
Format: 147x208mm
Cena katalogowa: 42,00 zł
Rok wydania: 2016

42,00 zł 26,38 zł

Produkt niedostępny

Opis

Życie jednej z najpotężniejszej władczyni Europy!
Droga Elżbiety I Wielkiej do władzy była wyboista. "Królewska heretyczka" ukazuje nam nie tylko życie królowej, ale też i realia dawnych czasów.
W roku 1560 Londyn pełen był karczm, zajazdów, wielkich balów, ale także ciemnych zaułków.
Ełżbieta Tudor, córka Henryka VIII, dorastała z piętnem. Była wytykana palcami za to, iż jest dzieckiem Anny Boleyn, kobiety uważanej za czarownicę i ściętej z rozkazu swego męża i jednocześnie ojca Elżbiety.
W drodze na tron przeszkodziła jej starsza siostra. Maria jednakże nienawidzona przez swoje katolickie wyznanie długo się nie utrzymała u władzy. Wszystko przypada w udziale nowej królowej. Nie zapomniała jednak dzięki komu wszystko uzyskała. Robert Dudley, ten przystojny lord, zostaje jej kochankiem.
Czy jesteście gotowi by zajrzeć przez dziurkę od klucza do prywatnej komnaty władczyni z rodu Tudorów?

O autorce

Facebook autorki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Królewska heretyczka

2019-07-15
Genialna! Tak jednym słowem określiłabym tę książkę. Uwielbiam powieści historyczne z miłością w tle. Wielu uważa ten gatunek za fikcję, coś niewartego uwagi. Ale chyba twierdzą tak jedynie ci, którzy nigdy nie czytali podobnych pozycji.
Ród Tudorów, jak zresztą i pozostali władcy Anglii i Francji, to najciekawsze postaci wśród królów.
Plotki, intrygi, zdrady - tym wszystkim przepełnione były kąty zamków, dworków i pałaców. Rozrywką były polowania i bale, na których kobiety prześcigały się w ubiorze i upięciach włosów.
Książkę czyta się bardzo dobrze. Czułam się tak jakby ktoś, opowiadał mi bajkę, a to wszystko miało przecież miejsce w historii!

Królewski błazen

2019-07-15

XVI wieczna Anglia to trudna do opanowania kraina. Lud podzielony na katolików oraz protestanów to wyzwanie dla mężczyzny a co dopiero jak na tron wstąpiła kobieta. Jednak silną ręką starała się ogarnąć całą rzeczywistość.
Ta królowa-dziewica jak o niej mówili, nigdy nie znalazła męża. Wiedziała, że to oznaczałoby dzieci, a to z kolei przymus oddania chwilowo władzy mężowi. A Elżbieta nie chciała dzielić się władzą. Posiadała za to kochanka. Przystojnego Roberta Dudleya. Relacja skrzętnie ukrywana przed innymi wyszła jednak na światło dzienne. Sytuacja niezwykle kłopotliwa, gdyż lord miał żonę!
Nie będę Wam więcej zdradzać nic z ciekawostek, by nie odbierać radości z czytania.

Elżbieta I

2019-07-15
Książki Magdaleny Niedźwieckiej są napisane w lekkim tonie z nutą współczesności. To nowe spojrzenie na rzeczywistość tamtych lat. W ciekawy sposób napisana, nie wszystkim sie spodoba. Bohaterowie wyrażają się i zachowują się w taki sposób, jakby żyli w naszych czasach. Przez co cały tekst czyta sie szybciej i przyjemniej.

Elżbieta I Wielka. Ostatnia z Tudorów

2016-08-16
Dynastia Tudorów już dawno przestała być jedynie kartą z dziejów historii Anglii, ale współcześnie stała się jedną z ikon popkultury. Ciągle pojawiają się kolejne książki i filmy, które w mniejszym, bądź większym stopniu są oparte na faktach historycznych. Do najsławniejszych postaci z rodziny Tudorów należą: Henryk VIII, Jane Grey, Maria I Tudor oraz Elżbieta I. Losy dynastii Tudorów oraz innych rodów, które z nimi walczyły bądź współpracowały, inspirują również pisarzy innych gatunków, jak na przykład, gatunku fantasy. George R.R. Martin w swojej słynnej „Pieśni lodu i ognia" przetworzył kilka wydarzeń z historii Anglii okresu Tudorów.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.