Księżna Mediolanu Dzieje Izabeli Aragońskiej, matki królowej Bony - Renata Czarnecka | okładka
Książnica

Księżna Mediolanu Dzieje Izabeli Aragońskiej, matki królowej Bony Renata Czarnecka

Broszurowa ze skrzydełkami
EAN: 9788324582860
Liczba stron: 400
Format: 15.4x22.7
Cena katalogowa: 37,00 zł

37,00 zł 24,15 zł

Produkt niedostępny

Opis

Mediolan w XV wieku kusił wielu. Leonardo da Vinci zaczyna tworzyć swe dzieła. To także czasy Ludwika Sforzy.

W roku 1489 następuje pierwsze spotkanie poślubionych per procura - Gian Galeazzo Sforzy oraz Izabeli Aragońskiej. Mężczyzna nie jest zachwycony wyglądem kobiety, jednak nie to się liczy, a fakt, że jest wnuczką króla Neapolu oraz wnosi posag w wysokości stu tysięcy złotych dukatów.

Niczego nieświadoma kobieta robi wszystko by przypodobać się mężowi. Pragnie stać się idealną towarzyszką życia. Na każdym kroku jednak jest pogardzana. Poznaje tajemnice rodziny męża, które napawają ją lękiem.

Najcięższą bitwę o pozycję przyjdzie jej stoczyć nie z mężem, a z jego bratem. Ludwik Sforza, sprawuje władzę jako regent i wcale nie jest skory do tego, by się nią z kimkolwiek podzielić. Czy wystarczy jej siły, by wygrać batalię?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mediolan miasto sztuki i kultury

2019-08-12
Renata Czarnecka to polska Philippa Gregory. Zgadza się wszystko łącznie ze stylistyką okładek. Bardzo podoba mi się ta odpowiedź naszej rodzimej pisarki, gdyż historii nigdy dość. Mało kto jest w stanie czytać opasłe tomy historii, a tutaj mamy historię w bardzo ciekawym wydaniu.
Księżna Mediolan to opowieść o kobiecie, która musiała wyłuskać z siebie jak najwięcej siły by walczyć o władzę nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich dzieci.

Izabela, księżna Mediolanu

2019-08-12
Izabela zasłynęła dla nas, głównie z tego, że jest matką królowej Bony, żony Zygmunta Starego. Postać więc dla Polaka bardzo bliska. Gdy wyszła za mąż, oczywiście bez wcześniejszego poznania męża nie spodziewała się, że jej mąż to tylko władca z tytułu. Realne wpływy miał Ludwik, wuj Giana.
Jednak mimo upływu czasu mężczyzna był coraz bardziej zapatrzony w wuja, który nie chciał wcale dzielić się władzą. To nie w smak było naszej Izabeli.
Powieść wciągnęła mnie niemal od pierwszych stron. Czasem wywody Izabeli były zbyt długie, jednak to wcale nie przeszkadzało w lekturze.

Historycznie

2019-08-12
Książka wywołująca we mnie wiele emocji. Cieszę się, że coraz więcej powstaje książek ukazujących siłę kobiet. Czyta się dobrze, barwne opisy realiów panujących w XV wieku poszerzyły moją wiedzę.
Izabela to kobieta mądra, silna, przebiegła oraz cierpliwa. Początkowo starała się przypodobać swojemu mężowi, jednak on jak tylko mógł unikał kobietę.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.